En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Yozgatspor’un pilot takımı olacak

Spor 66 30.10.2019, 17:08

TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK, Bozokspor’u pilot takımı yapmaya hazırlanıyor.

Kırmızı-siyahlı takımın yöneticileri ile Bozokspor’un yöneticileri arasındaki görüşmeler sürüyor.

Bozokspor Teknik Sorumlusu Özkan Bayram, Kulüp Başkanı Kazım Arslan ile görüştüklerini açıkladı.

Bayram, “Bozokspor bizim 10 yıllık emeğimiz. Üç beden Eğitim öğretmeni, iki tane antrenör arkadaşımızla 10 yıllık emeğimiz bizim bu. Öyle kolay bir şey değil. Ailemizden, çoluğumuzdan,  çocuğumuzdan, ekonomimizden ödün verdiğimiz bir emek bu. Bu bir sosyal proje. Biz bunu yaparken ekonomik bir şey talep etmiyoruz. Biz kimseden para istemiyoruz. Biz bunu tamamen kendi memleketimizin çocuklarına adadığımız için yapıyoruz. Biz bir çocuğa dokunduğumuz zaman onun başarısını görünce gurur duyuyoruz” dedi.

Murat Karatekin’in hazırlayıp sunduğu Spor 66 programına konuk olan Özkan Bayram, Yozgat’a ki alt yapıya yapılan yatırımları anlattı.

Bayram, Çamlık TV ekranlarında Yozgat’ta sporun neden gelişmediğini açıkladı.

Bayram’ın katıldığı programda anlattıkları ise şöyle:

HAYALLERİMİZ VAR

Bozokspor’u hayallerimiz için kurduk. Yozgat’ta hayallerimiz vardı. Yozgat’ın çocuklarını üst liglere taşıyabilir miyiz. Belki iş adamlarımızdan, resmi kurumlardan destek olur Yozgat’a bir tesis kazandırabiliriz miyiz. Farklı branşlarda çalışmalar yapabilir miyiz? Böyle hayallerimiz vardı. 2013 yılından 2019 yılına kadar bu hayallerimizin peşinden koştuk. Bir kısmını gerçekleştirdik, Ama önemli bir kısmını elimizde olmayan nedenlerle gerçekleştiremedik. Çocuklar bazında onlara yatırım yaptık. Kendi alt yapımızdan yetişen 8 çocuğumuz şuanda Süper Ligde oynuyor. Bu Türkiye’de örneği olmayan bir durum. Biz amatör bir takım bile değiliz. Alt yapıdan yetiştirdiğimiz çocuklar şuanda Türkiye’nin 8 tane süper lig takımında oynuyorlar. Bu bizim için çok gurur verici bir olay. Hayallerimizin bir kısmını bu şekilde gerçekleştirdik.

10 YILDIR ŞAMPİYONUZ

U14, U15, U16, U17, U18, U19 dahil bütün yaş kategorilerinde mücadele ediyoruz. U19 hariç aşağı yukarı  bütün yaş kategorilerinde 10 yıldır şampiyonuz. Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil ediyoruz. Hatta Türkiye’de belki çok az takıma nasip olacak bir şey oldu. 2015 yılında U15 liginde Türkiye finallerine katıldık. Bu finallere giden tek takım bizdik.  U16’da Türkiye finallerine katıldık. Biz sadece birinci amatör kümeye katılmadık, onun dışında bütün yaş kategorilerine katıldık.

POTANSİYEL VAR

Ben 200 yılında Yozgat’a geldim. 2000 yılı Yozgat’ta futbol açısından zirve yılı idi. Alt yapıya Yimpaş önemli bir yatırım yaptı. Ben o yıl geldiğimde Çanakkale Dardanelspor’da 4 yıllık bir antrenörlük geçmişim vardı. Orada çok önemli tecrübeler edinmiştim. Yozgat’ta şunu gözlemledim. Yozgat çocuğunda futbol yeteneği var. Bunu keşfettik. Buradan seçtiğimiz çocuklarla PAF liginde mücadele ettik. Daha sonra süper gençler liginde mücadele ettik. Şunu gözlemledik ki, bizim çocuklarımız bir çok ilden gelen çocuklarla başa baş oynayabiliyorlar. Bozokspor’u kurmamızdaki amaçta buydu zaten. Biz bu potansiyeli nasıl değerlendiririz.

YATIRIM YOK

Ben Türkiye’nin hemen hemen bütün illerini gezdim. 40’a yakın il de müsabakalara katıldım. Yozgat belki Türkiye’de en son illerdedir spor yatırımı açısından. Hele çevremizdeki illerle hiç kıyaslanamaz. Sivasla, Kayseriyle, Nevşehirle kıyaslanamaz. Ne yazık ki böyle de bir dezavantajımız var. yetenek olarak avantajımız var. Ama alt yapı, tesis olarak dezavantajlı bir iliz.

