Yozgatspor iyi gidiyor..

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Yozgat spor iyi bir başlangıç yaptı. İlk hafta ve ikinci hafta rakiplerini 3-1’lik net bir skorla geçerek liderlik koltuğunun sahibi oldu. İki hafta altı gol ve altı puan çok iyi bir sonuç. Galibiyeti hak ettik. Gerek seyircimizle gerekse yönetimimizle herkes üzerine düşen görevi yaptı. 
Saha da bir takım oyunu vardı ama bazı oyuncuların bencilce hareketleri de gözden kaçmadı. Tek başına adam geçmeye çalışmalar pas vermek yerine kaleye şut çekmek gibi. Takım genelde iyi olsa da benim görüşüm 6-0’lık bir karşılaşmaydı. Talihsiz bir gol yedik ama hemen sonrasında Hüseyin Çelik’in füzesiyle takım hemen toparlandı.
Takımda hala eksiklikler var. İkinci yarının ilk başında ve ikinci yarının sonrasında oyuna dahil olan oyuncular pek de oyuna bir şeyler katmadılar hatta takımın oyundan düşmesine bile neden oldukları kanaatindeyim. 
Takımın en büyük eksiği forvet nedeni ise çok açık Hüseyin Çelik’in alternatifi yok. Allah göstermesin bir sıkıntı olsa ileri uçta oynayacak oyuncu yok gol atacak oyuncu yok. iki hafta da altı gol attık bunun dört golünü Hüseyin Çelik attı. Alternatif bir forvet şart. 
Takımın geneline bakarsak iyi ama dediğim gibi takviye şart. Önümüzde ki hafta ki Çarşamba spor deplasmanından da takım iyi bir sonuçla döndüğü takdir de rahat bir nefes almış olacağız. 
Taraftar bu hafta da üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi. Bu hafta maraton tribününde tabiri caizse iğne atsanız yere düşmeyecek bir kalabalık vardı. Merdiven basamaklarında giriş kapısına kadar çok kalabalıktı. 
Takım bu şekilde devam edip hedefinden sapmadığı sürece yolun sonu şampiyonluk. Şehir takımıyla taraftarıyla yönetimiyle bir bütün olmuş durumda. Eksikliklerde tamamlandığında bu takımın önünde ki bir rakip duramayacaktır. 
Takım sahada çok rahattı hem ev sahibi oluşu hem kendi taraftarı önünde oluşu ve son olarak da rakibin on kişi kalmış olması çok rahat bir galibiyet almamızı sağladı. 
Şehrin biraz daha şampiyonluk havasına sokulmasında yanayım hala bayraklar asılmadı. Maça davet konusunda biraz daha etkili oluna bilir.
Bu hafta üniversite öğrencilerinin de tribünde yer aldıklarını gördüm. Çoğunluğu beden eğitimi bölümü öğrencileriydi. 
Yozgatspor kayıpsız devam ettiği sürece yolun sonu şampiyonluk. Artık bu sezon bu işin bitmesi gerekiyor. Yozgatspor’un hak ettiği yerlere gelmesi lazım. İnşallah sezon sonunda gülen taraf biz oluruz. Şimdiden Yozgatspor’umuzun hafta sonu deplasmanda oynayacağı Çarşamba spor karşılaşmasında başarılar diliyorum…

4 Ekim 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 747 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız