Kıymetli misafir

Perihan İlbaş TUTUCU

Perihan İlbaş TUTUCU

Yine gönüllerimizin kapısı tıklatıldı. Gelen, her yıl ziyaretini aksatmayan, gelişiyle hanelerimize, gönüllerimize huzur ve mutluluk veren o vefalı dosttu. Gelen, on bir ayın sultanı Şehr-i Ramazan’dı. 
Hasretle, özlemle beklenendi o. Gönül kapılarımız açıldı ardına kadar hiç tereddütsüz. Rahman’ın bize hediyelerinden biriydi bu ay. Ne güzel, ne özel, ne kıymetli bir hediyeydi bu. Gelişiyle değişiyordu her şey. Aldığımız nefes, kokladığımız hava, yediğimiz yemek, içtiğimiz su, verdiğimiz selam, söylediğimiz kelam… Sanki hayatın her an’ı onunla süsleniyor, onunla anlam kazanıyordu. İster istemez ağırlığını koyuyordu hayatın meşgalelerine, ve çeki düzen vermesini sağlıyordu işlenen her bir amele. Sanki unuttuklarımızı hatırlatıyordu bize. Gönüllerimizin on bir ay boyunca neredeyse küllenmeye yüz tutmuş hasletlerinin yeniden körüklenmesine, yeniden hayat bulup hayata karışmasına sebep oluyordu. Kendimize gelmemizi, gönüllerimize, nefislerimize ayar vermemizi sağlıyordu sanki bu ay. 
“Hoş geldin, sefalar getirdin” nidalarıyla karşılanıyordu her yıl. En içten, en samimi duygularla buyur ediliyordu ve en özel yerine oturtuluyordu gönül hanemizin. Nurunu, huzurunu, sevincini hissettiriyordu daha içeri girer girmez. Eli kolu hediyelerle dolu geliyordu misafir olduğu gönüllerimize her seferinde. Sahurla bereketin, iftarla sabrın ve nimetin, teravihle birlik ve beraberliğin, fitre ile yardımlaşmanın ve dayanışmanın, bayramla Sıla-i Rahim’in ve eşi dostu ziyaretin kıymetini hatırlatıyordu bize. Kadir Gecesi’yle doruklara ulaşıyordu hissedilenler ve bir kez daha şükrünü sunuyordu Yaradan’ına bu gecede nazil olan Kelamullah sebebiyle. Ev sahibi gönüllerimiz de en özel ikramlarını sunuyordu gelen bu kıymetli misafirine. Yüzünde gülümseme, yüreğinde en güzel duygularla hoş tutmaya çalışıyordu bu özel misafirini. Gönderene, gönüllerimize layık görene en içten şükranlarını belirtmek için yarışıyorlardı sanki. Rahman ve Rahîm olana şükürde vesileydi çünkü bu kıymetli misafir.
Eyy Şehr-i Ramazan, gelişinle aydınlanan, huzur bulan gönüllerimizin, senin gidişinden sonra da aynı ruh, aynı  heyecan ve aynı duygularla, bir ay değil bir ömür boyu ziyadesiyle yaşamasında vesile olursun inşallah. Gönüllerimizden geçirdiğimiz duaları, döktüğümüz göz yaşlarını, seninle şenlenen yüreklerimizin ve hatta her bir hücremizin mutluluğunu, heyecanını Rahman’a iletirsin inşallah. İyi ki geldin, iyi ki misafirlikte bizim gönül hanemizi tercih ettin…

24 Mayıs 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 1050 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız