Hava Durumu

Vergi ve SGK Borçlarına Af mı Geliyor? Resmi Açıklama Yapıldı mı?

Alınan bilgiler neticesinde 2023 yılında vergi affı gündeme geldi. Kimi iddialar 2023 yılında vergi affının sağlanacağı yönünde yapılıyor ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2023 18:44
Haber Güncellenme Tarihi: 12.01.2023 18:44
https://www.yozgatcamlik.com/
Vergi ve SGK Borçlarına Af mı Geliyor? Resmi Açıklama Yapıldı mı?

Alınan bilgiler neticesinde hükümetin 2023 yılında SGK ve vergi borçlarında af yapılandırmasına gideceği yönünde iddialar gündeme gelse de çek ve ehliyet düzenlemelerinde de hükümetin düzenlemeye gideceği söyleniyor. Bilindiği üzere hükümet 2022 yılında varlık barışı da dahil icra borçlarını genel aflar getirdi ve sonrasında vergi ve SGK borcu için kapsamlı bir af ve yapılandırmasını içeren torba yasa hazırlığı yaptı.
iStock-1363491405

Vergi affı gelecek mi?
 

Alınan bilgiler neticesinde kapsamlı vergi affı 2020 yılında beyanlarının da kapsayacak şekilde 9 Haziran 2020'de yayınlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı kanunla yapılmıştı ve şimdi ise 2023 yılında vergi affının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Bunun ile birlikte torba yasada çek mağdurları için genel bir çalışma yapıldı kaydedilirken aynı zamanda ehliyetine el konulan kişiler için de yeni düzenlemeler yolda. 2023 yılında ise vergi kalemlerini ödeyecek tutarların gündeme gelmesinin ardından ne gibi yapılandırmanın yapılacağı merak söz konusu oldu. Ayrıca vergi davalarını ve incelemesi tamamlanmış ancak işleme konulmamış inceleme dosyalarının da düzenleneceği belirtiliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.