İttifaklar kuruldu, yiğitler çıktı meydana(2)

Kenan EROĞLU

Kenan EROĞLU

Monşer-Usta: Evet dikkatli bak o kâğıtlara, hepsi benim hesaplamalarımla dolu. Günlerdir artı-eksi hesabı yapıyorum sonra bölüyor-çarpıyorum, karesini alıyorum.
Ben salak veya aptal değilim.
Odgurmuş: Estağfurullah efendim.
Monşer-Usta: Evet elbet salak değilim her türlü hesabı yaptım tam tamına 987 tane (!) mükemmel ve de muhtemel sonuç çıkardım.  Mesela:
CHP %25 yerine  %24.299 alırsa,
İyi Parti %20 yerine %19.99 alırsa,
Saadet partisi %5.1 alırsa,
Adalet Partisi % 5.02 alırsa.
Gibi ihtimalleri hiç göz ardı etmedim.
Bütün bunların yanına Selo’nun HDP partisi de %15.79 alırsa sonuç ne olur onu çıkardığım gibi bu saydığım partilerin birde daha az (daha az diyorsam da % 0.1 veya 2 gibi milimetrik rakamlar) alırsa onları bile hesap ettim. Sonuçta ulaştığım nokta şu: Biiiiizzzzz Cumhurbaşkanlığı seçimini çooook ezici bir çoğunlukla ka-za-nı-yo-ruz. Anladın mı? Cumhur ittifakçıları avuçlarını yalasınlar. “Yeter artık, biter artık bu tekerlek bu tümsekten geçer artık”. Bak sloganım da bu.
 “Yeter artık, biter artık bu tekerlek bu tümsekten geçer artık”
Bak yukarıdaki en gerçek olan rakamları toplayıp kendim ufak da olsa bir gurura kapılmaktan korkuyorum. Hiç belli olmaz benim elde ettiğim bu toplam rakamlar “göz değmesine” uğrar ne yapar vebal altında kalırım. Her şeyi bırakır beni suçlu ilan ederler.
Bunun için de ben yine tedbirimi aldım, şu uzun uzun masalarda yaptığım bu hesaplamalarımı kasaya kilitleyip üzerine de nazar değmesin diye kurşun döktüreceğim.
Odgurmuş: İyi güzel de bir de öteki ittifaka baksak, onlar ne diyor, ne yapıyorlar. Daha düne kadar birbirleri aleyhinde konuşuyorlardı.
Monşer-Usta: Siz benimle dalga mı geçiyorsunuz. Bu iş bitti diyorum. Hesaplamalarımı gördün. Bu hesaplamalarda bir yanlış varsa söyle. Bu hesaplamalarda yanlış çıkma ihtimali kesinlikle yok. Tüm verileri topladım, çıkardım, böldüm ve kendi çarpanıyla çarptım bu sonuçlara ulaştım.
Son olarak bir de şu hususu halkımıza ifade etmek istiyorum. Ortaklaşa hareket eden bu siyasi partilerimizin meydana getirdiği bir de “sinerji” olacak. O zaman bak sen sandıklara. Sandıkların hepsini patlatacağız. Sandık görevlileri bile oyları sayamayacak.

16 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 382 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız