Bizim haller

Ne gariptir susmak, içinden haykırmak gelse de, derin derin susmak, içten içten susmak, bazen konuşmak gelse de içinden, sakin ol sakin ol deyip, tek başına düşüncelere dalmak, seni anlayanların sayısının parmakla sayılır olmasının acısını içinde yaşamak.
Bu gün müsaade varsa bir kaç kelam edelim. 
Uzun zamandır sosyal medyada takip ediyorum, birileri kendi fikirlerine saygı duymayan vatandaşları hemen  acilen ivedi bir şekilde vatan haini ilan ediyor. Futbol fanatikleri gibi siyasi parti taraftarı olmak ve eleştirilir olma özelliğini tamamen yitirip taşkınlık, hatta ileri boyutta edepsizlik yapmak bize yakışmıyor. Bizler çağdaş bir ülkenin temelleri üzerinde yaşıyoruz, bu temelleri çürütmeye çalışanlar olacaktır. 
Mustafa Kemal’ in dediği gibi dahili ve harici bedhahlarımız dünde vardı bugünde gelecekte de olacak.
Bizler yaşatılmak istenen ikileme düşmüşüz, sosyal medya bunu gösteriyor, bilmediğimiz binlerce konu hakkında konuşma ihtiyacını neden duyuyoruz. 
Çok çözebilmiş değilim, herkes kendi hesabından yap şunu bak ne oluyor, at şunu getir bunu, kopar kafasını, bak ne oluyor diyor, haberlerden başka, toplumsal olayları incelemeyen, psikoloji, sosyoloji, ekonomi, uluslar arası ilişkiler, tarih hakkında yirmi lira verip bir kitap okumayan insanların bu özgüveninin sebebini çok merak ediyorum.
Ülke yönetmek kolay iş değil, deneyim, tecrübe, büyük enerjiler, strateji  ister. Elindeki telefonla olmaz bu işler, sen sadece oku, çalış ve üret. Gerisini devlet halleder. Saygılar sevgiler.

17 Ağustos 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 939 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız