Hava Durumu

Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda yerli malı haftası kutlandı

Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yerli malı haftası etkinliği düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2022 06:01
Haber Güncellenme Tarihi: 16.12.2022 17:04
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yerli malı haftası etkinliği düzenledi.

Düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Okul Müdürü Şeref Kayaalp, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Şeref Kayaalp, Her yıl yerli malı etkinlikleri çerçevesinde Türk malı kullanması ve yatırımla ilgili çocukları bilgilendirme ve tutumlu olma gibi etkinlikler yapıldığını söyledi.

Kayaalp, “Rehber ve İngilizce öğretmenimiz Şifanur Şeyma Koçak’ın katkıları ile bir etkinlik düzenledik. 7 bölge 81 il hep beraberiz adı altında ülkemizde yetiştirilen ürünler, kullanılan eşyalarla ilgili sergi düzenledik. Öğrencilerimizi aydınlatma ve bilgilendirme adına yaptık. Öğrencilerimiz sergimizi gezerek faydalanacak. Diğer okullarımıza da örnek olacak etkinliğe emek veren, katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Serginin açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ise, Okulumuz öğretmen ve öğrencileri Bu yıl yerli malı haftasını 81 İl 7 Bölgeyiz, Biz Tek Yürek Türkiyeyiz sloganıyla farklı bir konseptte kutlamak için hazırlık yaptıklarını söyledi.

Yazıcı, “Öğrencilerimiz okullarda eğitim alırken istediğimiz akademik başarının yanı sıra kendi kültürlerini de benimseyip içselleştirerek hayatına aktarması aynı zamanda bu değerli gelenekler ile zengin kültürümüzün gelecek kuşaklara da aktarılmasıdır. Bu aktarım ise bu tarz yapılan etkinliklerle mümkün olacaktır. Bu değerli ve diğer okullarımıza da örnek olacak etkinliğe emek veren, katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.