Hava Durumu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat'ta konuştu: Birliğimize kast edenler camilerimizi hedef alıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'ta Hz. Ali Cami temel atma töreninde yaptığı konuşmada, müslümanın her daim hedefte olduğunu, bunun Camiler üzerinden yapıldığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2022 17:16
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2022 21:24
https://www.yozgatcamlik.com/
1
"İLK KEZ YOZGAT'TA BİR DİYANET İŞLERİ BAŞKANI HUTBE İRAD ETTİ"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'ta Hz. Ali Camiinin temelinin atılması töreninde yaptığı konuşmada birlik vurgusu yaptı. Bozdağ, "böylesine hayırlı bir eserin temel atma töreni vesilesiyle her birinizi ayrı ayrı sevgi saygı ve Yüce Allah'ın selamıyla selamlıyorum bugün Yozgat'ımızda Diyanet İşleri Başkanımız İlim irfan sahibi alimlerimizden Profesör Doktor Ali Erbaş beyin riyasetinde yürüyen faaliyetlerin esasında bir parçasını birlikte yaşıyoruz. Diyanet İşleri başkanımız Ali Erbaş bey iki gündürYozgat'ımızda. Dün Merkez camiimizde hutbe irade ettiler. Belki de Yozgat'ta ilk defa bir Diyanet İşleri başkanımız Yozgat'ımızı şereflendirerek Bir hutbe irade ettiler. Allah razı olsun. Yozgat'ta üniversitemizin geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle bir araya geldiler Bilgiden Bilince yükselen önemli bir değerlendirme ve konferans verdiler. Yozgat'ımızın kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcileri ile birlikte oldular ve bu günde Yozgat'ımızda merkez ilçe belde ve köylerimizde görev yapan civarda da görev yapan pek çok İmam Hatip müezzin Kayyum Kuran kursu öğreticisi vaiz ve müftülerimizle bir araya gelerek önemli değerlendirmeler yaptılar." dedi.

"MİLLETİMİZİN MANEVİ MİMARLARI"

Bekir Bozdağ, din görevlilerini manevi mimarlar olarak yorumladı ve "Yozgat'ta din hizmetlerinin daha iyi bir şekilde ifası milletimizin manevi mimarlarının görevlerini layıkıyla yapabilmesi için Yozgat'ı değerlendirdikleri gibi eminim ki onlara da önemli rotalar çizdiler. Önemli rehberlikler yaptılar. Şimdi biraz önce ismini değerli başkanımızın verdiği Hz Ali radıyallahu anh adını alan Hz Ali caminin temel atma töreninde İnşallah biraz sonra da Türkiye Diyanet Akademisi Yozgat Diyanet personel eğitim merkezini açılışını resmi olarak birlikte yapacağız." ifadelerine yer verdi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Bekir Bozdağ, Yozgat ziyareti ve temasları ndeniyle Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a teşekkür ederken" Tabi bu caminin temel atmasında da Diyanet İşleri başkanımız bulunuyor Yozgat'ta ilk defa yine bu da ilk bir caminin temel atmasında Diyanet İşleri başkanımız varlığıyla bizleri de Yozgatları da onurlandırdılar onun içinde ayrıca şükranlarımız sunuyoruz" dedi.

"CAMİLER ALLAH'IN EVLERİDİR"

Camilerin Allah'ın evleri olduğunu söyleyen Bekir Bozdağ, "Kur'an'ı keriminde cenab-ı Hak iki mescitten bahseder birisi mescid-i haram diğer ise Mescidi Aksa... İki tane de mescidin niteliklerinden bahseder birisi Mescidi Nebevi Diğeri ise mescid-i Aksa... İkisine dair bu değerlendirmeleri elbette ulema yapacaktır ama biz biliyoruz ki mescitler yeryüzünde Allah'ın evleridir. İkincisi mescitler Müslümanların mezhep mezhep Tarikat ve benzeri farklılıkları gözetilmeksizin millet devlet Parti gözetilmeksizin dünyanın her neresindeyse hepsinin ortak mabedidir. Mescid demek Cami demek her şeyden bağımsız Bütün Müslümanların birliğini dirliğini Omuz Omuza oluşunu sırt sırta verişini birlikte Allah'ın huzurunda eğilmelerini birlikte secde edip birlikte dua etmelerini sağlandığı muhteşem bir birlik kardeşlik ve Müslümanlığın yaşandığı büyük eserdir. Hakikaten baktığınızda dünyanın dört bir yanında camilerin Birlik Dirlik Kardeşlik konusunda verdiği mesajı doğru okuduğumuzda eminim ki pek çok ihtilaf vardır." ifadelerini kullandı.

"AYNI ALLAH'A İBADET EDEN BİRBİRİNE DÜŞMANCA BAKAMAZ"

"aynı Allah'a ibadet eden aynı Allah'a dua eden insanların birbirine sevgisini husumetle bakması yaklaşması kabul edilebilir mi? Elbette kabul edilemez" diyen Bekir Bozdağ, camilerin birleştiriciliğinin en üst düzeyde olmasını sağlayanın hiç şüphesiz ki Cami cemaati olduğunu kaydetti. Mevlam camilerimizi ezansız bırakmasın vurgusu yağan Bekir Bozdağ, "camilerimiz Bu yüzden hedeftedir" değerlendirmesinde bulundu. Bozdağ, "Milletimizin birliğine birliğine ve kardeşliğine kastetmek isteyenler pek çok tartışmayı camiler üzerinden de yaptığını görürsünüz adeta pusuda yatarlar. Bir bakarsınız bir yanlış iş var veya hukukta çarpıtılacak merkezinde cami var, hep beraber onun üzerine üzerine giderler. Yahu durun bakalım bir insanın Yaptığı hatanın veya bir kişinin yaptığı yanlışın cami ile ne alakası var?" diye sordu.

"BURADA CAMİ İHTİYACI VAR"

Hz. Ali Camiinin yapılacağı yerin Şehir Hastanesinin hemen yanı olduğunun altını çizen Bekir Bozdağ, hastaneye çevre illerden gelenler için de camiinin son derece önemli bir ihtiyaç olduğunu belirtti. Bozdağ, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Yozgat Şehir hastanesinde tedavi görenlere şifa, yakınlarına da geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

KREŞ VE KÜLTÜR MERKEZİ DE OLACAK

Bekir Bozdağ, Hz. Ali Camiinin bir külliye gibi inşa edildiğini, bünyesinde kreş ve Kültür Merkezinin de bulunacağını kaydederek, valiye, belediye başkanına ve Yozgatlı Hayırseverlerden 180 Bin Avro bağışlayan Münir Üçöz'e, ailesine teşekkür etti. Bozdağ, Yozgatlı bir diğer hayırsever Bilal Şahin'i de unutmayarak, onun da ilahiyat fakültesi başta olmak üzere çok sayıda esere katkı verdiğini dile getirip, teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.