Başkan Böcek’ten Manavgat’a 625 milyon TL’lik yatırım sözü

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, MANAVGAT’TA 106 MUHTAR VE STK TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞARAK TALEP VE ÖNERİLERİNİ DİNLEDİ. 2019 NİSAN AYINDAN BU YANA MANAVGAT’A 59 MİLYON TL’LİK ASAT YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRDİKLERİNİ BELİRTEN BAŞKAN BÖCEK, 5 YIL İÇİNDE İSE 625 MİLYON TL’LİK YATIRIMI HAYATA GEÇİRECEKLERİNİ AÇIKLADI.

ANTALYA 13.08.2020, 18:55
Başkan Böcek’ten Manavgat’a 625 milyon TL’lik yatırım sözü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat’ta 106 muhtar ve STK temsilcileri ile buluşarak talep ve önerilerini dinledi. 2019 Nisan ayından bu yana Manavgat’a 59 milyon TL’lik ASAT yatırımı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Böcek, 5 yıl içinde ise 625 milyon TL’lik yatırımı hayata geçireceklerini açıkladı. Basın toplantısı da düzenleyen Başkan Böcek, Manavgat’a Katı Atık Transfer İstasyonu kazandıracaklarını, sulama suyu projesini hayata geçireceklerini ve Manavgat Hali’ni büyüteceklerini müjdeledi. Hizmet isteyen herkesi önemsediklerini belirten Başkan Böcek, “Bürokratlarıma talimat veriyorum. Yaylalarda su patlağı bile varsa dağı taşı aşacaksınız suyu vatandaşa ulaştıracaksınız” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek geçtiğimiz hafta Alanya ile başlayan ilçe ziyaretlerine Manavgat ile devam etti. Yoğun bir program ile Manavgatlı hemşerileri ile buluşan Başkan Böcek, ilk olarak 106 muhtar ile kahvaltıda buluştu. Ardından muhtarlarla toplantı yapan Başkan Böcek’in programına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Muhtarlar Derneği Başkanı Tahsin Yılmaz, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, İYİ Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı ve belediye bürokratları katıldı. Başkan Böcek, muhtarları dinlemeden önce yapılan hizmetlerle ilgili konuştu.

Yatırım sözü

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Nisan 2019’dan bu yana Manavgat özelinde ve Antalya genelinde yaptığı çalışmaların muhtarlara anlatıldığı toplantıda konuşan Başkan Böcek, 5 yıllık sürede yalnız ASAT’ın Manavgat’a 539 milyon TL, diğer hizmetlerle birlikte belediyenin toplam 625 milyon TL’lik yatırım yapacağını vurguladı. Başkan Böcek, “Ben Manavgat’a ne söz verdiysem, seçim bildirgemde ne yazdıysam onu yapacağım. Rahat olun” dedi. Manavgat’a yapılacak yatırımlar ile ilgili de bilgi veren Başkan Böcek, “Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu ile ilgili Şükrü Başkanım 5 dönümlük yeri Büyükşehir Belediyemize tahsis etti. Ben de talimatı verdim. Projeleri hazırlandı. Yola terk ve tescil işlemlerinin tamamlanması için ihaleyi bekletiyorum. Hemen bitirdiği anda bu istasyonun ihalesini yapmış olacağız. Yaklaşık 3 milyon lira keşif bedeli olan bir projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

Manavgat hali büyüyecek

Başkan Böcek Manavgat Sulama Suyu Projesi’ne de değinerek, “Taşağıl Çardak’ta 2020-2021 yılı ile ilgili sari yıl olmak üzere 5 dekar alan sulanacak. Buradan da 12 bin çiftçimiz yararlanacak” diye konuştu. Başkan Böcek yapılan görüşmeler neticesinde Manavgat’a en kısa sürede doğalgaz geleceğinin müjdesini verdi. Başkan Böcek Manavgat Hali ile ilgili olaraksa, “Hali 22 bin metrekareden 32 bin 800 metrekareye çıkaracağız. 65 milyon lira keşif bedeli var. En kısa zamanda ihalesini yapacağız” dedi. Turizm, tarım ve ticaretin en önemli ilçelerinden biri olan Manavgat’ın kanalizasyon sorununu çözmek için de çalışma yaptıklarını anlatan Başkan Böcek, 174 km kanalizasyon projesinin Eylül ayında ihalesinin yapılacağını ifade etti.

Eylül’de ihale yapılacak

Başkan Böcek, Manavgat’ın Belenobası, Saraçlı, Değirmenli, Güzelyalı, Hocalı, Tepeköy, Ahmetler, Örenşehir, Oymapınar ve Sarılar mahalleleri başta olmak üzere içme suyunda yenileme çalışmaları ve şebeke çalışmaları yapılacağını belirterek, “Bu mahallelerdeki ihaleler pandemiden dolayı, aynı zamanda ödenek sıkıntısı çekildiği için Haziran’da yapılacaktı. Ancak Eylül ayına ertelendi. Eylül ayında ihaleleri kesinlikle gerçekleştireceğiz. Şu anda tüm şartnamelerimiz hazır. Bununla birlikte içme suyu kaynakları ve depolarımızın ıslahı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Dğı taşı aşarak suyu ulaştıracaksınız

Pandemi süreci ile birlikte belediyenin gelir giderleriyle ilgili yüzde 54’lük bir düşüş yaşandığını vurgulayan Başkan Muhittin Böcek, “Elimizden geldiğince dikkatli davranarak acil olan projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi. Başkan Böcek, muhtarlardan gelen her talep ve öneriye hassasiyetle yaklaştığını belirterek, “Aynı duyarlılığı ekibim de gösterecektir. Hizmetin bahanesi olamaz. 5 yıllık hedeflerimiz var. Program dahilinde yapılması gerekenleri yapacağız. Ben hayatım boyunca kimseyi kandırmadım. Yalan söylemem geçiştirmem. Ben burada Daire Başkanı arkadaşlara talimat veriyorum. Yapılması gereken öncelikli hizmetleri sıraya koyacağız onları yapacağız. Yaylalarda su patlağı bile varsa dağı taşı aşacaksınız suyu vatandaşa ulaştıracaksınız” diye konuştu.

Cem Oğuz ASAT yatırımlarını anlattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Baş Danışmanı Cem Oğuz da 106 mahalleye sahip Manavgat’ta Başkan Muhittin Böcek’in göreve başladığı 8 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi ve ASAT tarafından yapılan çalışmaları özetledi. Bu süreçte Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün Manavgat’a 59 milyon 565 bin 945 liralık hizmet ve yatırım yaptığını söyleyen Oğuz, “35 bin 456 metrelik içme suyu boru hattı döşendi. 7 bin 349 metrelik kanalizasyon hattı yatırımı yapıldı. 347 metrelik yağmur suyu drenaj yatırımları yapıldı. 15,5 milyon liralık atıksu arıtma yatırımları, asfalt yatırımları, kanal açma ve temizleme hizmeti verildi” dedi. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 63 km’lik sathi kaplama, 146,8 km’lik stabilize, 677 km’lik greyderli bakım, 585 tonluk asfalt yama, 1611,5 metrelik büz, bakım onarım 30 km’lik bir yol yaptığını anlattı.

4400 noktada dezenfeksiyon

Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın mezarlık bakım onarım ve çit yapımlarını gerçekleştirdiğini belirten Oğuz, Çevre Koruma Daire Başkanlığı’nın ise 2020 yılında caddeler Manavgat Belediyesi’ne devredilene kadar 488 bin 350 metrekarelik cadde temizliği yaptığını söyledi. Vektörle mücadele için 30 araç ve 136 personel ile hizmet verildiğini ifade eden Oğuz, “Mart ayından bu yana pandemi sürecinde kamu binalarında 4400 noktada dezenfeksiyon yapıldı” dedi.

Sosyal yardımlar sürüyor

Muhtarlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın da 106 mahallenin 87’sinden gelen 293 adet talebin 76’sının sonuçlandırdığını söyleyen Cem Oğuz, 146 talep ile de ilgilenildiğini ifade etti. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın gıda paketi desteği, sosyal kart, mobil kuaför, gençlik eğitim danışmanlık hizmeti, engelsiz ulaşım hizmeti, engellilere yönelik danışmanlık hizmeti, ATASEM kursları ile Manavgatlıların yanında yer aldığını belirtti. Oğuz, Haziran ayı itibariyle 2-5 yaş arası çocuklara yönelik aylık 8 litre Halk Süt desteği sağlandığını da sözlerine ekledi. Oğuz, Park Bahçeler Daire Başkanlığı’nın çalışmalarının yanı sıra Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından da çiftçilere 25 bin liralık çelik boru desteği, 4 kooperatife elektrik desteği verdiğini ifade etti.

Çetin destek istedi

Oğuz’un açıklamalarının ardından muhtarlara söz verildi. Sivrisinekle ilgili gelen şikayetler üzerine açıklama yapan Başkan Böcek, pandemi sürecinde gerçekleşen yoğun ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları nedeniyle vektörel mücadelede aksamalar yaşandığını ifade etti. Başkan Böcek vektörel mücadele konusunda Akdeniz Üniversitesi ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını belirterek Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Çetin’e söz verdi. Prof. Dr. Çetin, sinekle ilgili yaşanan sorunun temelinde pandemi mücadelesi olduğunu vurgulayarak, bunun yanı sıra vatandaşlardan da yeterli desteği görmediklerini söyledi. PTT çukurlarına, kablo kanalları sistemlerine atık bırakıldığını, tarlaların aşırı miktarda sulandığını, arıcılığın yapıldığı bölgelerde ilaçla larva mücadelesi yapılmasının istenmediğini söyleyen Çetin, “Bunlar da vektörel mücadelemizi olumsuz etkiliyor” dedi.

Şikayetler azalacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin vektörel mücadeleye bilimsel yaklaştığını dile getiren Çetin, Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, “Tek hedefimiz var sadece Manavgat’ta yaşayan değil şehrimize gelen ve sayısı milyonlara varan turistlerin de, herkesin rahat etmesi ve buradan iyi intibalarla ayrılması. Ben Büyükşehir Belediyesi’ne bilimin gösterdiği yolu seçtiği ve bizlerle hareket ettiği için teşekkür ediyorum. Biz sizin için elimizden geldiği kadar koşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Özellikle haşere mücadelesi isteyen muhtarlara yanıt veren Prof. Dr. Hüseyin Çetin Antalya’da ilaçlama konusunda Türkiye’nin en kaliteli ürünlerinin tedarik edilerek kullanıldığına dikkat çekti. Ekiplerin açabildiği her noktayı ilaçladığını belirten Çetin kısa sürede bu şikayetlerin hepsinin azalacağını belirtti.

Başkan Böcek, muhtar buluşmasının andından İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı’yı ziyaret ederek yeniden göreve gelmesinden dolayı görevinde başarılar diledi. İYİ Partiden sonra CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar’ı da ziyaret eden Başkan Böcek Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını anlattı. Ziyarette Manavgat’ın ihtiyaçları ve yatırımları konuşuldu.

STK’larla buluştu

Başkan Böcek parti ziyaretlerinin ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile birlikte Atatürk Kültür Merkezi’nde Manavgat STK temsilcileri ile buluştu. STK temsilcilerine de hizmetlerini anlatan Başkan Böcek, Manavgat’a 3 tane kreş açacaklarını söyledi. STK’ların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Böcek, yapılabilecek ne varsa Manavgat’a yapacaklarını belirtti.

Başkan Böcek, STK toplantısının ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile birlikte Manavgat Herford Caddesi’nde devam eden altyapı ve kanalizasyon çalışmasını inceledi. 23 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Böcek, çalışmaların Kasım ayı sonunda bitirileceğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şükrü Sözen’i ziyaret etti

Başkan Böcek, daha sonra Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Manavgat’a yapılan hizmetlerde Sözen’in kendisine büyük destek verdiğini belirten Başkan Böcek, “ Birlikte güzel işler yapıyoruz. Antalya’nın en özel ve güzel ilçesi Manavgat’ımız hizmetin en iyisine layık. Bu kapsamda Şükrü başkanımda çok güzel hizmetler gerçekleştiriyor. Kendisine ve ekibine güzel hizmetleri için teşekkür ediyorum” dedi.

625 milyon liralık yatırım sözü

Başkan Muhittin Böcek, Şükrü Sözen’in ziyaretinin andında Side Ek Hizmet Binasında Manavgat basın mensupları ile bir ayaya geldi. Günü değerlendiren ve yatırımlar hakkında basına bilgi veren Başkan Böcek, 8 Nisan 2019 yılından bu yana Manavgat’a ASAT dahil, 59 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını belirtti. Başkan Böcek, kalan görev süresi içerisinde yapacakları yatırımlarla ilgili de şunları söyledi: “İçme suyuna 274 milyon 737 bin TL. kanalizasyona 115 milyon 384 bin TL, yağmur suyuna 14 milyon 205 bin TL, atıksu arıtmaya 135 milyon 500 bin TL, kırsal yollar dahil, 85 milyon 550 bin TL, yalnızca ASAT 539 milyon 826 bin TL olmak üzere toplamda, 625 milyon TL’lik yatırım yapacağız.”

Emekli kahvesi geliyor

Başkan Böcek, sosyal projelere büyük önem verdiğini belirterek, Manavgat’a 3 kreş ve ayrıca etüt merkezleri yapacaklarını anlattı. Emekli kahvesi yapacaklarını da açıklayan Başkan Böcek, “ Emekli bireylerimizin çayını, kahvesini ücretsiz içeceği projemizi gerçekleştireceğiz. Dağınık çalışmayalım diye Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet binasını açacağız, aşevi kuracağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Boğazlıyan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Boğazlıyan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@