Bakan Bozdağ, Darbe ve Muhtıralar Devri Kapandı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Saraykent ilçesinde katıldığı toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 13.07.2022, 16:50 13.07.2022, 17:33 Kadir Görgülü
Bakan Bozdağ, Darbe ve Muhtıralar Devri Kapandı

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde Millet Bahçesi ile Aile Sağlık Merkezi'nin toplu açılış töreninde katılan Bakan Bozdağ, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün 6. yılı arifesi olduğunu hatırlattı. Bozdağ, 15 Temmuz'da milletine, devletine, Meclis'ine, hükümetine, vatanına, bayrağına sahip çıkan ve bu mücadeleyi yaparken şehadet şerbetini içen bütün şehitleri rahmetle andığını, gazilere sıhhatli uzun ömür dilediğini söyledi.

Türkiye üzerinde kim ne hesap yaparsa bu hesabın Türk halkından döneceğini vurgulayan Bozdağ, “Milletimiz, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yedi düvele haddini bildirmiştir” dedi.

Bozdağ, “15 Temmuz 2016’da ülkemizde gerçekleştirilmeye teşebbüs edilen FETÖ terör örgütünün TSK içindeki teröristleri eliyle yapmaya teşebbüs ettiği darbe teşebbüsünün de arefesindeyiz. Cuma günü 15 Temmuz. Bu vesileyle 15 Temmuz'da milletine, devletine, meclisine, hükümetine, vatanına, bayrağına sahip çıkan ve bu mücadeleyi yaparken şahadet şerbetini içen bütün şehitlerimizi ve bu vatan için şahadete koşan tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve dua ile yad ediyorum. Rabbim onların bıraktığı bayrağı, onların hedeflediği noktalara taşımaya bize güç versin, kuvvet versin diye dua ediyorum. Gazilerimize sıhhatli uzun ömürler diliyorum. 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Türk milleti Cumhurbaşkanımızın etrafında onun çağrısına uyarak yekvücut olmuş ve darbeye teşebbüs eden FETÖ'cü teröristlere ve onlara güç veren pek çok ülkeye ve karanlık güçlere meydan okumuştur. Türk milleti bundan yaklaşık 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün arkasında, Anadolu'nun dört bir tarafı işgal altındayken, onun çağrısına uyup yedi düvelle mücadele edip, nasıl Anadolu'yu düşmandan temizlemiş, Türk'ün istiklalini ve istikbalini yeniden teminat altına alan adımlar atmışsa, aradan geçen yaklaşık 100 yıl sonra bu sefer Cumhurbaşkanımız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak ‘Meydanlara gelin, onlar ne yapacaklarsa yapsınlar halkın gücünün üstünde ben bir güç tanımıyorum’ çağrısıyla meydanları dolduran tankların altına yatan ve helikopterlerden, uçaklardan ölüm yağarken, onlara karşı meydan okuyan otomatik silahlara, tanklara meydan okuyan elleriyle onları durdurmak isteyen aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeniden yedi düvele haddini bildirmiştir” dedi.

