Çamlık Gazetesi

Murat KARATEKİN

Murat KARATEKİN
  • muratkaratekin@yandex.com

Her başlangıç bilinmezlerle doludur. Sizi nereye götüreceğini, nelerle karşılaştıracağını bilemezsiniz. O nedenle heyecan vericidir. Yeniliklere, farklılıklara açıktır. Bende bu duygular içinde hayatımın akışında önemli bir dönemeçten geçtiğimi hissederek başlıyorum bu köşeye.
Şöyle bir geriye dönüp baktığım da meslek hayatımda 14. yılımı tamamlıyorum. Günümüzde artık hayatın olağan hızına yetişmek mümkün değil. Zaman su gibi akıp gidiyor. Dile kolay koskoca 14 yıl. Onca yaşanmışlık, onca hatıra.
14 yılda edindiğim, tecrübe, bilgi ve beceri bana şunu öğretti. Gazetecilik gerçekten ama gerçekten seven insanların yaptığı, yapabileceği bir meslek. Sizi gecenin bir yarısında sıcak yatağınızdan kalkıp, dondurucu bir soğukta fotoğraf çekmeye, görüntü çekmeye iten gücün adı ‘sevgi’den başka bir şey olamazdı. Nitekim öyle oldu bende tıpkı diğer meslektaşlarım gibi işimi, mesleği çok sevdim. Çalıştığım şehirlerde yaptığım haberlerde hep şunu düşündüm, ‘bu şehre nasıl bir katkı sağlarım.’   Öyle ya gazeteci için vazgeçilmez ilke de bu değil mi? Olumlu yada olumsuz! Yaptığımız haberlerdeki ortak amacımız o şehrin gelişmesi, kalkınması. Yanlışa yanlış, doğruya doğru demek, hepimizin ortak temennisi.
Mesleğe ilk başladığım günden bugüne çok şey değişti, gelişti ve dönüştü. Gelişemeyen, değişemeyen ve dönüşemeyenler ise yok olup gitti. Tıpkı RTV66 televizyonu gibi. Tam dört yılımı verdiğim Yozgat’ın son televizyonu. Gözümüzün içine baka baka eriyip, bitti.
Yaklaşık üç yıl önce yayın hayatına başlayan Çamlık Gazetesi, Zafer Özışık beyin çaba ve gayretleri ile artık daha kurumsal bir hale getirildi. Gazetenin çalışan kadrosu, tasarımı, içeriği ve yazar kadrosu baştan aşağıya yenilendi. 
Öyle gözüküyor ki Çamlık Gazetesi köklü bir marka olma yolunda ilerliyor, ilerleyecekte. 
Her fırsatta Yozgat sevdasını dile getiren sözde değil, özde Yozgatlı olan Zafer Özışık beyin bunda emeği ve katkısı çok büyük. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Gazete sadece, Yozgat’ın ve Yozgatlının sesi olmayacak. Yozgat’ın ve Yozgatlının beklentilerine de cevap verecek.
Hakikati haykıracak. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği, ‘Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır’ sözüne sadık kalacak. Tabi siz okuyucularımızdan beklentimiz bu samimiyete duyarsız kalmamanız. 
Çünkü bu gazetenin gerçek sahibi okuyucularımız. 
Bu gazete onlarla birlikte nefes almaya, var olmaya devam edecektir.  
Onlar bizler için çok kıymetli, çok değerli. Sizlerin görüş ve düşüncelerini önemsiyoruz. Bunun için gazetemizin içerik ve tasarımı ne kadar kuvvetli ise internet sitesi ile sosyal medya hesapları da o kadar kuvvetli olacak. Günün sıcak gelişmelerini, son dakika olaylarını anında orada bulup, bir tıkla okuyabileceksiniz. 
Alışılmışın dışında farklı şeyler göreceksiniz. Aslında bunlar olması gerekenler. Malum artık teknoloji çağında yaşıyoruz.  
30 ihtiyacımızdan 15’i teknoloji içerikli. Kim bilir belki de daha fazlası.  
Bu çağı yakalamak belki mümkün olmayabilir ama yetişmek için çabalamak gerek. 
Dedik ya değişim, gelişim ve dönüşüm önceliklerimiz olacak. Uzun ve meşakkatli bir yolculuğa başlıyoruz. 
Dualarınızı ve desteklerini bizlerden esirgemeyin. 
Hayal ettiğimiz, düşündüğümüz her şey inşallah gerçekleşir ve 
Çamlık Gazetesi tıpkı adını  aldığı ve Yozgat’ın simgesi olan Çamlık  Milli Parkı gibi bu topraklarda kök salar ve ebediyete kadar yaşar.

 

27 Kasım 2017 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1387 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız