Hava Durumu

Yozgat Muşalikalesi köyünden Ankara’da 2 Bin kişilik arabaşı gecesi!

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Muşalikalesi köyü derneği Ankara Etimesgut’ta arabaşı şöleni düzenledi. Şölene katılım yoğun oldu.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2023 11:51
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2023 21:31
https://www.yozgatcamlik.com/

Yozgat Akdağmadeni’ne bağlı Muşalikalesiköyü derneğinin Ankara Etimesgut’ta düzenlediği arabaşı gecesine 2 Bin kişi katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede Muşaliköyü derneği başkanı Hüdayi Akol ve yönetimini, Milli güreşçi Rıza Kayaalp, ASKİSpor Başkanı Derviş Akdoğan, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Satılmış ve Alaattin Sonat, MHP MYK Üyesi Sezer Yozgat, Ankara tüm emlakçılar odası başkanı Hakan Akçam da yalnız bırakmadı.

“ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR”

Dernek Başkanı Hüdayi Akol yaptığı konuşmada çalışmalarımız aralıksız devam ediyor vurgusu yaparak, Muşalikalesi köyü için tamamladıkları ve hazırlığını yaptıkları projeleri aktardı. İlerleyen dönemde öğrencilere burs gibi eğitime katkı sağlayacak projelerin de sırada olduğunu dile getirdi. Hüdayi Akol, “ramazan gelmeden 120 adet ramazan kolisini köylülerimize ulaştırdık. Afet sonrası 30 Bin fide 24 saat içerisinde köyümüze ulaştırıldı. Afetten hasar gören mezarlığın tadilatını tamamladık. Muşalikalemize yakışır hale getirdik. Desteğini esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. Köyümüzün turizme açılması için girişimlerimiz sürüyor. Bunlar hep sizlerin desteği ile oldu. Övünüyoruz çünkü, yardım ve desteği esirgemeyenler sizlersiniz. Bu gurur hepimizin. Sizlerin huzurunda yönetimimizdeki isimlere de teşekkür etmek istiyorum. Her köylümü derneğimize üye olmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

ÇAMLIK TV’YE TEŞEKKÜR

Hüdayi Akol, okul müdürü Kenan Kınal’a, Çamlık TV’ye ve Çamlık TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Yılmaz’a ayrıca teşekkür etti.

MUHTARDAN SELAMLAMA KONUŞMASI

Muhtar Selman Göç de bir selamlama konuşması yaparak, geceye katılanlara teşekkür etti.

RIZA KAYAALP HERKESLE TEK TEK FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp de yoğun kamp döneminde olmasına rağmen imkanlarını zorlayarak geceye katıldığını belirtti. Geçen yıl gelemediği için kendini borçlu hissettiğini belirten Rıza Kayaalp işini en iyi şekilde yaparak Yozgat’ı ve Türkiye’yi şampiyon olarak temsil etme gayretinde olduğunu, bu kapsamda günlük 5-6 kilo ter döktüğünü vurguladı. 1.5 yıl daha minderlerde olacağının altını çizen Rıza Kayaalp, son 1.5 yılda da zirvede kalıp, herkesin hayır duasını alarak güreşi bırakmak istediğini kaydetti. Rıza Kayaalp’e ASKİSpor Başkanı Derviş Akdoğan tarafından plaket takdim edildi. Şampiyon güreşçi kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen herkesle tek tek fotoğraf çektirdi.

AHMET KOÇ: YÖNETİLEN DEĞİL YÖNETEN YOZGATLI OLALIM

Yozgatlı dernekler federasyonu başkanı Ahmet Koç, yaptığı konuşmada bir olmanın ve birlik olmanın önemini vurguladı. 30 Yıla dayanan dernekçilik çalışmalarında yaşadığı zorlukları dile getirerek, gelinen noktada hiçbir yorgunluğunun kalmadığını ifade etti. “Ankara’da 700 Bin Yozgatlı var, ancak birlik ve beraberlikte diğer iller gibi olamıyoruz, kenetlenmemiz lazım. Belediye Başkanı da Büyükşehir Belediye Başkanı da Yozgatlı olmalı. Ankara’da ne Belediye Başkanımız ne de Milletvekilimiz var. Gidip kapılarında bekliyoruz. Oysa onların bizim kapımızda beklemeleri lazım. Onları biz vekil yapıyoruz. Ahmet Koç, ben 2003 yılından bu yana bu mücadeleyi yapıyorum yapmaya da devam edeceğim. Bir belediye başkanımız olsa, kapısını çalmadan girerim. Onun için beraber olalım gücümüzü gösterelim, yönetilen değil yöneten Yozgatlı olalım” ifadelerini kullandı.

SEZER YOZGAT: ANKARA’DA BİR KARDEŞİNİZ VAR

MHP MYK Üyesi Sezer Yozgat da yaptığı konuşmada birlik beraberliğin önemine değinerek katılımcıları selamladı. Sezer Yozgat, “soyadımdan anlaşıldığı gibi ben de Yozgatlıyım. MHP’de MYK üyesi olarak görev yaparken, siz hemşerilerimin sorunlarının çözümü noktasında destek olabiliyorsam ne mutlu. Bugün sizlerle bir arada olmaktan bahtiyarım. Arabaşı sofrası kardeşlik sofrasıdır. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

CEMAL SATILMIŞ: ENVER DEMİREL OLSA DA, OLMASA DA ETİMESGUT YOZGATLILARINDIR

Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış, Başkan Demirel’in de geceye katılacağını ancak son anda bir düğün için katılamadığını belirterek, selamlarını iletti. Cemal Satılmış, ilçe nüfusunun büyük çoğunluğunu Yozgatlıların oluşturduğunu, Belediye Başkanı Enver Demirel’in Yozgatlılara ayrı bir önem verdiğini kaydetti. Etimesgut Belediyesinin kapılarının Yozgatlılara sonuna kadar açık olduğunu ifade etti. Satılmış, “Enver Demirel olsa da, olmasa da Etimesgut Yozgatlılarındır” dedi.

TARIK YILMAZ: SOSYAL MEDYADAN ÇAMLIK MEDYAYI TAKİP EDİN

Arabaşı gecesinde konuşan Çamlık Medya Genel Yayın Yönetmeni Tarık Yılmaz da, “Türkiye’nin neresinde olursa olsun Yozgat ile ilgili her türlü haberi hemşerilerimize ulaştırma gayretindeyiz. Sizden tek ricamız sosyal medyadan Çamlık Medyayı takip etmeniz” ifadelerini kullandı.

ARABAŞI SONRASI HALAYLAR ÇEKİLDİ

Arabaşı sonrası gecede halaylar çekildi, Yozgat’a has halk oyunları oynandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.