Yozgat spordan beklenti çok fazla…

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Yozgatspor’u kupa maçından başka izleme fırsatı bulamadık. Kupa maçı ve hazırlık maçlarından alınan sonuçlar pek de iç açıcı olmasa da taraftarın takımdan beklentisi çok fazla. Artık amatör ligden kurtulmanın zamanının geldiği düşüncesinde.

 Bir önce ki köşe yazımda da bahsetmiştim. Takıma belirli noktalara transfer şart diye. Yönetimin bu konuda çalışmalara hız verdiğini yönünde ilk transfer kaleye yapıldı. Sonrasında gelen yeni transfer Burak Emre Kayan takıma çok katkı sağlayacağı kanaatindeyim hem ligi tanıyan bir isim hemde Yozgat taraftarına ve takıma yabancı olmayan birisi. Gerek kişilik olarak gerekse sahada ki efendiliğini herkes bilir. Takıma büyük katkı sağlayacak bir isim. Hala eksik var. İyi bir forvet alındıktan sonra takım dahada iyi olacaktır.

Transfer için geç kalınıyor düşüncesindeyim. Takım kampı bitirdi. Yeni gelen yada gelecek oyuncular umarım uyum sıkıntısı yaşamazlar. Ligin başlamasına ongün gibi bir süre kaldı. Zaman daralıyor. Rakipler çalışmalara hız verdiği gibi transferi de sonlandırmış durumda. İlk maç Çankırı’da takımımız ilk karşılaşmasına deplasmanda çıkacak alacağı iyi bir sonuç gelecek için iyi sinyaller olacaktır.

Ligin nasıl geçeceğinin ilk üç karşılaşma belirleyecektir. Ya dokuz puan önde başlarsınız yada dokuz puan geride başlayarak rakiplerin kaybetmesini beklemekten başka yapacak bir şey kalmaz. Geçtiğimiz sezonlarda da öyle olmuştu. Hep rakip takımların puan kaybetmesini beklemekten başka bir şey yapamadık. Komşu il takımlarının şampiyonluğuna seyirci kaldık maalesef.

Her sezon şampiyonluk parolasıyla başlanılan sezonun bir türlü sonu getirilemiyor. Ya takımın uyumsuzluğu ya teknik adam uyumsuzluğu v.s.

Bu sezon bari başka olsun. Takım başka şeylere alet edilmesin. Tek hedef tek düşünce şampiyonluk olsun. Bu şehrin takımını bir üst ligde mücadele etsin isteğinde olsun herkes.

Bu takıma takviye yapılmaz ise şayet öncelikle ligde kalmaya çalışan bir takım ve averaj takımı olarak ligde devam etmek zorunda kalacaktır.

Bu sezon Karadeniz ekipleriyle mücadele edilecek belki rakipler tesis yok saha yok ama mücadele var hırs var. Anlayacağınız para için oynamayan takımlarla karşılaşacağız.

Yeni sezon için inşallah takım iyi başlangıç yapar. Yeni teknik ekip yeni takım kadrosu. Tabi ki her sezon olduğu gibi. Umut ediyorum ki bu sezon takım bir üst lige çıkar ve geçmişte yaşananlar ve kayıplar unutulur.

13 Eylül 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 912 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız