15 Temmuz ruhu

Eda DEMİREL

Eda DEMİREL
  • eeedayildirim@gmail.com

Bir yerde okumuştum 'kişiler gibi milletlerin de karakterleri vardır' diye..
Türk milleti sağlam karakterini, dirayetli duruşunu 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha kanıtladı.. Atalarının onlara emanet ettiği bu toprakları, Çanakkale'de, doğuda, güneydoğuda, şehit kanları ile sulanan bu toprakları bir avuç vatan hainine teslim etmedi.. İlle de vatanım dedi de kimselere yedirmedi.. Tankların, topların, tüfeklerin önüne göğsünü siper etti.. Şimdi olsa yine aynı şeyi yapar da bu millet birileri tekrar buna cesaret edebilir mi orası muamma..
Darbe girişiminin ardından iki yılı geride bıraktık.. Ülkemizde çok şey değişti, seçimler yapıldı, herkes farklı düşüncelerini ortaya koydu.. Ama bu millet ne olursa olsun en ufak bir olumsuzluk halinde kenetlenmeyi bildi..
Ahbap sohbetlerinde sizlerin de sık sık duyduğunuz konulardan biridir savaş çıksa ne yaparız, ( ülkemize sığınan Suriyeli sığınmacılardan yıla çıkarak) hangi ülke bizi kabul eder lakırdılarına denk gelmişsinizdir.. Çok fazla soru sormaya gerek yok tahminimce.. Zira yanıtı herkes 15 Temmuz 2016 günü almıştır.. Burada savaş çıksa kimse bir yere gitmez herkes neyi var neyi yoksa ülkesini ve bayrağını korumak için gerekirse canını verir...

16 Temmuz 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 22244 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız