Hava Durumu

Başkent Ankara'ya Kar mı Geliyor? Meteoroloji Genel Müdürlüğü Resmen Duyurdu!

Bilindiği üzere kış ayının geç gelmesinin ardından alınan bilgiler neticesinde bu hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2022 23:43
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2022 23:43
https://www.yozgatcamlik.com/
Başkent Ankara'ya Kar mı Geliyor? Meteoroloji Genel Müdürlüğü Resmen Duyurdu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler neticesinde bu hafta yurdun dört bir yanında soğuk hava etkili olacak ve sağanak yağış kendini gösterecek. Bunun ile birlikte Hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinin soğuk havalarının etkili olacağını Karlı havaların ise birçok bölgede kendini göstereceğini dile getirerek sıcaklık değerlerinin 2 ila 4 derece arasında düşeceğini bundan dolayı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini de ifade etti.

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji hava durumu raporu ile  İstanbul'a kar yağışı hangi tarihte ve kar ne zaman, hangi gün başlayacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İç Anadolu Bölgesinde hava durumu hakkında açıklamalarda bulunarak oğuk havaların etkili olacağını Fakat bu hafta İç Anadolu Bölgesi'nde özellikle Başkent Ankara'da karın görülmeyeceğini dile getirerek soğuk havaların kendini göstereceğini ifade etti. Yani bu hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle soğuk havanın etkili olacağını söyleyerek İç Anadolu Bölgesi'nde Karlı havanın etkili olmayacağını Karlı havanın daha çok Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olacağını fakat sıcaklık değerlerinin yurdun dört bir yayında düşeceğini ve yurdun dört bir yanının yağışlı geçeceğini de dile getirdi.
 

Yağışlar Tekrar Geliyor!
 

Bilindiği üzere alınan bilgiler neticesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle yağışlı havaların Aralık ayında çok az bir bölgede etkili olduğunu ifade ederken bu hafta yurdun dört bir yanında yağışlı havaların etkili olacağını Başkent Ankara'da yağışlı havanın bu hafta kendini göstereceğini dile getirdi ve sıcaklık değerlerinin hissedilebilir şekilde düşeceğini de ifade etti. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışlı havaların bu hafta Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere birçok bölgede etkili olacağını ve bu bölgelerde yaşayan kişilerin tedbirli olması gerektiğini ifade ederek sıcaklık değerlerinin hissedilebilir şekilde düşeceğini özellikle Marmara kıyıları ve Ege kıyılarında sıcaklık değerlerini neredeyse eksi dereceye kadar düşeceğini ifade ederken hava durumuna karşı dikkatli olunması hususunda da peş peşe uyarırlardı bulundu. Bunun ile birlikte yaşlı havalara karşı sel ve taşkın riskine karşı vatandaşları uyaran Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların olması durumunda dikkatli davranılması gerektiğinin altını çizerek tedbirlerin de alınması gerektiğini ifade etti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu hafta yurdun dört bir yanında yağışlı havanın etkili olacağını ve bazı kesimlerde ise kar yağışının etkili olacağını dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.