Hava Durumu

Kamu personeli alımında son günler!

KPSS 50-60 puanla memur olma fırsatı! Bitmesine sadece 4 gün kaldı, yüzlerce çalışan istihdam edilecek

Haber Giriş Tarihi: 06.01.2023 09:56
Haber Güncellenme Tarihi: 06.01.2023 09:56
https://www.yozgatcamlik.com/
Kamu personeli alımında son günler!
Yeni yılla beraber kamu kurumlarında işe alım süreçleri başladı. Bu doğrultuda yeni bir duyuru yapıldı. Kamu kurumu bünyesinde çalışacak ve KPSS 50 ve 60 puan almak şartıyla personel alımı başvurusu alınacak. Bitmesine sadece 4 gün kaldı, hemen başvurun. Yüzlerce çalışan istihdam edilecek. Peki hangi kadrolara işçi alımı olacak? Başvuru şartları neler? İşte başvuru süreci ve aranan şartlar...

Milyonlarca kişinin beklediği müjdeli haber geldi. Başvuru şartları paylaşıldı, son 4 gününüz kaldı. Elinizi çabuk tutun! Peki hangi kadrolara ne kadar alım yapacaklar? Başvuru şartları neler? İşte başvuru sürecine dair tüm detaylar...

BİTMESİNE 4 GÜN KALDI! HEMEN BAŞVURUN

2023 yılıyla ümitlerini tazelemek isteyen milyonlarca kişi kamu kurumlarında işe girebilmek için alım sürçlerini yakından takip ediyor. Beklenen haber ise geldi. Son dakika olarak duyurdular. Son 4 gününüz kaldı. KPSS'den 50 ve 60 puan almanız yeterli. Yüzlerce çalışan istihdam edilecek. İşte sürece dair tüm detaylar ve KPSS 50-60 puanlarla personel atamasına dair tüm detaylar.

ŞEYH EDABALİ ÜNİVERSİTESİ MEMUR ALIM BAŞVURU SÜRECİ

657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları ilanın ilk başvuru tarihi itibarıyla taşıyor olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor. Lisans mezunları için 2022 KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2022 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU MEZUNİYET ŞARTLARI

Büro Personeli alımı için Maliye lisans programından mezun olmak, (KPSS P3) 60 ve üzeri puan almış olmak, Satın alma eğitimi sertifikasına sahip olmak, Alanında iş tecrübesine sahip olmak ve bunu karekodlu SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek. Başvuru bitim tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, Üniversitemiz İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığında görevlendirilecektir.

Büro Personeli alımı için Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak, (KPSS P3) 60 ve üzeri puan almış olmak, Gıda sektöründe hijyen eğitimi ile ilgili sertifikaya sahip olmak, İş tecrübesine sahip olmak ve bunu karekodlu SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek. Başvuru bitim tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

DESTEK PERSONELİ (İnşaat Bakım, Onarım ve Temizlik İşleri)

(Erkek) alımı için Ortaöğretim Kuramlarının herhangi bir alanından mezun olmak, (KPSS P94) 50 ve üzeri puan almış olmak, İnşaat işçisi olarak en az 1 yıl çalışmış olmak ve bunu karekodlu SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

DESTEK PERSONELİ (Çevre Düzenleme, Bahçe Bakım ve Temizlik İşleri)

(Erkek) alımı için Peyzaj, Peyzaj Uygulama ve Süs Bitkileri, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Peyzaj ve Çevre Tasarımı, Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak, (KPSS P93) 50 ve üzeri puan almış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

DESTEK PERSONELİ (Bakım, Onarım ve Temizlik İşleri)

Yükseköğretim Kuramlarının Radyo ve Televizyon Programcılığı, Görsel İletişim önlisans programlarının birinden mezun olmak, (KPSS P93) 50 ve üzeri puan almış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Üniversitemiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde görevlendirilecektir.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ

(Erkek) alımı için Yükseköğretim Kuramlarının herhangi bir önlisans programından mezun olmak, (KPSS P93) 50 ve üzeri puan almış olmak, Başvuru bitim tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, En az 6 ay güvenlik görevlisi olarak çalıştığını karekodlu SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek, 170 cm den kısa olmamak ve bunu belgelendirmek, Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Güvenlik görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

TEKNİSYEN ALIMI BAŞVURU SÜRECİ

Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği önlisans programından mezun olmak, (KPSS P93) 60 ve üzeri puan almış olmak, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) Eğitimi Sertifikasına sahip olmak, Başvuru bitim tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvurularını üniversitesinin internet adresinde yer alan başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte başvurular şahsen veya noter vekaleti yoluyla Üniversite Yazı İşleri ve Belge Yönetimi Şube Müdürlüğüne yapabileceklerdir. Süreç 9 Ocak 2023’e kadar devam edecek. Adaylar birden fazla pozisyona başvuru yapan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır. Adaylar, ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilirler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.