Hava Durumu

Yozgat'ta Sosyolog Merve Er, Çocuk Yetiştirmede Güncel Konular konusunda seminer verdi

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personeli Sosyolog Merve Er tarafından, Yozgat Kadışehri İlçesi Dikmensöğüt Köyü’nde yaşayan halka yönelik “Çocuk Yetiştirmede Güncel Konular” konulu seminer verildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2022 14:14
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2022 14:14
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat'ta Sosyolog Merve Er, Çocuk Yetiştirmede Güncel Konular konusunda seminer verdi

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personeli Sosyolog Merve Er, “Yozgat İli 2022 Yılı Eğitim Planı kapsamında Bakanlığımız Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ailelerin yaşam kalitelerini artırmak amacıyla geliştirilen Aile Eğitim Programı (AEP) doğrultusunda düzenlenen seminerde katılımcılara “Çocuğun ekran karşısında olması onun için yararlı mıdır, zararlı mıdır? Çocuklar bir günde ne kadar süreyi ekran karşısında geçirebilirler? Cinselliği çocuklara nasıl ve ne kadar anlatmalıyız? Çocuğu istismardan korumak için neler yapmak gerekir? Oyun çocuk için önemli midir?” konuları hakkında bilgi verildi” dedi.

Çocuğa yönelik ihmal ve istismarı önlemenin temel unsurlarının ailede kazandırılacağını belirten Er, “Daha bebek veya daha o çocuk düşüncesine mahremiyet eğitiminde yer olmadığına, annenin alt değiştirirken kimsenin olmadığı yerde bebeğin altını değiştirmesi, aile ve çevrenin çocuğu/bebeği severken öperken mahrem yerlerini öpmeden, dokunmadan sevmesi, ensest ve pedofili vakalarının arttığı günümüzde «onlar kardeş bir şey olmaz» şeklinde asla düşünülmemelidir. Çocuklara oyun sırasında kişisel bilgilerini paylaşmaması konusunda uyarılarda bulunulmalı ve sosyal medya kullanımı konusunda bilinçlendirilmelidirler. Tv, bilgisayar ve cep telefonları çocuk bakıcısı olarak kullanılmamalı ebeveynler çocukları ile birlikte etkili ve kaliteli zaman geçirmeli.‘’ diye katılımcıları sosyal medyada ki risklere karşı ve ailenin çocuk gelişimindeki sorumluluklarına dair halkı bilinçlendiriyoruz” diye konuştu.  

             

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.