Hava Durumu

Uzman Ekonomistler Öyle Bir Açıklama Yaptı ki.. Dolar Alacak Olanların Dikkatine!

Alınan bilgiler neticesinde bilindiği üzere dolar kurunda hareketlilik devam eder iken uzman ekonomistler Dolar kuru hakkında açıklamalarda bulundu. Peki ama Dolar kuru ne kadar olacak Dolar kuru artmaya devam edecek mi birçok vatandaş bu sorulara cevap arıyor ve işte haberin tüm detayları..

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2022 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 25.12.2022 15:38
https://www.yozgatcamlik.com/
Uzman Ekonomistler Öyle Bir Açıklama Yaptı ki.. Dolar Alacak Olanların Dikkatine!

Bilindiği üzere son zamanlarda hareketlilik göstererek gündeme gelen Dolar kuru özellikle 18 seviyesini aşması ile birlikte uzman ekonomistler Dolar kuru hakkında açıklamalarda bulunarak aynı zamanda dolara yatırım yapan vatandaşları da uyardı. Dolar kuru hakkında açıklamaların peş peşe yapılmasının ardından birçok vatandaş dolar kurunun ne kadar olacağını merak ederken uzman ekonomistler bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımında bulundu. Peki ama Dolar kuru artmaya devam edecek mi birçok vatandaş bu sorulara cevap arıyor. Uzman ekonomistler dolar kurunun 18,67 seviyesine kadar dayandığını ifade eder iken özellikle 2023 yılında dolar kurunun 18,67 TL seviyesinden 19 TL olacağını ifade etti. Bunun ile birlikte dolar kurunun artmaya devam ettiğini dile getiren uzman ekonomistler ABD dolarının artmaya devam ettiğini ve doların 2023 yılında daha da artacağını ifade eder iken aynı zamanda dolara yatırım yapan vatandaşları da uyardı. Uzman ekonomistler tarafından yapılan bu açıklamanın ardından Dolar kuru hakkında herhangi bir bilgi paylaşımı gündeme gelmedi. Dolara yatırımda bulunan vatandaşlar ise dolar kurunun ne kadar olacağını ve 2023 yılında yükselip yükselmeyeceğini şimdiden araştırmaya koyuldu.
05 Aralık döviz fiyatları... dolar fiyatları ne kadar? Euro fiyatları ne  kadar?

Dolar Kurunda Büyük Atak
 

Alınan bilgiler neticesinde dolar kurunda hareketlilik devam eder iken İngiliz sterlini de yine okunu yukarı yöne çevirdi. Alınan bilgiler neticesinde Dolar kuru günü 18,67 seviyesinde açar iken sterlin ise 22,50 Türk Lirası olarak yeni güne başladı. Dolar kurundan ziyade İngiliz sterlini hakkında da açıklamalarda bulunan uzman ekonomistler dolardan sonra sterlinin artış göstereceğini 2023 yılında dolar kurunun 20 TL'yi göreceğinin fakat ilk etapta dolar kurunun 18,67 seviyesinden 19 TL olacağını dile getirirken daha sonra doların 20 TL'yi bulacağını ifade etti. Dolar kurundan sonra İngiliz sterlini hakkında açıklamalarda bulunan uzman ekonomistler sterlinin de artacağını ifade eder iken aynı zamanda Euro fiyatlarının da yine okunu yukarı yöne çevireceğini söyledi. İngiliz sterlini ve doların dışında alınan bilgiler neticesinde Euro 25 Aralık tarihinde 19,91 Türk Lirasına kadar yükseldi. Bunun ile birlikte yapılan açıklamalar neticesinde uzman ekonomistler dolar ve sterlin dışında euro'nun da yükseleceğini ifade eder iken 2023 yılında Euro'nun 20 TL'yi bulabileceğini dile getirdi. Uzman ekonomistler tarafından yapılan bu açıklamanın ardından gözler ise 2023 yılında çevrildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.