BBP Genel Başkan Yardımcısı Mikail Şahan: 28 yıldır kendi çabamız ile ayakta duruyoruz

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mikail Şahan, Çamlık TV’de özel açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 04.08.2021, 09:43 05.08.2021, 18:48 eda demirel

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mikail Şahan, partilerinin 28 yıldır hiçbir devlet katkısı olmadan kendi çabası ile ayakta durduğunu belirterek, “Biz BBP olarak vatandaşın gönlünde hiçbir zaman ötekileşen bir parti olmadık. 28 yıllık siyasi hayatında devlet katkısı almadan üye destekleri ile hayatına devam eden bir partiyiz. Bu halkın tüm taleplerine yetişmeye çalışıyoruz ve bunu tamamen kendi gayretlerimizle yapıyoruz. Türkiye’nin her köşesine gidiyor, insanların kalbine giriyor, sayıya değil niteliğe bakıyoruz. Biz parasız siyaset yapıyoruz. Yani herkesin nar ağacına talip olduğu yerde biz dar ağacına talip oluyoruz” dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mikail Şahan, Çamlık TV’de özel açıklamalarda bulundu. şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’ndan, teşkilat yapılanmasına, Alperen Ocaklarından projelere kadar bir çok konuda bilgi veren Şahan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

DAVAYI DEVAM ETTİRİYORUZ

Ankara’da Yozgatlı hemşerilerimizi temsil etmeye çalışıyorum. Parti ve dava bizim Anadolu coğrafyasında zorlanmadan içinde olabildiğimiz, genlerimizde yer alan bir dava. Bu yüzden hiç zorlanmadığımız, kendimizi yakın bulduğumuz bir dava, bir hareket. Rahmetli Muhsin başkanımız Anadolu’nun özünden çıkan, bu coğrafyanın hormonsuz, doğal, yüreğini Allah için adamış bir liderdi. Rahmetli Muhsin Başkan Sivas’tan çıktı ama tüm Anadolu coğrafyasını temsil eden, özü ile sözü ile duruşu ile kimliği ile bambaşka bir liderdi. Bizler de genç yaşlarda onu tanıdık. Milliyetçi ve manevi tarafı bizim için çok kıymetli olduğu için, bu coğrafyanın insanında da bu hassasiyetler hep var olduğu için bu coğrafyada yaşayan insanlar onu çok sevdi. Bizlere de onun inandığı değerler uğruna onunla beraber yol yürümek nasip oldu. Henüz 15 yaşlarında nizamı alem ocaklarında görev aldık. Teşkilatlar bünyesinde görevler aldık. Liderimizin şehit olmasından sonra onun bıraktığı davada çalışmaya devam ettik.  Rahmetli Muhsin Başkanımız her ne kadar rahmeti rahmana kavuşmuş, şehit olmuş olsa da onun davası ilelebet hem Büyük Birlik Partisinde hem de Alperen Ocaklarında yaşamaya devam edecek. Bizim de karınca misali memlekete küçük de olsa bir faydamız olacaksa onun için çalışmaya devam edeceğiz. Herkesin gönüllerinde birinci olurdu ama bu sandığa yansımazdı. Hep proje üreten hep çözüm üreten bir gelenekten geliyoruz. Bizim partimiz projelerin partisi. Bu parti memleketin hayrına bir duruş sergilenecekse bunun için çalışanların partisi. Biz gönüllerin partisi oluyoruz ama seçimlerde vatandaşların çekindiği parti olduk.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİLEŞENİ

BBP Cumhur İttifakı’nın bir bileşeni, o protokole imza atmış bir parti. Bunun sebebi de bu memleketin atlattığı 15 Temmuz süreci. Hainlerin ülkeyi bölmek, ülkenin can damarlarını kırmak, bu ülkeyi birilerine peşkeş çekmek için kurduğu bir organizasyon. Bu olaydan yine milletin birliği beraberliği, direnişiyle, sakallı hacısından z kuşağına, çarşaflı ninesinden toplumun her kesiminden memleketine sahip çıkması ile kurtulduğumuz bir süreç. O gün o birlik ve beraberliğin Türkiye’de bir yansıması oldu. Milli birlik ve dayanışma mitingleri. Bu ruh oluşurken BBP’nin cumhur ittifakının dışında kalması mümkün değildi. BBP, toplumun hassasiyetlerini taşıyan ve onların olduğu yerde olan bir parti. Dolayısıyla Cumhur ittifakında yer almamızdaki temel sebep 15 Temmuz sonrasında oluşan o ruhtu. Bu sebeple Cumhur İttifakının içerisinde kendi omurgamızla var olmaya devam ettik. Yani Cumhur ittifakında da olsak, cumhur ittifakının hükümet olarak yaptığı bütün icraatların doğru olanlarını ayıkladık bunlara da sahip çıktık, anlattık, destekledik. Ancak yanlış yapılan işler varsa da bunların kendi içimizde çözümlerini göstererek gerekli uyarıları yaptık. Dolayısıyla bulunduğumuz yer cumhur ittifakıydı. BBP’nin bulunması gereken de Cumhur İttifakı’ydı. 15 Temmuz sonunda milli iradeye sahip çıkma adına bulunmamız gereken yerde yer aldık. Toplum da bunu bekliyordu zaten. Mevzu vatansa geri teferruat. BBP için vatan bizim en büyük önceliğimiz.

ELİNDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞTI

Şuan siyasi iktidar pandemi döneminde elinden geleni yapmaya çalıştı. Ama ülke gerçekliğini unutmamamız gerekiyor. Bir İngiltere, Fransa, İtalya değiliz. Onların ellerinde olan imkanlar bizim elimizde yoktu. Bu gerçekliği bilerek pandemi sürecinde hükümet elinden geldiği kadar vatandaşına, millete destek olmaya çalıştı. Her şey tam mı oldu? bu anlamda biz de eleştirilerimizi sıraladık. Bunlardan bir tanesi esnafımızın geldiği durum. Genel başkanımız da birçok yerde bunu dillendirdi.

‘PROJELER ERTELENSİN’ DEDİK

Bizler istedik ki esnaf büyük sıkıntılar yaşadı. Memleket adına yürütülen birçok projeyi biz 2023 sonrasına erteleyelim ve bunun için ayırdığımız bütçeyi kaynağı vatandaşımıza aktaralım. Teknolojiye, AR- GE’ye ve tarıma aktaralım istedik. Bu anlamda tekliflerimizi ve önerilerimizi siyasi iktidara sunduk. BBP proje partisidir. Bu tür sıkıntılarda kaoslarda ülke nasıl yönetilir sorusunun yanıtını her zaman projelerle vermiş bir partidir. Biz bu süreçte Kanal İstanbul’u erteleyelim. Bu Türkiye için lazım bir proje mi pek tabi lazım bir proje ama ülkenin şu anki yaşadığı ekonomik durumdan çıktıktan sonra bu projeyi yapalım dedik. Ülkenin şu anda en büyük sıkıntısı kuraklık sıkıntısı gıda sıkıntısı bu öngörebildiğimiz bir sıkıntıydı. Çalışmalarımızı bu anlamda yapalım dedik. Bizim çok güzel projemiz vardı: Kalkınan Anadolu projesi.  KAP Erzurum’dan başlayıp Sivas’tan devam ederek Ankara’da bitecek büyük su kanalları ile birlikte göletler oluşturma ve yeni barajlar yapma projesidir. İç ve orta Anadolu’nun geniş tarım arazilerini verimli tarım havzalarına çevirme projesidir. Bu havzayı tarım, sulama, ekonomik anlamda geliştiren, vatandaşımıza, çiftçimize katkı sunan projemiz vardı. Bunlardan bahsettik. Esnafımızın desteklenmesinden bahsettik.  Bunları gerekli mercilere ilettik. Ancak biz bunları üretirken bir taraftan da millet ittifakı seçim de seçim diye tutturup ülkeyi bir erken seçime götürme gayreti içinde. Biz bunun yanlışını defaatle ve uzlaşı ile anlatmaya çalıştık. Ülke bu haldeyken çok mümkün olmayan bir durumda. Seçimlerin zamanında yapılması gerektiğini anlattık. Türkiye’nin yeni anayasaya ihtiyacı olduğunu ve seçimlerin 2023’e kadar erteleneceğini var sayarak bütün gayretimizin de yeni anayasa çalışmalarına yoğunlaştırılması gerektiğini anlattık.

