Galibiyetle başlamak önemli

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Yozgatspor ilk ciddi sınavına çıktı. Çankırı deplasmanından iyi bir sonuçla ayrılan kırmızı siyahlı ekibimiz 3-1’lik net bir skorla kazanmasını bildi. 90 dakika boyunca mücadeleyle geçen hırs dolu bir karşılaşma izledik. Taraftarıyla Yönetimiyle herkes Çankırı’ya akın etti. Gerek yakın oluşu gerekse taraftarın takıma olan özlemi taraftarın deplasmana gitmesine neden oldu. 
Yozgatspor ve Taraftar sanki kendi sahsındaymış gibi çok rahattılar. Takım yeni kurulmasına rağmen ilk sınavından başarıyla geçti. Bundan sonra ki karşılaşmalar da çok ama çok önemli. Bu hafta oynayacağımız Sinop spor maçını kendi sahamızda oynayacağımız için avantajlı taraf biziz. Geçen haftanın moralli bir şekilde olması gelecek haftalara da yansıyacaktır. 
Takıma sonradan dahil olan Burak Emre Kayan ve Mehmet Şükrü Önder gibi isimlerinde katkısı büyük. Bazı noktalarda hala eksiklikler bulunsa da gerek yönetim gerekse teknik ekip bu eksikleri görüp yerinde müdahale edeceklerdir. 
Takımın şampiyon olmaması için hiçbir neden yok bir ya da iki takviye ile takım daha da güçlü hale gelecektir.  
Çankırı taraftarı çok misafir perver davrandılar. Geçen yıllarda bazı deplasmanlar da yaşanılan sıkıntılar inşallah bu sezon yaşanmaz. 
Takımda herkes üzerine düşeni yaptı ve takım kazanmasını bildi. Defansınsın biraz daha güçlendirilmesi düşüncesindeyim. Geçtiğimiz hafta defansın yapmış olduğu hata sebebiyle gol yedik. Sonrasında bulduğumuz iki gol hem Yozgatspor’u ateşledi hem de Çankırıspor’un oyundan düşmesine neden oldu. 
Sahada  bir takım oyunu vardı ve kazandık. Önce de belirttiğim gibi ne kupa maçı ne de hazırlık maçlarının bizim için hiçbir önemi yok. Tek gerçek var oda lig maçlarından iyi sonuçlarla ayrılmak ve bu takımı bir üst lige taşımak olacaktır. 
Her maç için tek hedef galibiyet olmalı. Sonrası zaten şampiyonluk. İnşallah beklediğimize değecek. 
Çankırı sokaklarında gezerken dedim ki zor bir maç olacak. Çünkü her lokanta da her kahvede çay ocağında maça davet eden yazılar her sokakta Çankırı spor bayrağı vardı. Çok şükür öyle olmadı.
Bu şehrin de havaya sokulması lazım. Şehrin bayraklarla donatılması lazım. İnsanlar hafta sonu oynanacak olan karşılaşmaya davet edilmeli…
Her geçen hafta her oynanan maç final niteliğinde. Bunun bilincinde olarak takım karşılaşmalara çıkmalı. inşallah bu hafta ki kendi sahamızda oynayacağımız karşılaşma sonrasında da hanemize üç puanı yazdırıp iki haftayı kayıpsız kapatırız. 

27 Eylül 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 697 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız