Hava Durumu

Ankara Büyükşehir Belediye Yeni Bir Projeye Daha Attı! Projenin Detayları Belli Oldu!

Alınan bilgiler neticesinde birçok belediye sosyal yardımlara başvuruda bulunan vatandaşları araştırdıktan hemen sonra muhtaçlık seviyesinin altında olan kişilere sosyal yardım yapmaya devam eder iken Ankara Büyükşehir Belediyesi de bir hamle gerçekleştirdi ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2022 04:35
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2022 04:35
https://www.yozgatcamlik.com/
Ankara Büyükşehir Belediye Yeni Bir Projeye Daha Attı! Projenin Detayları Belli Oldu!

Bilindiği üzere devlet tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile birçok alanda sosyal yardımlar yapılmaya devam edilirken özellikle belediyeler tarafından da sosyal yardımlar yapılıyor. Bunun ile birlikte sosyal yardımları bulunan birçok belediyeler ise muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşlara sosyal yardımda bulunurken aynı şekilde Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden de sosyal yardımlar hakkında büyük bir hamle geldi. Alınan bilgiler neticesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşlara sosyal yardımda bulunacaklarını ve 2023 yılında sosyal yardımın devam edeceğini özellikle gıda yardımında bulunduklarını ve 2022 yılında da gıda yardıma başta olmak üzere yakacak yardımında da bulunduklarını ifade etti. Bunun ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar devam eder iken sadece muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşların aynı zamanda muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan ailelerin çocuklarına da yardım eli uzattı. Alınan bilgiler neticesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşların çocuklarına gerek eğitim yardımı gerek ise kantinde kullanabilecekleri bir maddi yardım yapacaklarını ve bu yardımın 2023 yılında geçerli olacağını duyurdu. Peki ama bu maddi yardıma başvurular nereden ve nasıl yapılıyor ve bu maddi yardıma kimler ne şekilde başvuruda bulunabiliyor birçok vatandaş bu sorulara cevap ararken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi ve işti haberimizde..
Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır, sonuçlar nasıl sorgulanır? - Sigorta  haberleri – Sözcü

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Eğitim Adımı 
 

Birçok alanda sosyal yardımda bulunarak gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi özellikle muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan birçok ailenin kış aylarında yanında oldu ve olmaya da devam eder iken aynı zamanda muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşlara gıda yardımı yapmaktan da geri durmadı. Bunun ile birlikte yapılan araştırmalar neticesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşların çocuklarını yardım ile uzatacağını açıkladı ve bu çocuklara kantinde harcayabilecekleri 330 Türk Lirası değerinde bir yardım sağlayacaklarını bu yardımın her ay düzenli olarak başkenti kartı yatacağını ve bu yardımın sadece kantin için harcanacağını da ifade etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu hamlenin ardından muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan ailelerin çocukları artık 330 TL her ay düzenli olarak belediyeden yardım alma hakkına sahip olacak. Bunun ile birlikte muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan aileler ise Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne böyle bir projeyi hayata geçirmek için adım atmalarından dolayı teşekkürlerini iletti. Ayrıca alınan bilgiler neticesinde bu proje 2023 yılında devreye girecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.