Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ta önemli açıklamalar yaptı MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Yozgat’ın Yerköy İlçesinde Aile Sağlığı Merkezi, Kız İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu ve Sosyal Güvenlik Kurumu İlçe Hizmet Binası’nın açılış programına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eğitim, gençlik merkezleri, sağlık ve sosyal güvenlik konularında yapılan hizmetleri anlattı.

GÜNDEM 31.07.2022, 15:26 01.08.2022, 14:53 eda demirel

Yozgat’ın Yerköy İlçesinde Aile Sağlığı Merkezi, Kız İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu ve Sosyal Güvenlik Kurumu İlçe Hizmet Binası’nın açılış programına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eğitim, gençlik merkezleri, sağlık ve sosyal güvenlik konularında yapılan hizmetleri anlattı.

Programa Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Ziya Polat, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye’nin ayrım yapmaksızın her türlü terör örgütüyle mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürdüğünü vurgulayan Bakan Bozdağ, “Pençe Yıldırım Harekatı ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde terör örgütleriyle, teröristlerle mücadele ederken şahadet makamına erişen bütün şehitlerimizi, Mehmetçiklerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmıyor, hainler misliyle karşılığını buluyor, Türkiye'nin içinde terör eylemi yapma imkan ve kudreti elinden alınan terör örgütlerini ülkemiz sınırları dışında kovalamaya, inlerine girmeye ve onların bütün eylemlerini yok etmeye ve inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz. En son terörist imha edilene kadar, terör örgütlerinin sonu gelene kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti, terörle ve terör örgütleriyle etkin, kararlı sürekli mücadelesini devam ettirecektir” dedi.

PEK ÇOK KARANLIK GÜÇ VAR

Türkiye'nin terörle mücadelesinin kapsamlı ve geniş bir şekilde yapıldığını anlatan Bozdağ, şunları söyledi; “PKK Terör Örgütü, FETÖ Terör Örgütü, DHKP/C Terör Örgütü ve bilimum terör örgütlerinin yularını elinde tutan, onlara eğitim, onlara finans, onlara silah ve onlara her türlü Türkiye Cumhuriyeti devletine ve aziz Türk milletine ihanetleri için desteği veren pek çok ülke, pek çok karanlık güç var. Bunların her birini siz de yakinen biliyorsunuz, biz de yakinen biliyoruz. Onlar bunları gizlemiyorlar da Amerika'sından Avrupa’sına kadar terör örgütlerini ve teröristleri himaye ettiklerini gizlemeden her türlü desteği veriyorlar. O yüzden Türkiye Cumhuriyeti devletinin terörle mücadelesi bilesiniz ki, bu taşeron terör örgütleriyle ve onların teröristleriyle mücadelesi sadece değildir. Bunların arkasındaki karanlık güçlerle, bunlara destek veren ülkelerle de büyük bir mücadelesidir. 40 yıldır terörle mücadele ediyoruz ve onların arkasındaki güçlerle mücadele ediyoruz. Bundan sonra da mücadelede kararlıyız ve bu mücadelede Türkiye'nin geri adım atmasını bekleyenler hayal kırıklığına uğramaya devam edeceklerdir.”

ÇEKİNMEDİK, ÇEKİNMEYECEĞİZ

“Türkiye'nin huzuru, aziz milletimizin barış içinde yaşaması, ülkemizin içte ve dışta güvenliğinin tam tesis edilmesi için hükümetimiz alınması gereken tedbirleri almakta, atılması gereken adımları atmakta son derece kararlıdır” diyen Bozdağ, şöyle konuştu; “Türkiye'nin menfaatleri söz konusu olduğu zaman dünyayı karşısına almaktan çekinmeyen Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetimindeki Türk hükümeti bundan sonra da aziz milletin menfaatleri söz konusu olduğunda bir dünyayı karşısına almaktan çekinmeyecektir. Bildiğimiz yolda milletimizin hak ve menfaatlerinin gerektirdiği yolda kararlı bir biçimde ilerlemeye devam edeceğimizi buradan bir kez daha ifade etmek isterim.”

NİYE RAHATSIZ OLUYORSUN?

