En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Yıldız Tepe İlgi Bekliyor!

Yozgat Gündemi 07.10.2019, 21:05

Yozgat’ın güneyinde yer alan 400 metre kare büyüklüğündeki Türkiye haritası şeklindeki Türk Bayrağı ile Atatürk levhası ve yanında yer alan ‘Önce Vatan Yazısı’ bakımsızlık yüzünden kaderine terk edilmiş durumda. Gazetemize ulaşan ihbarı değerlendirerek yerinde incelemelerde bulunup Yıldız Tepe’nin bakımsız ve ilgiye muhtaç halini ilgililerinin dikkatine sunuyoruz.

Yozgat’ın uzaydan da görülebilen en önemli simgelerinden olan 400 metre kare büyüklüğündeki Türkiye Haritası şeklinde Türk Bayrağı ve Atatürk Levhası ile şehrin güzellikleri arasında yer alan Yıldız Tepe, ilgiye muhtaç uzanacak bir el bekliyor. İlgisizlik yüzünden tepede bulunan Türk bayrağı ile Atatürk Levhası çürümeye başlarken bölge alkol mekanı haline geldi.

Çamlık Gazetesi haber merkezine gelen ihbarlar üzerine Yıldız Tepe’ye çıkarak içler acısı durumu yerinde görüntüledik. Son olarak Yozgatlı Araştırmacı Yazar Osman Karaca’nın kendi imkanları ile boyadığı ayyıldızlı bayrak solmuş, taşları yerinden sökülmüş durumda. Ayrıca tepede bulunan Atatürk levhası ile Önce Vatan Yazısı paslanmış ve çürümeye yüz tutmuş.

Şehrin farklı açılardan izlenebildiği, sunduğu görsel güzelliğin yanı sıra yeşil çam örtüsü faklı bir ayrıcalık sunan Yıldız Tepe’nin bir an evvel içler acısı durumdan kurtarılması gerekiyor. Yıldız Tepe’de yapılacak bakım ve onarımın ardından mesire alanı olarak düzenlenmesi bölgeye farklı bir ayrıcalık kazandıracak.

Çamlık Gazetesi ve Çamlık TV Haber Merkezine gelen ihbarlarda vatandaşlar, yetkililerin Yıldız Tepe ve Bayrak Tepe olarak bilinen bölgeye sahip çıkması gerektiğini söylediler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@