GERİ GİTTİ

 Yimpaş çok önemli bir şanstı. Futbolda başarı elde etmek istiyorsanız bunun birinci şartı ekonomik olarak güçlü olacaksınız. Yimpaş o zaman güçlü    bir ekonomiye sahipti. Ama şu eksikliği gördüm, biz ikinci ligdeyken Sivasspor ile müsabakaya gittik. Eskiden Sivasspor’un müsabakaları Sivas stadyumunun yanında oynanırdı. Dediler ki; yeni tesislerimiz var maç orada oynanacak. Gittik, Biz ikinci ligdeyiz, Sivasspor düşmeme potasında. Biz de ortalardayız. Sivasspor devasa bir tesisin alt yapısını yapmış. Kim yaptı bu tesisi dedik; Sivas Valisi, İl Özel İdare, Belediye, Milletvekilleri, İş adamları, el birliği ile toplanmış mükemmel bir tesis yapıyor. Bizim o dönemde kulübün önünde bir saha var iki tane de antrenman sahası var. başka bir tesisimiz yoktu. Şunu düşündüm, Sivas bizden aşağıda ama tesislere yatırım yapıyor. Biz ondan yukarıdayız bizim hiçbir yatırımımız yok. Sivasspor bu tesisi yaparken alt yapıya da yatırım yapıyor. Biz bu yatırımı yapamadık. Biz öndeyken aşağıya doğru basamak basamak gittik. Sivas’ta yukarılara çıktı. Şimdi süper lig de. Nerede eksiğimiz vardı, tesisimiz yoktu. Biz önemli bir ekonomiye sahipken bu ekonomimizi doğru yönlendiremedik. Bir kulübün tesisi yoksa dünyanın en iyi oyuncusunu getir, saha yok, antrenman yapacağın yer yok, oyuncu yetiştireceğin yer yok. Sadece bir kulüp ismi ile olmaz. Bizim geriye gidişimizin birinci sebebi Yozgat’ta bir tesisin olmaması. İkincisi de Yozgat’ta Yimpaş ile birlikte bir futbol zehirlenmesi oldu. Bu nasıl bir zehirlenme; Futbol sezonuna başlarken ekonominizi ortaya korsunuz. Biz her sezon 100 lira paramız var ama şampiyon olmak için daha fazlasına ihtiyaç var. biz her sene şampiyon olmak istiyor. Pat bir alt lige düşüyoruz. Çünkü elde 100 lira var. İkinci sene tekrar şampiyon olacağız elde ne kadar var 100 lira var, şampiyon olmak için ne lazım bin lira. 900 boşluk var, yine şampiyon olacağız biz. Hocayı sezon  başında alıyoruz, devre arası hoca değiştiriyoruz. Sezon başında 15 oyuncu alıyorsun  devre arasında 15 oyuncuyu gönderiyorsun. Sonuçta  yine küme düşüyoruz. Bugün Yimpaş Yozgatspor kapandı gitti. Bu futbol zehirlenmesidir. Bunu yapan kim menajerler. Türkiye’de böyle bir düzen var. 2000 ila 2019 yılları arasında alt yapıya tek bir yatırım yapmadık.

AMATÖR SAHA YOK

AK Parti iktidarına en çok desteği veren illerden bir tanesi Yozgat. AK Parti birçok ile çok büyük tesisler yaptı. Yozgat’ta stadyum yok, tesis yok. Amatör saha yok. Antrenman yapacağımız bir saha yok. Bunda suçlu biziz. Biz talep edeceğiz, tesis isteyeceğiz. Onlarda yapacak.

YOZGATLI YOK

Ben iddia ediyorum 4 yıl Yozgat’ta alt yapıya bir yatırım yapalım. Tamamı Yozgatlılardan oluşan bir takım kurarım. Bunu iddia ediyorum. Varsa bir delikanlı çıksın, gelsin destek olsun bir proje yapalım üç sene, dört sene sonra tamamı Yozgatlılardan oluşan 3. Ligde bir takımımız olsun. Bunu iddia ediyorum. Ben buna inanıyorum, Yozgatlı çocuklara inandığım için bunu söylüyorum. Ama orta da ne var. Orta da iki takımımız var. Yozgatlı kazanan yok. Oynayan çocuğumuz yok. Ne kıymeti var. Bir spor kulübünün bu şehre bu yönden bir katkısı yoksa ne yapacağız biz kulübü.

Yorumlar (1)
COMOLOKKO 9 ay önce
HOCA BOŞ KONUŞAMA SENİN ALTYAPIYA GELDİĞİN SENE TÜRKİYE GENELİ SEÇME YAPIP BİNLERCE YABANCI OYUNCU GETİRİP TAKIMA 5-6 TANE YOZGATLI ALDINIZ.. YOZGATTAN 2000-2006 YILLARI ARASINDA FUTBOLCU ÇIKMADI İSE SEBEBİ SENSİN .BENİMDE HAKKIM VAR HELAL ETMİYORUM SANA... SENDE BİR FUTBOL KATİLSİN.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@