Bakan Bozdağ,  “Ankara Adliyesinde orada Yaz Kur’an Kursu açıldı ayağa kalktılar. Ankara Adliyesi'nde Kur’an kursu nasıl açılır, orada mescit var, mescidin içinde açılır ve Barolar Birliği bir yandan CHP’liler bir yandan açıklama yaptılar. Neler neler. Niye rahatsız oluyorsunuz? Bu milletin evlatlarının dininin kitabını öğrenmesinden niye rahatsız oluyorsun? Sonra da kalkıp bazı çevreler bunlar gelirse, muhafazakârlar şöyle olur, böyle olur. Yahu daha gelmeden yaptıkları belli geçmişte yaptıkları da belli. Bunların bu millete hayrı dokunmadı. Eğer bunların hayrı dokunsaydı zaten millet bizi getirmezdi. Geçmişte yaşadıklarının etkisiyle millet bunlara taa 1950’den bu yana tek başına iktidar vermedi. Elliden önce de zaten tek parti vardı, çare yoktu, mecbur iktidarlardı ama serbest, rekabetçi, hür ortamda yapılan hiçbir seçimde bu milletten iktidar yetkisi alamadılar” dedi.

KAPTAN İŞİNİN BAŞINDA

Ülkemizin yaşanan sıkıntılardan en ez şekilde etkilenmesi için hükümetin ciddi adımlar attığını kaydeden Bozdağ, “Hamdolsun her şeye rağmen ülkemiz insanını yaşanan sıkıntılardan en az etkilenerek kurtulması için hükümetimiz ciddi adımlar atıyor. Geçmişte biz bu badireleri birlikte atlattık ve hepsini de geçtik. Hepsinden de başarıyla çıktık. Şu anda yaşanan sıkıntıların da üstesinden geleceğimize başarıyla geçireceğimize yürekten inanıyoruz. Zaman zaman rüzgar olur, fırtına olur, dalga olur ama gemi yürüyorsa kaptan iş başındaysa, tayfalar yanındaysa geminin sallanması bir anlam ifade etmez. Çünkü bu kaptan daha önce defalarca bu gemiyi sahili selamete eriştirmiştir. Allah'ın izniyle bu kaptan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 20 yıllık tecrübesiyle bu gemiyi yeniden güven içinde sahili selamete ulaştıracaktır. Bundan eminim ve siz de eminsiniz. Bunu biliyorum. Ülkemizin gidişini, yürüyüşünü kimse durduramayacaktır” şeklinde konuştu.

MİLLETİN İKTİDARLARI TAYİN EDECEK

“Ya bir insanın motivasyon kaynağı düşmanlık, kin, nefret, intikam olursa bunun kime ne faydası olur?” diyen Bozdağ, “Tek Tayyip Bey gitsin, Cumhur İttifakı gitsin, memleket batsın. Tek dertleri o, başka bir dert yok. Kıyamet kopsa bile onlar için önemli değil. Umutlarını o yüzden bu ülkenin felaketine dair şeylere bağlamışlar. Yangınlar çıksa, depremler olsa, felaketler olsa, krizler, kaoslar büyüse hatta savaşlar çıksa da Türkiye yenilse diye beklenti içine giren bu hastalıklı zihniyete en doğru cevabı benim Yerköylü kardeşlerim vermelidir, Yozgatlılar vermelidir, aziz Türk milleti vermelidir. Çünkü Türkiye'nin geleceğini tayin edecek olan milletin iktidarlarıdır. Milletin gözüne bakarak meşru siyaset yapanlardır, içerideki vesayet odaklarına teslim olmadan dış güçlerin projelerine boyun eğmeden milletin hak ve menfaatini önceleyerek yürüyen kadrolardadır ama şu anda kayıt dışı siyaset yapanlar, Türkiye'nin yoluna müdahale etmek istiyorlar. Merdiven altı politika bezirganları bu milletin kanaatlerini değiştirmek için uğraşıyorlar. Ne kadar merdiven altı politika bezirganı varsa, ne kadar kayıt dışı siyaset simsarları varsa, ne kadar bu milletin gücünün daha da artmasını istemeyen varsa bu ülkeyi başka ülkelerin uydusu haline getirmek isteyenler varsa bir bakıyorsunuz içeride dışarıda müttefik durumdalar. Bizim bundan ne menfaatimiz var? Türkiye'nin geleceği bunların eline bırakılamaz” ifadelerini kullandı.

