Hava Durumu

Ankara'nın parlayan yıldızı Etimesgut

Ankara’nın parlayan yıldızı Etimesgut ilçesi giderek yoğunlaşan nüfusu ile Başkent’in en ideal ilçelerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.01.2023 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.2023 17:22
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Ankara’nın parlayan yıldızı Etimesgut ilçesi giderek yoğunlaşan nüfusu ile Başkent’in en ideal ilçelerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Herkesin ve her kesimin başkanı olarak hizmet etmeye gayret eden Belediye Başkanı Enver Demirel ile Etimesgut, bugün yalnızca Ankara’nın değil, Türkiye’nin gelişen önemli merkezlerinden bir tanesi.  İlçe bugün geldiği noktada tercih ve teveccüh de görüyor. Etimesgut’un tercih edilebilir bir ilçe olmasının başında ise yerel hizmetlerin öne çıkması başı çekiyor.

VATANDAŞA SORDUK

Çamlık Medya olarak Etimesgut’ta ilçe halkına Belediye Başkanı Enver Demirel’i sorduk. Ekibimizin mikrofon uzattığı Etimesgut’luların tamamı Belediye Başkanından övgüyle bahsetti. İşte aldığımız yanıtlar:

Vedat Haşimoğlu: Etimesgut’ta oturuyorum. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Beyin çalışmalarını başarılı buluyorum. Örnek vermek gerekirse, Avrupa’nın en büyük engelsiz yaşam merkezini kurdu, bizlerin girebileceği yüzme havuzları yaptı, Türk Tarih Müzesini açtı.

Salih Yücel: Enver beyi tanıyorum. Çalışmalarından memnunum. Belediyede işim olduğunda belediyedeki personel de yardımcı oldu. Genel olarak hizmet ve kalite olarak beğeniyorum.

Nabi Turak: Etimesgut Belediye Başkanımız Enver Demirel’i tanıyorum. Belediye çalışmaları anlamında bir değerlendirme yapmam gerekirse, orta olarak değerlendirebilirim. Normal bir belediye olarak çalışıyor. Benim belediyeden beklentim çevre düzenlemesi ve temizliği önceliğim. Aslında ilçemiz de bu yönde temiz.

İrem Su Göker: Etimesgut belediye başkanının çalışmalarını çok iyi buluyorum. Asfaltlara falan baktığımızda diğer ilçelere göre ilçemiz çok daha güzel. Yollarımız dümdüz.

Sefa Bilgin: Etimesgut belediye başkanı Enver Demirel için adam gibi adam diyorum. Ben şu anda Etimesgut’ta oturmuyorum Adana’da oturuyorum. Ancak geçmişte burada işçi olarak çalıştım. O dönem kısa süre kendisiyle tanışıklığım da olmuştu. Kendisi insani olarak kibirli değil adam gibi adam bana göre.

Sebahattin Küçük: Ben 43 senedir Etimesgut’tayım. Enver beyi tabi ki tanıyorum. Çalışmalarını gayet iyi buluyorum.

Nurettin Başar: Enver Demirel’in çalışmalarını fevkaladenin fevkinde buluyorum. Vaatlerini hızla yerine getirmeye çalışıyor. Sorunları seri şekilde tespit edip çözüme kavuşturuyor. Benim de belediyeden beklentim bu.

Bilal Selvi: Tek kelime ile memnunuz.

Enver Demirel Kimdir?

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel 1961 yılında Etimesgut'un aşağı Yurtçu Mahallesi'nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Etimesgut'ta tamamlayan Enver Demirel, bu süre serbest muhasebecilik başta olmak üzere mali müşavirlik ve serbest ticari faaliyetlerde bulundu. Aktif siyasete Milliyetçi Hareket partisinde başlayarak 1995 ile 1999 yılları arasında Etimesgut İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Bunun ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı olarak katıldığı 18 Nisan 1999 yılında mahalli idareler seçimlerinde Etimesgut Belediye Başkanlığına seçildi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel kimdir, kaç yaşında, nereli? Enver  Demirel'in hayatı ve biyografisi - Son Dakika Magazin Haberleri

5 yıllık hizmet döneminde başarılı bir süre geçiren Enver Demirel oylarına arttırmasına rağmen 28 mart 2004 yılında seçimleri kaybetti. Seçimi kaybettikten hemen sonra siyasetten uzaklaşmayarak partisinin genel merkezinde yani il ve ilçe teşkilatlarında görev aldı. Ardından 2006 yılında ise ilçe kongresinde tekrardan Etimesgut İlçe Başkanlığına uygun görüldü. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde partisi tarafından tekrardan belediye başkanlığına aday gösterilerek Etimesgut halkının teveccühüyle 5 yıl aradan sonra tekrardan yani 2. defa belediye başkanı seçildi.

Enver Demirel kimdir? MHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Enver Demirel

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler ile birlikte tekrar aday gösterilerek bu göreve 3. defa seçilme başarısını da gösterdi. Bunun ile birlikte 30 Mart 2019 yerel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakının adayı olarak dahil oldu. Ayrıca seçimleri kazanarak etimesgut'un 4. kez Belediye Başkanı seçilen Enver Demirel hala bu görevine devam ediyor. Etimesgut Belediye Başkanı olan Enver Demirel evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etimesgut Belediyesi Hakkında..

Ankara'nın merkez ilçelerinden biri olan Etimesgut İlk çağlardan itibaren iskan'a açık insan yerleşimlerinin olduğu bir yer olarak biliniyor. Bunun ile birlikte ilçe hudutları dahilinde bulunan pek çok Höyük başta olmak üzere Katolik ve eski Tunç Çağı ait dönemlerine ev sahipliği de yapıyor. Çünkü Ankara ve çevresinde alt ve daha çok orta paleoitik dönemlere ait çeşitli eserler de burada bulunmuştur.

BELEDİYE BİNASI

Istasyonun yanında aşağı inen yolun sağ tarafında kuzeyden güneye yönelmiş en fazla 10 metre yükseklikte 150 metreye 80 metre boyutlarında hafif eliptik biçimde tepecikler göze çarpar. Burada 1928 yılında etrafında farklı heykel kalıntıları ile çevrilmiş görkemli aslan yer alıyormuş. Önemli bir yerleşim yerlerinden biri olan Etimesgut yrıca alınan bilgiler neticesinde frigyalılar ve romalıların İkamet ettikleri eski bir Hitit şehri olarak da biliniyor.

TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI

Tarihi bölgeler arasında yer alan Etimesgut ismini esin kaynağı olan Ahi Mesud'tan alıyor. Ayrıca Ankara'da yaşayan Ahi Reis Ahi Mesud hakkında bilgiler ise sınırlıdır. Alınan bilgiler neticesinde doğum ve ölüm tarihleri konusuna net bir bilgi bulunmamaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.