AKTİF BİR PARTİ

Biz BBP olarak vatandaşın gönlünde hiçbir zaman ötekileşen bir parti olmadık. Çok yüksek oylar almadık ama bu ülkenin olmazsa olmazı bir damardır. Rahmetli Muhsin başkanın mirası olarak bir karşılığımız olduğunu gördük. Son yerel seçimlerden sonra teşkilatlanma çalışmalarını hızlandırdı. 81 ilde en son Şırnak’ta teşkilatlanmamız oldu. Üye çalışmamız var. 60 bine yakın üyemiz var. Sene sonu hedefimiz 100 bin. Bu büyük bir gayretle takip ediliyor. Çalışmalarımız devam ediyor. BBP şuna hazırlanıyor. Biz şu an Cumhur İttifakındayız ancak bizim müthiş bir gayretimiz var teşkilatlanma olarak. Biz 81 ilde teşkilatını kurmuş 200 bin üyeye ulaşmış her seçime hazır ve nazır bir şekilde girecek bir yapıya kavuşmak için çalışıyoruz. Arkadaşlarımızda muazzam bir gayret var ve vatandaş içinde de müthiş bir karşılığı var. 28 yıllık siyasi hayatında devlet katkısı almadan üye destekleri ile hayatına devam eden bir partiyiz. Bu halkın tüm taleplerine yetişmeye çalışıyoruz ve bunu tamamen kendi gayretlerimizle yapıyoruz. Türkiye’nin her köşesine gidiyor insanların kalbine giriyor niteliğe bakıyoruz. Biz parasız siyaset yapıyoruz. Gençliğe çok önem veren bir hareketiz. Alperen Ocakları ile de gençlerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Gençleri bu vatanın geleceği olarak görüyoruz. Hem savaşı hem eren kişiliği barındıran, çağa ayak uydurmuş ama yüreğinde imanını barındıran bir gençlik oluşturmaya çalışıyoruz. Herkesin nar ağacına talip olduğu bir yerde biz dar ağacına talip oluyoruz. Gençlerimiz müthiş bir gayretle devletin geleceği için çalışıyor. Gençlik teşkilatlarımızla parti teşkilatlarımızla 2023 seçimlerine büyük bir gayretle çalışıyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sizce ülkemizin bir erken seçime ihtiyacı var mı?
Sizce ülkemizin bir erken seçime ihtiyacı var mı?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:00
Güneş 06:23
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:01
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Altay 7 15
2. Beşiktaş 7 14
3. Trabzonspor 6 14
4. Hatayspor 6 13
5. Fenerbahçe 6 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Karagümrük 6 11
9. Kayserispor 6 10
10. Gaziantep FK 6 8
11. Galatasaray 6 8
12. Sivasspor 6 6
13. Adana Demirspor 6 6
14. Malatyaspor 6 6
15. Göztepe 6 5
16. Kasımpaşa 6 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 6 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 6 11
6. Kocaelispor 6 10
7. Bandırmaspor 6 9
8. Manisa FK 6 9
9. Boluspor 5 7
10. Samsunspor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 16
2. Atletico Madrid 6 14
3. Real Sociedad 6 13
4. Sevilla 5 11
5. Valencia 6 10
6. Rayo Vallecano 6 10
7. Barcelona 5 9
8. Real Betis 6 9
9. Athletic Bilbao 6 9
10. Osasuna 6 8
11. