Hava Durumu

Asgari Ücret Son Toplantı Ne Zaman Yapılacak? Belli Oldu mu?

Asgari ücretin 2023 yılında ne kadar olacağı şimdiden merak söz konusu olur iken alınan bilgiler neticesinde bu konu hakkında henüz net bir bilgi paylaşımı gündeme gelmedi ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2022 23:11
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2022 23:11
https://www.yozgatcamlik.com/
Asgari Ücret Son Toplantı Ne Zaman Yapılacak? Belli Oldu mu?

Bilindiği üzere 7 Aralık tarihinde asgari ücret tespit komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde 14 Aralık tarihinde asgari ücret tespit komisyonu bir kere daha bir araya geldi fakat bu toplantıdan da herhangi bir sonuç çıkmadı. Bugün ise asgari ücret tespit Komisyonu bir kere daha bir araya gelerek 2023 tarihinde Asgari ücretin ne kadar olacağı konusunda görüşlerini bildirse de henüz Asgari ücretin 2023 yılında ne kadar olacağı net bir şekilde açıklanmadı. Fakat asgari ücret tespit Komisyonu toplantısının yapılmasının ardından Ergün Atalay asgari ücret hakkında açıklamalarda bulundu ve 9.000 TL'nin altına inmeyeceklerini net rakamın bu olduğunu eğer böyle bir rakam konuşulur ise masaya oturacaklarını dile getirdi. Açlık sınırı hakkında da açıklamalarda bulunan Ergün Atalay asgari ücret tespit Komisyonu toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek kendi belirledikleri rakamı telaffuz etti ve gözler her ne kadar işveren tarafına çevrilse de bu konu hakkında iş veren tarafından net bir bilgi paylaşımı henüz gündeme gelmedi. Yapılan bu açıklamalar ile birlikte gözler ise Asgari ücretin ne kadar olacağına çevrilse de bir sonraki toplantının tarihi ise henüz ettik kazanmadı.
Asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret 3. toplantı tarihi  netleşti! Asgari ücret ne zaman,

Asgari Ücret İçin Geri Sayım 
 

Bilindiği üzere Aralık ayına giriş yapılmasının ardından asgari ücret için geri sayım başlarken birçok vatandaş Asgari ücretin 2023 yılında ne kadar olacağını merak etse de bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı henüz gündeme gelmedi. Bunun ile birlikte yapılan açıklamalar neticesinde 7 Aralık ve 14 Aralık tarihlerinde toplanan asgari ücret tespit Komisyonu bugün yani 20 Aralık tarihinde bir kere daha bir araya geldi fakat bu toplantıdan da 2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağına dair henüz net bir bilgi paylaşımı gündeme gelmese de birçok vatandaş 2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağını sorgulamaya devam eder içen Türk iş tarafından bir rakam telaffuz edildi ve Ergün Atalay 9 binin altına inmeyeceklerini açlık sınırını toplantıda sunduklarını ifade etti. Toplantının ardından her ne kadar gözler işveren tarafına çevresine işveren tarafından ise net bir rakam telaffuzu ise yapılmadı. Ayrıca asgari ücret tespit komisyonunun son toplantısının ardından Asgari ücretin 2023 yılında ne kadar olacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.