Hava Durumu

Türkiye Kamu-Sen'den Yüzde 25 zam tepkisi: Memura verilen ek zam yetersiz!

Türkiye Kamu-Sen Yozgat Şube Başkanı Mahmut Sunay Kabayel Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Yüzde 25'lik memur ve emekli zammının yetersiz olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2023 22:35
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2023 22:35
https://www.yozgatcamlik.com/
Türkiye Kamu-Sen'den Yüzde 25 zam tepkisi: Memura verilen ek zam yetersiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yetkili konfederasyon memur sen tarafından düzenlenen sözleşmeliye kadro şöleninde yaptığı konuşmada, TÜİK'in yüzde 16 olarak açıkladığı enflasyona rağmen, memur ve emekliye bu oranın üzerinde yüzde 25'lik zam yapılacağını duyurdu. Ancak Türkiye Kamu-Sen, memura verilen yüzde 25'lik zammı yetersiz buldu.

KABAYEL: BEKLENTİLERİ KARŞILAMAKTAN UZAK

Türkiye Kamu-Sen Yozgat Şube Başkanı Mahmut Sunay Kabayel, "açıklanan oranda ek zammın %8,5 olduğu görülmektedir" dedi, "Açıklanan bu rakam % 122,93 olan yeniden değerleme oranı, asgari ücrete yapılan % 55’lik artış ve ekonomik gerçeklerle karşılaştırıldığında memurların beklentilerini karşılamaktan uzak kalmıştır." ifadelerini kullandı.

"REFAH PAYI KONUSU TEKRAR DEĞERLENDİRİLMELİ"

Yapılan ek zammın yetersiz olduğunu vurgulayan Mahmut Sunay Kabayel, verilen zammın anlamlı hale gelmesi için enflasyon farkı hesabına dâhil edilmemesi gerektiğine işaret etti. Kabayel, "uzun zamandan beri gündeme getirdiğimiz ve ilk defa Türkiye Kamu-Sen’in dillendirdiği ek zam ve refah payı konusu tekrar değerlendirilmeli" çağrısında bulundu. Kabayel açıklamasını, "Memur ve emeklilerimizin 2022 yılındaki kayıplarını karşılamak, 2023 yılında alım güçlerini artırmak noktasında, ek zammın miktarı gözden geçirilmeli,  memur ve emeklilerimizi rahatlatacak bir düzenleme yapılmalıdır." siyerek tamamladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.