Beklenileni vermedi

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Türkiye Ziraat kupasına erken veda ettik.  Geçmiş yıllarda da en fazla 2 maç oynamış takımımız Türkiye Ziraat kupasında hiçbir varlık gösterememiştir. Tabi ki Yozgatspor’un tek iddiası şampiyonluk olması lazım ne hazırlık maçları nede kupa maçlarının hiçbir önemi yok. Tek hedef şampiyonluk olmalı. 
Geçtiğimiz 2015-2016-2017 sezonlarında hedef hep şampiyonluktu ama evdeki hesap çarşıya hiç uymadı. Kıl payı kaçırılan şampiyonluklar oldu. Gerek takımın sezon başında kazanması gereken karşılaşmaları kazanamaması ve yönetim yanlışlıkları teknik adam hataları v.s v.s. Önümüzde yeni bir sezon yeni bir takım kadrosu yeni bir teknik adam ve yeni kurulmuş bir Yönetim söz konusu. Geriye dönük hatalara bakılıp ders alınması lazım.
Herkes gibi bende televizyondan kupa maçını izledim. Takımda canla başla mücadele eden birkaç oyuncu vardı. İlk yarısı Yozgatspor üstünlüğüyle geçen bir karşılaşma izledik. Ancak ikinci yarıda hiç de öyle değildi. Yönetimin her sezon yapmış olduğu yanlışlık sıfırdan kadro kurmak. Yeni teknik adam getirmek inanın bizim ki kadar teknik adam değiştiren başka bir takım yoktur. Geçen sezon ki kadroyu koruyarak birkaç takviye ile yola devam edilebilirdi. Her yıl kurulan kadro ve taraftarın şampiyonluk beklentisi çok fazla ama gel gelelim her yıl hayal kırıklığı.
İnşallah bu sezonda öyle olmaz. Öncelikle şu konuya ayak basmalıyım. Taraftarla yönetim barışık olmalı. Bu takım bu şehrin takımı ise birlikte hareket edilmeli yeni bir sezona başlanırken moraller bozuk değil de moralli bir şekilde başlanılmalı. 
Geçmiş yıllar bir kenara bırakılmalı ve yeni sezon için hesaplar yapılması düşüncesindeyim. Yönetiminde karşılaşmayı protokolde değil de taraftarın içinde izleyip onların da duygu ve düşüncelerine ortak olması kanaatindeyim. Her sezon harcanan binlerce para emek boşa gitmemeli. Eksiklikleri yerinde görüp bir an önce önlem alınmalı. 
Bu saatten sonra başarısızlığın hiçbir bahanesi olamaz. Teknik adamın istemiş olduğu oyuncularının hepsi getirildi ve kendi teknik ekibiyle hiç kimse bulunmayan bir tesis içerisinde başarısızlık söz konusu bile olamaz. 
Ben inanıyorum ki takım başarılı oldukça taraftar da üzerine düşen görevi yapacaktır. Her sezonda yaptığı kanaatindeyim. Gerek iç saha da gerekse dış saha da.
Şunu da belirmek isterim ki geçtiğimiz sezonlarda yapılan yanlışlıklarla rakip Zaraspor’u, Kırıkkalespor’u sonrasında Nevşehirspor’u şampiyon ettik ama biz şampiyon olmadık.
Bu sezonda takım ne çıkar ne düşer bu kadroyla şampiyonluk biraz zor gibi gözüküyor. Kaleci şart forvet yok defansa takviye lazım. Henüz yolun başındayız önlem alınmazsa emeklere yazık olur. Karadeniz ekiplerde küçümsenecek takımlar değiller. Temennim inşallah bu sezon şampiyon olurda amatörlükten kurtuluruz. 

30 Ağustos 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 1019 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız