Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat'ta toplu açılış töreni gerçekleştirdi: Yozgatlılığımızla iftihar etttik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde Toplu Açılış Töreni’ne katıldı.

GÜNDEM 15.08.2022, 06:04 eda demirel
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat'ta toplu açılış töreni gerçekleştirdi:  Yozgatlılığımızla iftihar etttik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Programda önemli açıklamalar yapan Bakan Bozdağ, “Akdağmadeni'nin bir evladı olarak her yerde onur ve gurur duyduğumu ifade ettim. Yozgat'ın bir evladı olarak her yerde Yozgatlılığımızla daima iftihar ettik” dedi.

Akdağmadeni’nde hepsi insana hizmet eden, insanın bugünü ve geleceği daha iyi olsun diye hizmete sunulan kıymetli mekanları ilçeye kazandırdıklarını anlatan Bozdağ, Kredi Yurtlar Kurumu’nun ikinci erkek öğrenci yurdunu, jandarma karakol komutanlığı binasını, Kazım Karabekir Fen Lisesi eğitim binasını, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü hizmet binalarının toplu açılışını yaptıklarını belirtti.

HAYIRLI OLSUN

Bu eserlerin her birinin ilçeye hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Bozdağ, “Buralardan istifade etmek isteyen her bir vatandaşımızın beklentilerine en üst düzeyde cevap vereceklerine yürekten inanıyorum” dedi.

NE ÖĞRENDİKSE SİZDEN ÖĞRENDİK

Akdağmadeni'nin bir evladı olarak her yerde onur ve gurur duyduğunu anlatan Bozdağ, şunları söyledi; “Yozgat'ın bir evladı olarak her yerde Yozgatlılığımızla daima iftihar ettik. Çünkü bizim sahip olduğumuz kültürün, ahlakın, anlayışın ve her tür iyi ve güzel özelliklerin kaynağı, Akdağmadeni’nde, Yozgat'ta öğretmenlerimiz, komşularımız, büyüklerimiz, esnafımız ve sizlersiniz. Ne öğrendikse sizlerden öğrendik. Neye sahip olduksa sizlerin ve Yozgatlı hemşehrilerimizin duaları ve destekleri sayesinde sahip olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleriyle de ülkemize, milletimize farklı görevlerle, şerefle hizmet etme, imkan ve fırsatı bulduk. Bu vesileyle öncelikle bize, Akdağlılara, Yozgatlılara, aziz Türk milletine ve büyük ülkemize hizmet etme imkan ve fırsatı veren yüce Rabbime sonsuz şükrediyorum. Akdağmadeni’li, Yozgatlı hemşehrilerime bugüne kadar bize verdikleri dua ve destekten dolayı da ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim size hizmet borcumuz var, minnet borcumuz var, şükran borcumuz var Akdağmadeni’li kardeşlerime, Yozgatlılara ve aziz Türk milletinin her bir evladına. Çünkü bu imkanları siz bize sundunuz. Biz de hamdolsun, geçen 20 yıl içerisinde gecemizi gündüzümüze katarak Akdağlılara, Yozgatlılara ve aziz Türk milletimize olan minnet ve şükran borcumuzu ödemeye gayret ediyoruz. Eser üreterek, ter dökerek, çalışarak, geceyi gündüze katarak, ‘Bir günü, iki günü birbirine eşit olan aldanmıştır’ sözüne inanarak iki günümüzü birbirine eşit olmayacak şekilde büyük bir koşuyla ülkemize ve milletimize minnet ve şükran borçlarımızı eser üreterek, proje üreterek insanımızın bugününü ve geleceğini daha aydınlık kılma, gayret ve çabasıyla geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz.”

Bozdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

BORCUMUZU ÖDEMENİN TEK YOLU ÇALIŞMAK

Bizim milletimize borcumuzu ödemenin tek yolu çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Teşekkürün tek yolu geceyi gündüze katarak eser üretmektir. Bugünü dünden, yarını da bugünden daha iyi kılacak işlerin içinde olmak ve bu işleri bir bir hitama indirmektir. Bugüne kadar hamdolsun hem Akdağmadeni’mizde hem de Yozgat'ımızda biz borçlarımızı bu anlamda ödeme gayreti içerisinde olduk. Türkiye'nin iktidarına siz bizi 2002’de layık gördüğünüzde Türkiye'nin dört bir yanı adeta stop etmişti. Yollarda araçlar yok. Trafik neredeyse durmuş vaziyette. Çünkü büyük sıkıntı var. Biz ülkeyi devralırken 3 yıl bizden bir şey istemeyin dedik. Çünkü hakikaten büyük bir enkaz devralmıştık. Ancak 3 yıl içerisinde bu enkazı kaldırıp ülkemiz iyi hizmet etme fırsatı bulurduk. Milletimizi aldatmadan gücümüzü, imkanımızı, potansiyelimizi görerek ve milletimizden de mühlet isteyerek yola çıktık. Siz bize inandınız, dua ettiniz, destek oldunuz, oy verdiniz ve iktidara taşıdınız. Türkiye'nin kısa sürede dört bir yanının şantiyeye döndüğünü hep beraber gördük. Bölünmüş yollar dedik, ülkemizin dört bir yanını eş zamanlı yeniden yol ağlarıyla birbirine bağladık. Yozgat'ımızı doğudan batıya, güneyden kuzeye, Sivas, Kırıkkale, Çorum ve Kayseri'den bölünmüş yollarla adeta yeniden birbirine bağladık. Sadece Yozgat'ı değil, bütün Türkiye'yi birbirine bağladık. Her ile üniversite dedik, üniversite şehri olacak kentlerimiz dedik, bütün iller bilim yarışında yarışma imkanı bulacak, herkes evladını isterse kendi ilinde okutabilecek dedik ve 81 ile üniversite kurduk, 76 olan üniversite sayımızı 208’e çıkardık, birini de Yozgat'a kurduk. Yozgat Bozok Üniversitesi hayırlı olsun, uğurlu olsun. 3 bin 500 civarında öğrencisi vardı, şimdi 23 bin civarında, bir profesörü vardı, şimdi akademik kadrosu bin civarında, 200 yüz civarında çalışanı vardı, şimdi 3 bin 600 civarında insan orada ekmek yiyor ve Yozgat'ımız eğitim ve kültür noktasında büyük bir rekabetin içinde yer aldı. Akdağmadeni’mize, Sayın Bakanımız Lütfüllah Kayalar'ın kazandırdığı Meslek Yüksek Okulu var, buradan ona da şükranlarımı sunuyorum, Akdağ’ımıza, Yozgat'ımıza yaptıkları için biz de onun takipçisi olarak Sağlık Yüksekokulu’nu Akdağmadeni’mize kazandırdık ve burada yüksek öğrenim öğrenci yurdu bir tane Kredi Yurtlar Kurumundan yaptırdık, şimdi bugün ikincisini devralınan bir yurdu Kredi Yurtlar Kurumu standardına getirdik, ikincisini bugün inşallah birlikte açılışını yapıyoruz. Hayırlı olsun, uğurlu olsun.

“SAĞLIKTA BÜYÜK DÖNÜŞÜM YAPTIK”

Sağlıkta büyük dönüşüm yaptık, şehir hastaneleriyle ülkemizi tanıştırdık. Esnafımız, çiftçimiz pek çok insanımız sağlıkta mağdur, hastanede rehin, cenazesini dahi alamaz halde iken Türkiye bugün Sağlık sistemi bakımından dünyanın en iyilerinden biri haline geldi. Bir reformu hayata geçirdik. ‘Şehir hastanelerine ne gerek var?’ diyenler, ‘Bu kadar büyük hastaneler, israf’ diyenler pandemi sürecinde bu hastanelerin milletimizin ihtiyacını nasıl karşıladığını gözüyle gördüler, bir kısmı pişman oldu sözünden ama bir kısmı inadından hala dönmedi.

“TOPLU KONUTU VATANDAŞIMIZIN HİZMETİNE SUNDUK”

İşçi, Bağkur’lu, büyük sıkıntı içindeydi. Memur gider bütün ilacını, tedavisini para ödemeden yapar, Bağkur'lu cebinden öder, sonra parasını alır, işçi eczaneden ilaç alma hakkı yoktur. Bütün bunları devletin memurunu, işçisini, Bağ-Kurlu'sunu, çiftçisini eşit hale getirdik. Sağlıkta büyük reform yaptık. Türkiye'nin ilk şehir hastanesini Yozgat'ımıza kazandırdık. Akdağmadeni’miz, Sorgun'umuz, Çekerek’imiz, Sarıkaya'mız, Boğazlıyan'ımız, Çandır'ımız, Kadışehiri’miz, Saraykent’imiz, Aydıncık’ımız, Çayıralan’ımıza yeni devlet hastaneleri kazandırdık. Yerköy Devlet Hastanesi’nin inşaatı da inşallah bu sene içerisinde bitiriyor. Sağlıkta, sadece Yozgat merkezde değil, bütün ilçelerde büyük bir değişimi yaptık. Şimdi Akdağmadeni’mize açtığımız aile toplum sağlığı merkezleri yanına bugün açılışını yapmadığımız ama daha önce biten bir başka eserin resmi açılışını yapıyoruz. Akdağmadeni Aile Sağlığı Toplum Merkezi'ni 112 Acil’i hizmete alıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Tabii toplu konutlarla Türkiye'yi dolandık, Akdağ'a, Yozgat'a toplamda Yozgat genelinde 10 bin civarında yaklaşık toplu konutu vatandaşımızın hizmetine sunduk. Bazen diyorum şimdi size de soruyorum, eğer Akdağ’a TOKİ'nin bu konutları, Yozgat’ın ilçelerine TOKİ'nin konutları, Türkiye'ye kazandırdığımız TOKİ vasıtasıyla bir milyon konut, sabit faiz, uzun dönemli kredilerle kira öder gibi ev sahibi olma imkanını hayata geçirmemiş olsaydık, bugün kira fiyatları, konut fiyatları nasıl olurdu? Herkes elini vicdanına koymalı ve bunu vicdan terazisinde tartmalıdır. İnşallah yeni bir konut hamlesini daha Sayın Cumhurbaşkanımız hayata geçirecek ve bunu da yakında açıklayacaktır. Biz, milletimizi ev sahibi yapmak, eğitim imkanlarını çoğaltmak, her alanda rahatını ve konforunu arttırmak için gayretlerimizi aralıksız sürdürdük. Türkiye'nin çok az yerinde doğal gaz vardı, illerimizde Ankara, İstanbul birkaç il daha. Ama şu anda Türkiye'mizin 81 ilinde doğal gaz var. Yozgat'ımızda doğal gaz var. Büyük ilçelerimizin tamamında doğal gazımız var, olmayan ilçelerimize de şimdi mobil usulde doğal gaz ulaştırıyor ve Yozgat'ın bütün ilçelerini doğal gaz gibi büyük bir medeniyet nimetiyle buluşturduk, buluşturuyoruz. Hayırlı olsun Yozgat'ımıza da her bir ilçemize de her bir insanımıza da.

“FEN LİSELERİYLE İLÇELERİMİZİ DONATTIK”

Eğitimde Bozok Üniversitesi'ni kattık Yozgat'ımıza. Ama ortaöğretimde de ciddi adımlar attık. Yozgat'ın çok az sayıda ortaöğretim pansiyonu vardı. Şu anda biz 31 ortaöğretim pansiyonu yaptık. Akdağmadeni dahil Yozgat'ın her ilçesinde pansiyonlarımız var. Köyde oturan vatandaşlarımız, bütün kız ve erkek çocuklarını yurtlarda barındırmak istese hepsini alacak bir kapasitemiz var. Fen liseleriyle ilçelerimizi donattık, Yozgat'ımıza iki Yerköy’ümüze, Sorgun’umuza, Çekerek’imize Akdağmadeni’mize fen liselerini kazandırdık, proje okul sayılarını arttırarak Yozgat'ın eğitimdeki standardını da yükseltmiş olduk. İşte bugün bu okullardan birisi olan Akdağmadeni Kazım Karabekir Fen Lise’mizin eğitim binasını da hizmete almış oluyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin, Akdağmadenimize ve bütün hemşehrilerimize. Tabii sosyal güvenlikte de çok ciddi adımlar attık. Akdağ’da SSK'da işi var, Bağkur'da işi var, nerede işi var, Yozgat'a giderdi. Ama biz ne yaptık? Olmaz böyle dedik. Hizmeti vatandaşın ayağına getirdik. Şimdi SGK Şube Müdürlüğümüz var. Akdağ'dan hiçbir kardeşim sosyal güvenlik hizmetleri için Yozgat'a gitmiyor, gitme ihtiyacı duymuyor. Bu da büyük bir hizmet, hayırlı olsun. Şimdi, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün de bir birimini Akdağmadeni’mize açtık, şimdi hizmet binasını hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz ve bu konuda da Yozgat'a gitme gelme sıkıntısından kurtulacak, işini ayağında görme imkanı bulacaktır. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Jandarma bölük komutanlığını şehrimizin dışına aldık. Eser bitti, açılışını yapamadık. Bizim esasında bugün yaptıklarımızın bitiş tarihine bakarsanız bu yeni değil. Çünkü o kadar çok eser kazandırıyoruz ki Yozgat'a ve ilçelerine açılışlarını maalesef vaktinde yapmaya fırsat bulamıyoruz. Şu anda bu eserlerde inşallah jandarma bölük komutanlığımız da Akdağmadeni’mize daha iyi bir yerde imkan ve hizmet sunacaktır. Ayrıca jandarma bölük komutanlığının olduğu yeri belediyemize vermek için belediye başkanımızla beraber çalışıyoruz. Şimdi bir sıkıntısı var, orayı geçtikten sonra da belediyemize tahsis edeceğiz ve hatta Akdağmadeni Belediyesi orayı hemşehrilerimizin hizmetine uygun bir biçimde sunacaktır. Bunun da şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İlçe Emniyet binamızın da yakında ihalesi yapılacak, Valimiz takip ediyor. İnşallah eylül ayı içerisinde ihalesi yapılacak, daha rahat bir ortamda hizmet imkanı bulacaktır. Ayrıca belediyeyle birlikte çalışıyoruz. Bunu bütün Akdağmadeni’li hemşerilerimizin bilmesini istedim. Nezih Başkanla biz bir abi kardeş ilişkisi içerisinde o başkan, ben yardımcı, bu mantık içerisinde çalışıyoruz. Bize gelen her talebini yerine getirmek için gayretin içerisindeyiz. İnşallah belediyemizin çalışmalarıyla ilgili de Başkanımız bir toplu açılış merasimi planladığını ifade ettiler, ona da vakit bulursam katılacağımı söyledim. Şimdiden Başkanımıza da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun.

Akdağ'ın termal suyu da var. Ama turizm bölgesi kapsamında olmadığı için yatırımcılarla bu konuda ciddi adımlar atma iş birliği yapma zorlukları maalesef oluyordu. Onun için de Kültür ve Turizm Bakanımızla görüştük, belediye başkanımız geldi, Bakanımızı aradık, Bakanımız ‘Gelsin görüşelim Başkan’ dedi. Başkanımız gittiler görüştüler ve sonunda Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Akdağmadeni, termal turizm bölgesi ilan edildi. İnşallah bu ilandan sonra da eminim ki termal turizm alanında yeni gelişmeler olacaktır. Bütün bunları kısaca özetledim ki güzel şeyler yapıldı ülkede. Her iş, her yatırım, her şey adım adım daha ileriye doğru gitti. Bazen bakıyorum Akdağmadeni’nin okullarını hep yeniden yapmışız. Hükümet Konağı hariç neredeyse birkaç kamu binası çıktığınızda yeniden, hastanesi yeniden. Yozgat'ın bütün ilçelerine bakıyorum her şeyi adeta yeniden yapmışız, büyük bir çabayla büyük bir gayretle. İnşallah 2022’nin sonu hızlı trenin devreye girmesiyle veya 2023’ün başı, 2023’te Yozgat Havaalanı'mızın devreye girmesiyle Yozgat'ı raydan ve havadan bütün Türkiye'ye ve dünyaya bağlamış olacağız. Bunlar büyük adımlar, büyük eserler. Yerköy, Şefaatli, Yenifakılı ve Kayseri yüksek hızlı tren hattının yapım ihalesi yapıldı, temeli atıldı, Cumhurbaşkanımız açıkladı, 25 milyar Türk lirası. Bizim Akdağmadeni, Yozgat, Sivas hattı o zaman 7,5 milyardı, şu anda 25 milyarın çok çok üzerinde TL'lik bir güncellediğinizde büyük bir yatırım. Bir kalemde hesap edin 40 milyar TL'lik bir yatırımı Yozgat sadece yüksek hızlı trenden alıyor. Yozgat'ın devlete verdiği işçisi, memuru, çiftçisi, esnafı toplam vergi bir milyar TL'nin şu anki rakamlarda bile çok çok altında. Şehir hastanemiz, biz 517 milyonla bitirmiştik, rakamları güncellediğinizde burası da milyarlarca TL. Havaalanımız hakeza öyle. İnşallah yeni dönemde de Bahçecik Barajı’yla, Çekerek Barajı’yla, Cemil Çiçek Barajı’yla, Yerköy'de İnandık Barajı’yla, Boğazlıyan'da Oğulcuk Barajı’yla ve Sarıkaya'da Hasbek Barajı'yla da Yozgat'ın dört bir yanında baraj olacak nitelikte olan, her suyu baraja dönüştürmeyi başarmış olduk. Şu anda Oğulcuk bitti, Cemil Çiçek bitti, Çekerek Barajı bitti ve Bahçecik Barajı'yla, İnandık Barajı, Hasbek Barajı devam ediyor. Allah'ın izniyle onları da bitireceğiz. Başlayıp da bitirmediğiniz eser yok. Bizim farkımız bu. Öbürleri temel atar, bitişini görmez. Biz temel attık, bitişini de gördük, açılışını da yaptık. Hamdolsun Türkiye'ye bu yüzden çok şey kazandırdık. Allah'ın izniyle siz bizim elimizden tuttuğunuz, duanızı ve desteğinizi bizden eksik etmediğiniz sürece biz yolumuza devam edeceğiz.

Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Aydıncık Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Aydıncık Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@