Hava Durumu

Araç Sahibi Olmak İsteyenlere Elini Çabuk Tutsun! Uzmanlar Öyle Bir Açıklama Yaptı ki..

Bilindiği üzere Aralık ayına giriş yapılmasının ardından birçok vatandaş özellikle 2023 yılında sayılı günler kala araç fiyatlarına zam yapıp yapılmayacağını merak ederken uzman isimler adeta duyurdu ve işte haberin tüm detayları..

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2022 21:10
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2022 21:10
https://www.yozgatcamlik.com/
Araç Sahibi Olmak İsteyenlere Elini Çabuk Tutsun! Uzmanlar Öyle Bir Açıklama Yaptı ki..

Alınan bilgiler neticesinde Aralık ayına giriş yapılmasının ardından 2023 yılına sayılı günler kalmış iken birçok vatandaş 2023 yılında araç fiyatlarına zam gelip gelmeyeceğini merak ederken uzman isimler araç alacak olan vatandaşlara adeta uyardı ve açıklamalarda bulundu. Peki ama 2023 yılında araç fiyatlarına zam gelecek mi birçok otomobil bu sorulara cevap ararken bizler de bu makalemizde araç fiyatları hakkında sizleri bilgilendirdik. Yapılan araştırmalar neticesinde bilindiği üzere 2023 yılında birçok ürüne zam geleceği gündeme gelir iken özellikle araç fiyatlarının ne kadar olacağı ve araç fiyatlarının yüzde kaç oranında sağlanacağı merak söz konusu olur iken birçok vatandaş ise Aralık ayının son günlerinde araç almak için gerek bayiliklere gerek ise ikinci el otomobillerinin satıldığı yerlere akın etti. Bunun ile birlikte uzman ekonomistler ise gerek otomobil bayiliklerine gerek ise ikinci el otomobillerinin satıldığı yerlerde çok az araç kaldığını ifade ederken 2023 yılı için araç almak isteyen kişinin elini çabuk tutması gerektiğini söyleyerek biatların artık artmayacağı yönünde herhangi bir açıklama yapmasa da dolar kuru ile birlikte araç fiyatlarının artacağı da gündeme geldi.
Araç Seçimi

Uzmanlar Araç Alacak Olanları Resmen Uyardı
 

Uzman isimler alınan bilgiler neticesinde 2023 yılına dolar kurunun yükseleceğini Dolar kuru ile birlikte araç fiyatlarının da yükselebileceğini bu ihtimal üzerinde durduklarını Fakat bu konu hakkında henüz net bir açıklama yapmaktan erken olduğunu dile getirirken birçok vatandaş ise araç fiyatlarının yüzde kaç oranında yükseleceğini merak eder iken bu konu hakkında hepsine hiçbir bilgi paylaşımı gündeme gelmese de alınan bilgiler neticesinde kimi vatandaşlar Aralık ayının bitmesine az bir süre kaza gerek birinci el araç bayiliklerini gerek ise ikinci el araç bayiliklerine akın etti. Bunun ile birlikte yapılan açıklamalar neticesinde kimi Uzmanlar ise araç bayiliklerinde araba kalmadığını fakat yurt dışından gemi aracılığı ile Türkiye'ye araba getirildiğini ifade ederken aynı zamanda araç almak isteyen kişilerin elini çabuk tutması gerektiğini ifade eder iken birçok vatandaş ise matrah düzenlemesi ile birlikte araç fiyatlarının düştüğünü bundan dolayı Aralık ayında araç almanın mantıklı olduğunu dile getirdi. Bunun ardından alınan bilgiler neticesinde kime vatandaşlar ise Aralık ayında araç fiyatlarının şu an normal seviyede olduğunu fakat Ocak ayı itibariyle araç fiyatlarının artma ihtimali üzerinde durduklarından dolayı araç bayiliklerine gittiklerini ve birinci el araçların fiyat açısından daha mantıklı olduğunu çünkü ikinci el araç fiyatlarının arttığını bundan dolayı birinci el araçları tavsiye ettiklerini dile getirdi. Bunun ile birlikte araç fiyatlarının artması ile birlikte yani artma ihtimali üzerinde duran vatandaşlar Aralık ayındaki araç fiyatlarının diğer aylara oranla daha iyi bir seviyede olduğunu ikinci el araç fiyatlarının arttığını ifade etti. Uzman isimler ise 1. el araçların bitmesi ile birlikte kimi vatandaşların ikinci el araçları akın ettiğini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.