MAFYA AĞZI İLE KONUŞUYORLAR

Bozdağ, Türkiye'nin geleceğinin milletin elinde olduğunu belirterek, “Millette kendi gözüne bakanlara bu geleceği teslim etmelidir. Şimdiden tehditler var. Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi işte “Şu ihaleye girmeyin girerseniz ‘Kanal İstanbul’ size dünyayı dar ederim.” Tehdit. Bürokratlara şu işleri yapmayın, yaparsanız tarihte veriyor şu tarihten sonra. Siyasetçilere gelince sizi şöyle yapacağız, böyle yapacağız. Televizyonlara bazı gazetecilere hemen biz geldiğimiz gün kapınıza kilit vuracağız. Hani sen demokrattın, özgürlükçüydün, herkes her dediğini söylemekte serbestti ama daha şimdiden tehdit ağzı. Bu ağız kime benziyor. Yani meşru siyaset yapan Anayasa ve yasalar çerçevesinde iktidar olacağını söyleyen bir siyasi kadronun liderine ve onların temsilcilerinin ağzına yakışıyor mu? Tehdit yani ihaleye girme diye tehdidi kimler yapıyor bizim ülkede yapan çok mafya yapıyor bunu. Şu işi yaparsan başına su gelecek diye kim yapıyor, tehdit ve şantaj yapanlar yapıyor. Bu ağız mafya ağzı mafya. Bu ağız tehdit ve şantaj ağzı. Türkiye'nin yönetimine tabii talip meşru siyaset içinde Anayasa ve yasalara göre bu ülkeyi yöneteceğim diyenlerin ağzı değil” şeklinde konuştu.

BİZ İCRAATIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Bozdağ açıklamasında şunları söyledi; “Gidiyor Et Süt Kurumunun önüne, gidiyor Milli Eğitim Bakanlığının önüne gidiyor başka başka yerlerin önüne tehdit yapıyor. Ya sen eylemci misin yoksa projeci misin çık de ki benim projelerin bu, ben bunları yapacağım ama gidiyor, kurumları tehdit ediyor, şurayı, burayı kendine göre eylem yapıyor. Bunlar eylem kültürü, sol tandanslar eylem yapmayı bir marifet zannediyorlar. İşte bizim farkımız o biz de eser yapmayı, eser üretmeyi milletimizin dört bir yanında şantiyeye döndürüp ülkemizi ayağa kaldırmayı marifet zannediyoruz. Aramızdaki fark bu biri eylem yapıyor, biri icraat yapıyor. Biz icraatımıza devam edeceğiz, eylemciler eylemine devam etsin. Bu millet eylemcileri çok gördü ama onlara hiçbir zaman itibar etmedi, bundan sonra da etmeyecektir.”

ESERLERİMİZLE KONUŞACAĞIZ

AK Parti hükümetlerinin hizmet siyaseti yaptığını anlatan Bozdağ, “Şimdi 1001 kılığa girip milletimizin her kesimini, milliyetçisini, muhafazakarını, liberalini, falan filanı kandırmak için konuşuyorlar. Yozgat'ta başka, Edirne'de Kars'ta başka konuşuyorlar. Ben de merak edip soruyorum, ya siz kimsiniz? Edirne'de konuşan mısınız? Yozgat'ta konuşan mısınız? Van'da konuşan mısınız? Biz sizin kim olduğunuza nasıl karar vereceğiz? Veremedim ben, siz verdiyseniz bilmiyorum ama ben bunların kim olduğunu hala anlamış değilim. Yeter ki oy gelsin her türlü ifade bunlar için meşrudur ama biz aldanan ve aldatan bir siyaseti gitmedik, inşallah bundan sonra da neysek o olacağız. Biz hizmet siyasetine, milletimize eser kazandırmaya, eserlerimizle konuşmaya devam edeceğiz” dedi.

LAFLA DEĞİL, İCRAATLA HAREKET EDEN BİR KADROYUZ

Bozdağ, beklentilere cevap vermek ve hizmet etmek için çalıştıklarını anlatarak, “İktidara geldiğimiz günden bugüne kadar bizim tek derdimiz aziz milletimize, aziz devletimize hizmet etmek, eser üretmek ülkemizin ve milletimizin beklentilerine cevap vermek, sorunlarını çözmek olmuştur. Onun için gece gündüz demeden 20 yıldır aralıksız çalışan gecesini gündüzüne katan bir iktidar var. Konuşurken de çalışırken de koşarken de adım atarken de eser siyasetini öne alan eserleriyle konuşan eserleriyle yol yürüyen bir kadroyuz. Türkiye'mizin neresine giderseniz gidin Yozgat'ımızın hangi ilçesine giderseniz gidin Yerköy’ümüzün hangi mahallesine, köyüne giderseniz gidin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin ve arkadaşlarının eserlerini, izlerini dağında taşında her yerinde görmek mümkündür. Biz eser siyasetini hayata geçiren ve eser siyaseti ile yol alan bir kadroyuz. Lafla değil icraatla hareket eden bir kadroyuz ve yaptığımız her şey milletimizin geleceğini aydınlatan, bugününü rahatlatan önemli adımlar olmuştur” diye konuştu.

