İnsanlık Tarafı

Eda DEMİREL

Eda DEMİREL

Seçime çok az bir zaman kaldı. Sosyal medya üzerinden esip gürlemeler ise devam ediyor. Herkesin şu veya bu şekilde bir ‘taraf’ı var.. Bana göre  önemli olansa ‘insan’lık tarafını kaybetmemek..

Seçim elbet geçecek.. seçimin hemen ardından mahallenin AK Partili fırınından, MHP’li bakkalından, CHP’li esnafından yine alışverişimizi yapacağız.. yine yüzyüze bakıp, yine birbirimize selam vereceğiz.. birbirimizin yüzüne utanmadan bakabilmek için yukarada bahsettiğim ‘insanlık tarafımızı’elden bırakmamak gerekiyor… Siyasi kavgalara girip de kalp kırmamak için çok da fazla esip gürlememek, geri dönüşü olmayan yollara girmemek lazım..

Özellikle sosyal medya üzerinden birbirlerine düşman kesilenlere bu sözlerim..  Klavye başında sarfedeceğiniz sözlerden daha sonra utanmamak için biraz daha temkin, biraz daha sağduyu..

                                       ***

Hanım değil KADIN..

Seçimler yaklaşıyor daha önce de belirttiğim üzere kadın adayların listede gösterilmesi büyük bir kilometre taşı oluşturuyor bence. Sibel Yıldırım ve Özgür Karslıoğlu Yozgat'ın öne çıkan isimleri.. Her iki adaya da çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Bu konu üzerinden dikkat çekmek istediğim başka bir nokta  var esasen. Bazı haber başlıklarında 'hanım aday, bayan aday ' gibi söylemler yer alıyor. Sevgili meslektaşlarım nezaketen bu tür söylemleri kullandığınızı biliyorum ancak bence 'kadın' ifadesini kullanmanız  daha sağlıklı olacaktır. Zira 'bayan veya hanım' diye bir cinsiyet yok..

6 Haziran 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 773 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız