Hava Durumu

Ankara’dan Kadışehri’ne uzanan yardım seferberliği öksüz ve yetim çocukları mutlu etti 

Ankara’da faaliyet gösteren iş insanları ve dernek başkanları, memleketleri Yozgat’ta yaşayan öksüz ve yetim çocuklar için kışlık kıyafetler getirdiler.

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2022 06:51
Haber Güncellenme Tarihi: 24.11.2022 06:51
https://www.yozgatcamlik.com/
Ankara’dan Kadışehri’ne uzanan yardım seferberliği öksüz ve yetim çocukları mutlu etti 

Ankara’da faaliyet gösteren iş insanları ve dernek başkanları, memleketleri Yozgat’ta yaşayan öksüz ve yetim çocuklar için kışlık kıyafetler getirdiler. Köy köy gezip çocuklara ulaşarak, kıyafetleri kendi elleri ile giydirdiler. Ankara’da faaliyet gösteren Kıyılı Köyü Dernek Başkanı, Mer-An Mercedes sahibi İş İnsanı Ramazan Aydın, Yelten Köyü Dernek Başkanı Beyler Anaç, Kahraman Kazan Dernek Başkanı Faruk Akdeniz, Hamdi Başaran, Üçyıldız Mercedes sahibi Mevlüt Badem, her yıl olduğu gibi bu yılda memleketleri Kadışehri’nin köylerinde yaşayan öksüz ve yetim çocukları unutmadılar.

HER YIL GELİYORLAR

Kadışehri’nden yıllar önce Ankara’ya giderek çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren ve aynı zaman köylerinin ismini taşıyan derneklerin başkanlıklarını yürüten iş insanları her yıl çeşitli yardımlarda bulunuyorlar. Bu yıl kış mevsiminde bot, mont ve kırtasiye ürünlerinden oluşan yardımlar öksüz ve yetim çocukların köylerine teslim edildi.

HAYIRLI ZİYARET

Yelten Köyü Dernek Başkanı Beyler Anaç, her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmaya, yardımları ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi. Anaç, desteklerinden dolayı tüm dernek başkanlarına teşekkür etti. Kıyılı Köyü Dernek Başkanı İş İnsanı Ramazan Aydın da, Ankara’da yaşamalarına rağmen bu güne kadar memleketle bağlarını hiçbir zaman koparmadıklarını belirterek, özellikle ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmak adına her yıl bu tür yardım çalışmalarında bulunduklarını ifade etti. Kahraman Kazan Dernek Başkanı Faruk Akdeniz, Hamdi Başaran, Üçyıldız Mercedes sahibi Mevlüt Badem de hayırlı bir işe vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.