Doktora saygı! Hastaya Saygı!

DOKTORA SAYGI!  HASTAYA SAYGI !
Doktorlar ve sağlık personelleri   saygı duyacağımız meslek dallarından bir tanesi bence. Çünkü  iş gereği cidden sitresli bir meslek ve her zaman dikkat gerektiren bir meslek.  Her çeşit insanlar la muhattapoluyorsun . Yeri geliyor dayak yiyorsun hastaların tarafından yeri geliyor mükafatlandırılıyorsun. Gün oluyor sabah 9 da polikinlik açılıyor aksam 5’e kadar durmaksızın hasta bakıyorsun. Gün oluyor amaliyatyapıyorsun  10 saat bile sürülen amaliyatlar oluyor. Yani işin kısası zor, sabır ve dikkat gerektiren bir meslek.
Hepimizin hastanelere gittiği zaman iyi bi doktora denk geldiği olmuştur ; bunun tam aksine  ters, asabi ve mesleğinin verdiği saygıyı göstermeyen doktora da denk gelmişinizdir. Meslegini düzgün yapan ve hakettigi parayı alan doktorlara diyecek hiçbir lafımız yok. Ama  kaç yıl boyunca üniversite , mastır, yüksek lisans  yani okumanın en yüksek seviyelerini görmüş doktorlarımız var. Ama bu kadar yıl okuduğu halde göreve başladığında insanlara işinin verdiği saygınlık mesleğini sunmak yerine aksaşm olsun evime gideyim kimse umrumda olmaz, geleni gideni azarlar  çeker giderim evime mantığında bulunan zaatlar deyim benim gözümde  doktor değildir bu şahıslar. Maalesef hepimiz denk gelmişizdir böyle doktorlara ve  sağlıkçılara. İşin birde diğer türlüsü  vartabiki muayeneye gelen hastalar  doktorlarda olduğu gibi hastalarda var  saygılı ve saygısız davranı. Doktorlarımız bizim kıymetlilerimizdir. Hastanelere  gittiğimiz zaman bizlerde biraz daha sabırlı olalalım ve sayglı olalım. Saglıkçıya ve doktorlara biraz daha hoşgörülü olalımki onların da  insanlara vereceği hizmetin önüne geçmeyelim. Bi insana yakışmayacak saygısızlığı  ve darpı kesinlikle uygulamayalım bütün bunları  yaptıktan sonrada sağlık personellerinden lütfen hizmet ve saygı bekleyeklim .
 Ülkemiz olarak dünyanın en iyi doktorlarına sahibisiz ve bence en güzel hizmeti  alıyoruz . İşini yapan doktorların rabbimi  yollarını açık eylesin .ünüiversite okuyup,  yemin ettiği halde görevini yerine getirmeyen ve insanlara sayıgısızlık yapan doktorlarada tam bir Yozgat sözü Allah ıslah etsin sizleri .
Hayırlı ramazanlar ülkemin güzel doktorlarına insanlarına…

7 Haziran 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 993 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız