Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Atatürk Orman Çiftliğindeki Milli Ağaçlandırma Gününe Katıldı!

Atatürk Orman Çiftliği bünyesinde kurulan Millet Orman'ına, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında fidanlar dikildi. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 11.11.2022 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 11.11.2022 12:26
https://www.yozgatcamlik.com/
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Atatürk Orman Çiftliğindeki Milli Ağaçlandırma Gününe Katıldı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Atatürk Orman Çiftliği Millet Ormanı’nda Milli Ağaçlandırma Günü Programı’na katıldı. 2019’dan beri kutlanan ‘Milli Ağaçlandırma Günü’nün bu yılki teması “Türkiye Yüzyılı’na Nefes” olarak belirlendi. 11 Kasım’da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısında ‘Millet Ormanı’ oluşturuldu. Milli Gün, Türk Dünyası’yla eşzamanlı kutlanırken, fidanlarla ‘Türkiye Yüzyılı’ logosu oluşturuldu. Saat tam 11.11’de yüzbinlerce fidan, toprakla buluştu.

Millet Ormanı kurulmuş oldu

Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin doğusunda bulunan alanda, ‘AOÇ Millet Ormanı’ oluşturuldu. Ormanda hiçbir ticari işletme yer almayacak. Sadece yürüme ve bisiklet parkurları bulunan AOÇ Millet Ormanı’nda Ankaralıların nefes alıp doğayla başbaşa kalması sağlanacak. AOÇ Millet Ormanı’nda, 2 buçuk dönümlük bir bölümde, ‘Türkiye Yüzyılı logosu’ deseni, fidanlarla toprağa resmedildi. Logo için vatandaşlarla birlikte 50 bin fidan dikildi. Etkinlikler bir hafta boyunca devam edecek.

Türk Dünyası’na yayılıyor

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü, bu yıldan başlayarak Türk dünyası ile eşzamanlı kutlanacak. 11 Kasım’da Özbekistan’da yapılacak olan Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Konsey Toplantısı’na bağlanılarak, Semerkant’ta da aynı anda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Türk dünyası devlet ve hükümet başkanlarıyla birlikte ağaç dikilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.