AYRIM YAPMADAN, EŞ ZAMANLI ÇALIŞMALAR YAPTIK

Bozdağ, Türkiye’nin dört bir yanında eşsiz eserleri hayata geçirdiklerini anlatarak, şunları söyledi; “Türkiye'nin son 20 yılda aldığı mesafeyi birlikte değerlendirdiğimizde bunun ne anlama geldiğini hep beraber göreceğiz. Türkiye'mizin 2002 yılında adeta iflas etmiş bir ekonomisi vardı. Her şey durmuştu. Hatırlarsanız Ziraat Bankası Yerköylü çiftçilerimize krediye kapalıydı. Halk Bankası Yerköylü esnafımıza krediye kapalıydı. Herkes kırmızı deftere alınmıştı adeta. Yol çalışması yok, altyapı çalışması yok, eğitim çalışması yok, hiçbir şey yoktu. Türkiye'yi biz bu şartlar altında 3 yıl bizden bir şey beklemeyin diyerek milletin önüne çıktık. Çünkü enkazı görüyor ve buradan kalkmanın zaman alacağını biliyor, bu zamanı milletimizden talep ediyor öyle irade istiyorduk ve bu irade sayesinde sizler bize dua ettiğiniz, destek olduğunuz iktidar olduk. Türkiye'mizin dört bir yanında eş zamanlı çalışmaları başlattık. Bölgeciliğe hayır diyen Türkiye'nin illeri arasındaki kalkınmışlık farklarını azaltmayı hedefleyen, bölgeler arası dengesizliği ortadan kaldırmayı amaçlayan adımlarla yola çıktık. Bölünmüş yol dedik her yerde eş zamanı başladık, toplu konut dedik her yerde eş zamanlı başladık, sağlık dedik her yerde eş zamanlı başladık ve her adımı atarken milletimizin her yerdeki yaşayan ferdine ulaşmayı hedefledik. Bir bölgeyi öbür bölgenin bir ili öbür ilin önüne geçirmeden her yere adil bir biçimde memleketimizin imkanlarını aktarmayı planladık ve bunu da büyük oranda başardık.”

CİDDİ ADIMLAR ATTIK

“Türkiye'miz AK Parti iktidara geldiği dönemde çökmüş bir ekonomiye sahipti” diyen Bakan Bozdağ, “Biz bu ekonomiyi ayağa kaldırdık. 2008 Dünya Finans Krizi sürerken, AK Parti'ye kapatma davası açılmıştı. Buna rağmen bu krizden Türkiye'nin en az maliyetle kurtulmasını temin ettik. Ülkemizin IMF'ye olan 22,5 milyar dolarlık borçlarını ödedik ve Türkiye'yi IMF’nin kayyumlarının elinden kurtardık. Ülkemizi her alanda tam bağımsız bir ülke haline getirmek için savunma sanayi dahil her alanda ciddi adımlar attık. Ama yolumuzu kesmek için bir yandan Gezi Kalkışması, bir yandan 17–25 Aralık Kalkışması, 15 Temmuz 2016 Darbe Teşebbüsü, 2018’de doğrudan Türk ekonomisine dönük aleni saldırılar ve hendek terörüyle verdiğimiz amansız mücadele, Suriye'ye yaptığımız 3 harekat, Mavi Vatan’da ve diğer bölgelerde aldığımız inisiyatifler ve şu anda yaşanan pandemi, Rusya-Ukrayna savaşı bütün bu süreçleri dikkate aldığımızda bizim ekonomimiz bütün bunların hepsinden başarıyla geçen bir ekonomidir” ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından kız öğrenci yurdu, SGK binası, aile toplum merkezi, kız imam hatip lisesi ve pansiyonunun açılışı yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Boğazlıyan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Boğazlıyan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@