Hava Durumu

Fuat Oktay Ankara Çubuk'ta vatandaşlarla buluştu!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Ankara'nın Çubuk ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Fuat Oktay Cuma namazını Çubuk Merkez camii de kıldı.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2022 17:12
Haber Güncellenme Tarihi: 25.12.2022 11:50
https://www.yozgatcamlik.com/
Fuat Oktay Ankara Çubuk'ta vatandaşlarla buluştu!
CUMA NAMAZINI ÇUBUK'TA KILDI

Camii çıkışı vatandaşlarla sohbet eden Fuat Oktay, AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş eşlik etti.

"CUMHURBAŞKANINDAN SELAM GETİRDİM"

İlçe Başkanlığı binasında teşkilat üyelerine seslenen Fuat Oktay, "Çubuk her geçen gün güzelleşen bir ilçemiz. Üniversitesi ve öğrencileriyle daha güzel hale geldi. Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdik." dedi. Cumhurbaşkanımızın dik duruşunun arkasında teşkilatlarına olan güvenin olduğunu belirten Oktay Devlet bey ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın birbirlerine olan yakınlıkların tehditlere karşı bir olmak için olduğunu da vurguladı. 

"MİLLETİMİZLE KUCAKLAŞIYORUZ"

Fuat Oktay, Çubuk'la ilgili paylaşımında "AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığımızda dava arkadaşlarımızla bir araya geldik. Vatandaşımızın beklentilerini dinlemeye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin sesi olmaya, milletimizle kucaklaşmaya devam edeceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a ziyaretinde Oktay'a AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş eşlik etti.
Önce ilçedeki Camii Kebir Camisi'nde cuma namazı kılan Oktay, namazın ardından Yavuz Selim Mahallesi sakinlerinden Satı Aydın ve Eski Yavuz Selim İlköğretim Okulu Müdürü Nurettin Korkmaz’ın cenaze namazına katıldı.

VATANDAŞLARIN ÖNERİLERİNİ DİNLEDİ

Ardından AK Parti İlçe Başkanlığı'na geçen Oktay, burada partinin teşkilat mensupları ile sohbet etti. AK Parti İlçe Başkanlığı'nda Özcan ve Demirbaş’tan bilgi aldı.
Oktay daha sonra, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Fırın, emlak, araç kiralama, çay evi, elektrikçi, mobilya üzerine faaliyet gösteren dükkanlara girerek, getirdiğini söylediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını iletti. Vatandaşların öneri, görüş ve fikirlerini dinleyen Oktay, onlardan bir istekleri olup olmadığını sorarak, sorunlarını ve şikayetlerini de not etti. Vatandaşlardan ve esnaftan sıklıkla duyduğu Çubuk metrosu sorunu ile ilgili olarak, “Ankara Büyükşehir Belediyesi görevi olan bu metroyu yapmazsa bize Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak el atarız bu olaya” ifadelerini kullanan Oktay, bir çay ocağında yaş almış Çubuklularla sohbet etti.
Oktay, esnaf ziyaretinden sonra AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Vatandaş Buluşması'na katıldı.

“GEÇMİŞLERİ DE GELECEKLERİ DE BELİRSİZ”

“Millete hizmet adına çakılmış tek çivileri olmadığı halde içi boş reklam ajansı projeleriyle parlatılarak, pohpohlanarak, şişirilerek başkentliye sunulan balonları en iyi siz biliyorsunuz” diyen Oktay, “Bunlar geçmiş sicili de bugünkü duruşu da belirsiz, parti içi hiziplerin dehlizlerinde kaybolmuş muhalefetin vasıfsız yansımalarıdır. Kendi ülkesini gidip yabancılara şikayet edenlerden, Türkiye’nin aleyhindeki kampanyalara malzeme verenlerden Ankara’ya da Türkiye’ye de bir hayır gelmez. Bunu Çubuklu da Ankaralı da çok iyi bilmekte. Her fırsatta teröre arka çıkanlardan, teröristlerin diliyle bize saldıranlardan eser, hizmet beklenmez” diye konuştu.