MİLLETİMİZ, HUKUKUNA SAHİP ÇIKACAĞINI DOST VE DÜŞMAN HERKESE BİR KEZ DAHA İLAN ETTİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Çünkü biz biliyoruz ki 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü FETÖ'nün TSK içindeki teröristlerinin tek başına yapabileceği bir iş değil. Onlara destek veren, talimat veren, güç veren, lojistik sağlayan ülkeler var, istihbarat örgütleri var, karanlık güçler var. 15 Temmuz'da bu milletin verdiği mücadele sadece FETÖ'cülere karşı değil, onları destekleyen yularını elinde tutan ülkelere ve güçlere karşı mücadeledir. Yedi düvele karşı verilmiş büyük bir mücadeledir. Eğer Türk milletinin, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde verdiği bu demokrasi mücadelesini başka bir millet ya da Tayyip Bey değil de başka bir ülkenin lideri vermiş olsaydı, emin olun o ülkeye ve o ülkenin liderine uluslararası ödüllerden verilmedik ödül kalmazdı. Her ödülü verirlerdi. Nobel Barış Ödülü dahil ne kadar uluslararası nişan, ödül varsa hepsini onlara onları takdim ederlerdi. Ama demokrasi mücadelesini veren Türk halkı, tankların altına yatan kurşunlara karşı şahadete koşar gibi koşan Türk halkı olunca bunlara öncülük eden Türk milletinin lideri Recep Tayyip Erdoğan olunca bu büyük demokrasi mücadelesini, bu büyük zaferi görmezden geldiler, hafife aldılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, nasıl bakarlarsa baksınlar. Biz milletimizin ve devletimizin hukukuna sahip çıktık. Bundan sonra da aziz milletimiz hukukuna sahip çıkacağını, dost ve düşman herkese bir kez daha ilan etmiş oldu”

TÜRKİYE'NİN YÜRÜYÜŞÜNÜ, NE TERÖR ÖRGÜTLERİ NE DE ONLARI DESTEKLEYEN ÜLKELER DURAMAYACAKTIR

Türkiye üzerine kim ne hesap yapıyorsa şunu iyi bilmeli, bu hesap Türk halkından döner, bu hesaba Türk halkı “Evet” demezse bu hesabı yapanlar yanar diyen Bakan Bozdağ, “Bu ülkede darbe teşebbüsü ya da darbe ya da muhtara rüyası görenlere böyle rüya gördürmek isteyenlere cesaret verenler ve böyle rüya peşinde koşanlar bilmelidir ki artık Türkiye'de darbeler, darbe teşebbüsleri, muhtıralar devri kapanmıştır. Çünkü Türk milleti, 15 Temmuz'da kendi eliyle bu kapıları tamamen sonuna kadar kapatmıştır. Birileri yeniden açmaya yeltenir ise yine karşısında aziz Türk milletini bulacaktır. Türkiye'nin yürüyüşünü ne terör örgütleri ne de onları yemleyen, destekleyen ülkeler duramayacaktır. Allah'ın izniyle biz hedeflerimize yedi düvele rağmen yürüyen ve büyük bir cesaretle attığı her adımı atan bir anlayış içerisinde yürümeye devam edeceğiz” dedi..

TÜRKİYE İSTEDİĞİNİ ALDI

Bakan Bozdağ, “İşte en son gördünüz İsveç ve Finlandiya NATO üyeliği için müracaat ettiğinde Türkiye'mizin Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye'nin hassasiyetlerini dikkate almazsanız, Türkiye'nin terörle mücadelesine destek vermezseniz, bunları yazılı taahhüt haline getirmezseniz, biz sizin NATO üyeliğinize ‘evet’ demeyiz” dedi ve bir dünya ayağa kalktı. Sonuçta Türkiye istediğini aldı. Türkiye'ye taahhütleri yazılı bir mutabakatla imza altına alındı. Türkiye ve dünya kamuoyuna açıklandı, şimdi adalet, güvenlik ve istihbarat üzerinden bir izleme komitesi de kuruldu. Acaba verilen bu sözler yerine getiriliyor mu, getirilmiyor mu? Taahhütlere uyuluyor mu, uyulmuyor mu? AK Parti iktidarlarından önce böyle bir taahhüdü siz hiç duydunuz mu? “Biz sizi izleyeceğiz, bak teröristlere, terör örgütlerine desteğiniz devam ederse biz sizin NATO üyeliğinize evet demeyeceğiz bak izleme komitesi de kuruyoruz.” Önüne gelen Türkiye'ye karşı izleme komiteleri kuruyordu şimdi Türkiye başka ülkelerin taahhütlerini yerine getirip getirmediğini denetlemek konusunda izleme komisyonları, komiteleri kuran bir ülke haline geldi”.

OY KAYGISIYLA MİLLETİNİN SEVİNCİNE ORTAK OLAMAYANLAR DA SIKINTI VAR DEMEKTİR

Ama maalesef bugün ülkemizde bu büyük başarılara sevinmeyi, hükümetlerini takdir etmeyi zül kabul eden maalesef çok yanlış bir siyasal anlayışın da olduğunu gördüklerini ifade eden Bozdağ, “Yahu deseniz ki ne olur, “Cumhurbaşkanımız doğru yaptı, Türkiye doğru yaptı, İsveç ve Finlandiya konusunda Türkiye'nin aldığı kararlar, attığı adımlar doğrudur biz de hükümetin yanındayız” deseniz Türk hükümetinin yaptıklarını takdir edip sevinci paylaşsanız kıyamet mi kopar? Ama maalesef bugün ülkesinin başarılarına sevinmeyen, sevilmeyen bir siyasi anlayış var. Sevinmiyorlar, sevinemiyorlar Cumhur İttifakı'na yazar, AK Parti'ye yazar diye endişe ediyorlar. Oy kaygısıyla milletinin sevincine ortak olamayanlar da sıkıntı var demektir. Böyle bir şey olur mu? Elbette doğalgaz bulunduğu sevinemediler gördüğünüz sevinmek lazım gelmez mi, gelir”

MİLLETİMİZİN SAĞDUYUSU HER TÜRLÜ ZORLUĞU AŞACAK GÜÇ VE KUDRETTEDİR

Bakan Bozdağ açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Şimdi Adana'da petrolle ilgili Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı altını üstünü nasıl boşa çıkarırız diye uğraşıyorlar. Yahu bir de sevinin doğalgaz bulmuşuz, petrol bulmuşuz, gemilerimiz mavi vatanda gaz ve petrol arayışı yapıyor. Dün böyle bir gücümüz kudretimiz yoktu, biraz sevinin. Ama bakıyorsunuz öküz altında buzağı arayarak her başarıyı küçültmek isteyerek, milletin gözünden kaçırmak isteyerek, çarpıtarak farklı bir noktaya çekmenin gayretini hep gördük, görüyoruz. Bu gayret Türkiye'ye fayda getirmez. Geçmişte de biz bu yanlış siyaset anlayışının çok bedelini ödedik. Bundan sonra da bu anlayışın bedelini hiç kimse bu millete Allah'ın izniyle ödetemeyecektir çünkü milletimizin sağduyusu her türlü zorluğu aşacak güç ve kudrettedir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediyesi'nin Çalışmalarından Memnun Musunuz?
Yozgat Belediyesi'nin Çalışmalarından Memnun Musunuz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Fenerbahçe 2 4
4. Başakşehir 2 4
5. Alanyaspor 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Gaziantep FK 2 4
8. Giresunspor 2 3
9. Antalyaspor 2 3
10. Galatasaray 2 3
11. Kayserispor 2 3
12. Konyaspor 2 2
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 2 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Adanaspor 1 1
9. Keçiörengücü 1 1
10. Rizespor 1 1
11. Tuzlaspor 1 1
12. Erzurumspor 1 1
13. Pendikspor 1 1
14. Bandırmaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Liverpool 2 2
13. Fulham 2 2
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Crystal Palace 2 1
17. Southampton 2 1
18. Everton 2 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 1 3
2. Real Betis 1 3
3. Villarreal 1 3
4. Osasuna 1 3
5. Real Madrid 1 3
6. Real Sociedad 1 3
7. Valencia 1 3
8. Celta Vigo 1 1
9. Espanyol 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Barcelona 1 1
12. Mallorca 1 1
13. Rayo Vallecano 1 1
14. Almeria 1 0
15. Sevilla 1 0
16. Cadiz 1 0
17. Girona 1 0
18. Elche 1 0
19. Getafe 1 0
20. Real Valladolid 1 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@