Hastane şahane hizmette bahane

Geçtiğimiz aylarda  Yozgat’ımıza Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başladı. 
Hastane dış fiziki görünümü ve iç düzeni ile tartışmasız bir hastane olmuş. Muayene olmak için gitmiştim hastaneye  yaklaşık 1 saate yakın bekledim. 1 saatin içinde 6 defa elektrik kesintisi yaşandı ve koskoca hastanede büyük ihtimalle jeneratör yoktu yada vardı bir işe yaramıyordu.
İnanın çok şaşırdım  birileri nasıl daha iyi hizmet edebilirim diye düşünürken birileri de nasıl kötü hizmet verebilirim çabasındaydı bence. Çünkü bu sırada bir garip hadise ile daha karşılaştım poliklinik muayene sıram 77. sıraydı doktorun bakacağı hasta sayısı yaklaşık 100’e yakın vardı. Ve doktor kapısının önünde bütün hastalar yığılmış şekilde bekliyordu. Çünkü hasta sırasını gösteren bilgisayar arızalı imiş ve uzun zamandır bozukmuş sekretere sorduğumda aldığım cevap bu oldu. Sekreter isim isim herkesi çağırıyor sıranı kaçırırsan bir daha içeri giremezsin, ondan herkes kapının önünde bekliyor  ve sekretere kulak vermiş durumda.
Çok acınacak ve trajikomik bir durum ; 80 yaşında Yozgatlı Mehmet amca bekliyor, 70 yaşında Ayşe Teyzem bekliyor, köylü Ahmet amca orda  herkes el pençe ismini çağrılmasını bekliyor. 
Bu rezilliği gören ne doktor ne  sekreter  nede yöneticiler  nerde mi diyecekseniz? Hepsi de odalarında ama kimse duruma el atmıyor. Yada uğraşmak istemiyor çünkü Yozgatlım kolay kolay baş kaldırmaz, hakkını aramaz siz büyüksünüz der geçer. Buda sorumluluk sahibi görevlilerin işine geliyor tabi.
Bir hastanede jeneratör yoksa, sıra gösteren bilgisayar ekranı yeni hastane binasında çalışmıyorsa  ve tamirini yapamıyorsan açmayacaksın kardeşim hastaneyi o zaman.
Hastanenin saray yavrusu gibi olmasını istemiyor halkımız, hizmetin olmasını istiyor bu kadar açık ve net.
Bana da sorarsanız hem saray yavrusu gibi olsun hem de hizmet olsun. Çünkü bu hizmeti yapacak doktorlarımızda var yöneticilerimizde var devlet büyüklerimizde var. 
Hastaneye 1 ay sonra tekrar gidecek sayın okurlarım genel durum hakkında sizleri tekrar bilgilendireceğiz. 
İnşallah sağlıklı bilgiler vermek kısmet olur. 
Sağlıklı günler diliyorum…

4 Eylül 2018 Salı tarihinde eklendi ve 948 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
tevfik ersoy

Bizim yozgatımızın ve ilçelerimizin en büyük eksiği bence hakkımızı savunamamak haksızlığa başkaldıramamak başka illerde yok böyle birşey HaksızIıkIara baş kaIdırmayanIar, onIardan geIecek her kötüIüğe katIanmalıdılar.