“BUNLAR MI ÜLKENİN ÇIKARINI DÜŞÜNECEK”

HDP’nin Libya’da Libya ile imzalanan deniz yetki anlaşmasına ilişkin açıklamada bulunduğunu hatırlatarak, “Bizi Akdeniz’e dahi çıkarmak istemeyenler, ayağımızı dahi denize sokmamıza müsaade etmeyecek kadar ve olta atmamıza dahi bize oyun oynama peşinde olanların planlarını yırtıp atıp, kendilerine iade ettiğimiz bir anlaşmadır Libya ile yaptığımız anlaşma. Bu anlaşmanın yanlış olduğunu ifade ediyorlar, ona isyan ediyorlar. Şaşırmadık. Onlara -PKK’nın yandaşlarına- şaşırmayız zaten de ama onları masanın altında ve üstünde gizleyerek saklayarak sanki milletin huzurunda da onlarla iş birliği yapmıyormuş gibi gözüküp, aslında gece gündüz beraber olan Altılı Masa’ya yazıklar olsun. Bunlar mı ülkenin çıkarını düşünecek? Bunlar mı Türkiye’yi geleceğe, ikinci yüzyıla taşıyacak. Bunlar daha burnunun ucunu göremiyorlar” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE'NİN MASADA OLMASINI HAZMEDEMEDİKLERİNİ SÖYLÜYORLAR”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un geçtiğimiz gün yaptığı bir röportaj kullandığı ifadeleri hedef alan Oktay, “Rusya-Ukrayna savaşını sonlandırmak barışı sağlamak üzere sadece Türkiye’nin masada olmasını hazmedemiyoruz diyor. Bunu tersten okuyalım mı? Söylediği şu: Rusya ve Ukrayna arasında bir savaş var. Bu savaş gerek bölge barışına gerek dünya barışına zarar veriyor. Enerji fiyatlarının bu kadar artması, emtia fiyatlarının bu kadar artmasında asıl sebeplerinden birincisi pandemiydi ikincisi Rusya-Ukrayna savaşı. Bunun sonlandırılması ile ilgili masada sadece Türkiye’nin olduğunu söylüyor aslında. Bunu bizimkiler -içeridekiler- bile görmüyor. Aslında Fransa Cumhurbaşkanı şikayet ederken Türkiye’nin hakkını vermeye çalışıyor. Yine yazıklar olsun içeridekilere. Bu kadarını bile göremiyorlar. Macron kadar bile olamıyorlar” dedi.

"ERKEKSENİZ ADAYINIZI ÇIKARIN"

Oktay, konuşmasına şöyle devam etti:
“Kim ne derse desin, biz Fransa bizim yaptıklarımızdan memnun olsun diye masada değiliz. Biz Fransa ya da AB ülkelerinden herhangi biri, Batı ya da başkası bize göz kırpsın veya bize aferin desin diye herhangi bir yerde değiliz. Buna ihtiyacımız yoktur. Türk milletinin, hiç kimsenin ‘aferin’ demesine veya herhangi bir şeyden dolayı kimseden icazet almasına gerek yoktur. Onu icazet alması gerekenler düşünsün. Vaşington’da, Paris’te, Londra’da dolaşıp da hamburger yiyip döneneler düşünsün. Biz değil. Ama sonrasında da Almanya’ya gidip kendi içlerindeki hizipleşmeden dolayı da apar topar geri Türkiye’ye döndü. Sanki orada çok büyük bir iş yapacaktı. Zaten bir şey yapmayacaktı da büyük ihtimal sevindi ‘bahane oldu’ diye. Başka bir şey yapmak istediler: Kendi içlerindeki hizipçi tavırlarını bize bulaştırmak istediler. Bir belediye başkanının hakaretten dolayı aldığı cezayı, sanki Cumhur İttifakı ya da Cumhurbaşkanımızla ilgiliymişçesine bir oyun sergilemek istediler. Ama balonları anında söndü. Milletimiz, bu oyunu da gördü. Ne Cumhurbaşkanımız ne de Cumhur İttifakı, bu tür ucuz oyunların önünde arkasında, sağında solunda olmaz. Ne yargı vesayetiyle ne de başka şeylerle herhangi bir işi olmaz. Cumhurbaşkanımız yetkiyi milletten alır. Gücü milletinden alır. Yetkiyi alacağı yeri de yargı veya başka yerler olarak değerlendirmez. Sonucu sandıktan alır. Hodri meydan dedik. Erkekseniz buyurun çıkın gösterin cumhurbaşkanı adayınız kimse. Aylardır, yıllardır, temcit pilavı gibi milletin önünde pişirip duruyorlar. Artık yenmez hale geldi, ekşidi, koktu. Kendi aralarında pilavı yemeye çalıştılar, onu da beceremediler. Şimdi evlat muhabbetine girişmeye başladılar. Her neyse kendi içinizde halledin, bizi bulaştırmayın.”
Oktay’ın ziyareti Çubuklularla ve partililerle hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.