Hava Durumu

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yeni dönem başladı. Yozgat TSO'nun Yeni Başkanı Taylan Alakoç

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yeni dönemin kapıları aralandı. İş İnsanı Taylan Alakoç, 10 meslek komitesinden 8’inde büyük çoğunlukla mavi liste ile genel kuruldan çıkan isim oldu. Alakoç’un ilk mesajı şu oldu: “Omuzlarımıza çok ağır bir yük yüklendi. Allah bizleri mahcup etmesin. Bundan sonra iyi hizmetler yapmayı, adaletli davranmayı nasip etsin inşallah.”

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2022 00:52
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2022 01:35
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yeni dönemin kapıları aralandı. İş İnsanı Taylan Alakoç, 10 meslek komitesinden 8’inde büyük çoğunlukla mavi liste ile genel kuruldan çıkan isim oldu. Alakoç’un ilk mesajı şu oldu: “Omuzlarımıza çok ağır bir yük yüklendi. Allah bizleri mahcup etmesin. Bundan sonra iyi hizmetler yapmayı, adaletli davranmayı nasip etsin inşallah.”

Ticaret ve Sanayi Odası’nın Cumartesi günü Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurulu beyaz liste ile mevcut başkan Sinan Çelik, mavi liste ile ise İş İnsanı Taylan Alakoç’un yarışına sahne oldu. Aylar öncesinden Taylan Alakoç lehine oluşan hava sandıkta da mavi listenin 8’ne yansırken, mevut başkanı temsil eden beyaz liste 2 kurulun sahibi oldu.

10 MESLE KOMİTESİ 25 MECLİS ÜYESİ

10 meslek komitesi ile 25 meclis üyesinin seçildiği genel kurul demokratik bir platformda, yoğun katılımla gerçekleşti.  TSO üyeleri yoğun katılımla sandık başına giderken merkez ve ilçelerden protokol üyeleri de genel kurulu ziyaret ederek adaylara başarı dilediler.  

BÜYÜK ÇOĞUNLUK MAVİ LİSTEDE TAYLAN ALAKOÇ’U SEÇTİ

Saat 17.00’de oy verme işlemi tamamlanarak oy sayımına geçildi. Kurullardan çıkan sonuç aylar öncesinden Taylan Alakoç lehine oluşan olumlu havanın yansıması oldu.

Mavi liste ile seçime katılan Taylan Alakoç 8 meslek komitesi ile 20 meclis üyesine sahip olurken mevcut başkan Sinan Çelik 2 meslek komitesi ile 5 meclis üyesini sandıktan çıkarabildi.

COŞKU – GÜVEN VE GURUR

Sonucun kesinleşmesinin ardından İş İnsanı Taylan Alakoç, yoğun bir ilgi ve tebrikle karşılandı.

Yerelden Kalkınma Projesi’nin şehirdeki öncüsü olan Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’na yeni döneme duyulan güven ve coşku kamuoyunda memnuniyet verici olarak karşılandı.

ALAKOÇ: ADALETLİ DAVRANACAĞIZ 

Genel kurul sonuçlarını canlı olarak yayınlayan Çamlık TV’ye açıklamada bulunan Taylan Alakoç; “Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum herkes sağolsun varolsun. Herkes geldi, zaman ayırdı, oy kullandı. İnşallah bundan sonra aldığımız oya mahcup olmamaya çalışacağız” dedi.

“Omuzlarımıza çok ağır bir yük yüklendi. Allah bizleri mahcup etmesin” diyen Alakoç, şunları ifade etti: “Seçimin zaferini İhsan Irgatoğlu amcamıza atfediyorum. Kendisi bir aile dostumuz, büyüğümüzdü. Allah bizleri sizlere karşı mahcup etmesin. Bundan sonra iyi hizmetler yapmayı, adaletli davranmayı nasip etsin inşallah. Bizi destekleyenlere teşekkür ediyorum.”

TİNEL: SORUMLULUĞUMUZ DAHA AĞIR

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve TSO Komite temsilcisi olarak seçilen Suat Tinel de, Yozgat için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Sorumluluklarının bundan sonra daha ağır olduğunu ifade eden Tinel; “Bundan sonra sorumluluğumuz daha büyük inşallah Yozgat’ımız için çalışacağız, katılım sağlayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AÇIKGÖZ: YOZGAT İÇİN HAYIRLI OLSUN

MÜSİAD Yozgat Şube Başkanı Barış Açıkgöz, açıklamasında Yozgat için zorlu bir sürecin geçtiğine işaret etti.

Açıkgöz: “Yozgat adına hayırlı olan oldu. Herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Güçlü Groos Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Güçlü de Taylan Alakoç’u tebrik ederek; “Yozgat’ımıza hayırlı olsun herkese çok teşekkür ediyoruz. Memlekete faydalı oluruz inşallah” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.