Şehrin havaya girmesi lazım

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Yozgatspor güçlenerek yoluna devam ediyor. Üç hafta ve dokuz puan topladı, on bir gol attı. Deplasmanda kendi sahasından daha oynayan bir Yozgatspor var. Galibiyeti hak eden savaşarak kazanan bir takım… 

2-0 öne geçtiğimiz bir karşılaşmada 2-2 berabere giden bir maçı 5-2 olarak değiştiren bir Yozgatspordan bahsediyoruz. Takım da hala eksiklikler var ama zamanla bu eksikliklerinde giderileceği kanaatindeyim.

Maçın kırılması noktası Esosa’ya yapılan hareketti. Faulle başlayan bir atak ve sonrasında Esosa tarafından süslenen iki golle takım durumu dört ikiye getirdi ve son olarak Mehmet Şükrü Önder perdeyi kapatan golü atarak takımımızı 5-2 öne geçiren golü attı.

Teknik adamın ikinci yarıda yapmış olduğu değişikler de takımın kazanması da etkili oldu.

Taraftar yine yollara düştü 200 yada 300 kişilik bir taraftar gurubu Çarşamba deplasmanında da takımını yalnız bırakmadı. Teknik adam İbrahim BAŞ kazanılan galibiyeti 12. Adam olan taraftara armağan ettiğini söyledi.

Geçen hafta da söyledim bu haftada söylüyorum. Şehrin havaya girmesi lazım. Takım iyi gidiyor. Taraftar üzerine düşeni yapıyor tek eksik şehrin Kırmızı-Siyah renklerle donatılması. Bayrakların asılması lazım.

Bu hafta sonu oynacağımız Amasya maçında rekor bir taraftar sayısına ulaşılacağı kanaatindeyim. Tek tribün kapalı maraton tribünü yetersiz kalacaktır. Diğer tribünlerinde açılması gerektiğini düşünüyorum. 

Kendi sahamızda oynayacağımız karşılaşmaları daha coşkulu izlediğimiz bir gerçek. Seyirci sayısının fazla oluşu takıma biraz daha güven vermektedir.

Takım bu şekilde devam ettiği sürece karşısında hiçbir rakip durmayacaktır. Ligin en iyi takımına sahip olduğumuz bir gerçek. Puan cetvelin de 1.sıra yer alan takımımız da gevşeme disiplinsizlik olmadığı sürece yolun sonu şampiyonluk olacaktır.

Taraftar şimdiden şampiyon Yozgatspor olarak her karşılaşmada yüksek sesle bağırmaya devam etmektedir.

Cefayı çeken taraftar inşallah lig sonunda sefasını da sürecektir. Yozgatspor’umuza hafta sonu oynayacağı Amasya spor karşılaşmasında şimdiden başarılar diliyorum.

10 Ekim 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 738 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız