Hava Durumu

Yazın yapılan yol kışın bozuldu! İlçe halkı serzenişte bulundu 'Devletin sokağa atılacak parası yok!

Çayıralan ilçesinde yaz döneminde yapılan yol kış mevsimin ilk ayında bozuldu. Bozuk yolun geçtiği yerleşim yerindeki vatandaşlar trafik güvenliğinden endişe ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2022 19:47
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2022 19:47
https://www.yozgatcamlik.com/
Yazın yapılan yol kışın bozuldu! İlçe halkı serzenişte bulundu 'Devletin sokağa atılacak parası yok!

Çayıralan ilçesinde yaz döneminde yapılan yol kış mevsimin ilk ayında bozuldu. Bozuk yolun geçtiği yerleşim yerindeki vatandaşlar trafik güvenliğinden endişe ediyor.

Yozgat’ın Çayıralan ilçesi ile Sarıkaya istikametinde bulunan Babayağmur arasındaki köyü bağlantı yolunda yaşanan bozulmalar vatandaşı canından bezdirdi. Yaz döneminde yapılan yolun kış mevsiminin ilk ayında bozulması özellikle araç trafiğini tehlikeye düşürüyor.

YAZ DÖNEMİNDE ASFALTLANDI

Yaklaşık bir kaç ay önce asfaltlandığı iddia edilen yol Çayıralan ilçe çıkışından başlayıp Babayağmur köyüne kadar devam ediyor.

Çokradan Köyü sakinlerinden Tuncer Külci, yaz mevsiminde asfaltlanan yolun kısa sürede bozulduğunu söyledi.

Külci; “Çayıralan’dan Babayağmur’a uzanan yolda özellikle Çokradan köyünün içinde bulunan yol bu bozulmuş haldedir. Eski yolumuzu arar olduk, arazi yolundan beter olan bu yolda nerdeyse her gün can ve mal kaybı yaşanmaması için köylülerimiz dikkat etse de onlarca aracın camı kırıldı, kırılmaya da devam ediyor ve araçlar zarar görüyor. Yoldan fırlayan taşlar,  Allah korusun birisine geldiği zaman can kaybına neden olabilecek düzeyde. Buradan başta Çayıralan kurum yetkilileri olmak üzere asfaltı yapan şirkete sesleniyoruz bir an önce daha fazla zarar görmeden tedbir alın.  Asfaltı yapan firma kimse cezasını kesin bedelini ödesin devletimizin böyle çöpe atacak parası yok. Tüm yetkililere duyurulur” dedi.

YOLUN GENİŞLETİLMESİ GEREKİYOR

Osman Avcı da Ağustos ayında Bal Festivaline katılmak için Çayıralan'a geldiğinde yolun asfaltlanmadan önce genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Avcı; “Yolun o haliyle asfaltlanması baştan aşağı zaten yanlış. Yolun genişletilmesi gerekir. En az 10 cm yüksekliğinde asfalt dökülmesi gerekir. Ama yol yaptık oldu mantığı ile 70-80 yıl öncenin asfaltı ile ancak göz boyanır. Ülkemiz zengin bir ülke değil. Senede 3-4 defa onarım isteyen çalışmalar yerine, uzun ömürlü yollar yapılırsa hem zaman boşa harcanmaz, hem de paralar havaya uçmaz. Sarıkaya'dan Çayıralan yoluna girince benzetmesi abes olacak ama sanki çöplüğe giriyor gibi bir his uyanıyor insanda.

Aynı his Boğazlıyan-Çayıralan yolunda da yaşanıyor. Çayıralanlılar'ın bunu hak etmediklerini düşünüyorum. Ama görünen yolda gerçeği bütün çıplaklığı ile ortaya koyuyor. Yol yeniden yapılır mı? Bu yolu yapan firmadan yol teslim alındı mı? Teslim alan ve yolu yapan firma ile ilgili şikayet var mı? Bütün bunları değerlendirmek gerekir. Yoksa burada yazılanlar sadece sosyal medya söyleminden öteye gitmez. O yolda yıllar boyu kullanılmak zorunda kalınır” ifadelerinde bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.