Hava Durumu

2023 Yılında MTV Ne Kadar Olacak? Değişiklik Resmi Gazete’de Yayınlandı 

Katma değer verdiyse genel uygulama tebliğinde değişiklik yapılanmasına dair tebrik alınan bilgiler neticesinde resmi gazetede yayınlandı ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2022 15:36
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2022 15:36
https://www.yozgatcamlik.com/
2023 Yılında MTV Ne Kadar Olacak? Değişiklik Resmi Gazete’de Yayınlandı 

Alınan bilgiler neticesinde katma değer vergisi genel uygulama tebliğinde değişiklik yapılanmasına dair tebrik resmi gazetede yayınlandı ve mükerrer sayısında yer alan karara göre 2023 yılında uygulanacak olan Motorlu Taşıtlar Vergisi de belli oldu. Birçok vatandaş 2023 yılında motorlu taşıtlar vergisi ödemesini ne kadar olacağını merak ederken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi.
MTV HESAPLAMASI 2023 | Motorlu Taşıtlar Vergisi zammı ne kadar oldu? Yaş,  matrah ve motor gücüne göre en düşük ve en yüksek MTV oranı

Motorlu Taşıtlar Vergisi Kararı 
 

Alınan bilgiler neticesinde Hazine ve maliye Bakanlığı'na bağlı olan Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ise yapılan motorlu taşıtlar vergisi genel tebrik resmi gazetede yayınlandıktan hemen sonra birçok vatandaş 2023 yılında ne kadar olacağını merak ediyor. Bunun ile birlikte yapılan araştırmalar neticesinde bu tebrik 1 Ocak tarihinden itibaren uygulanacak ve Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı da tespit edilecek.
2023 MTV zam oranı ne oldu, belli oldu mu? 2023 hangi araç sahibi ne kadar  vergi ödeyecek? - Haberler

Motorlu Taşıtlar Vergisi Tarifesi
 

Alınan bilgiler neticesinde 2022 yılı için yeniden değerlendirme oranı % 120 2,93 olur iken daha sonra 2023 yılı motorlu taşıtlar vergisi tutarı da tespit edildi. Yani 2023 yılında motorlu taşıtlar vergisi % 61,5 olarak belirlendi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.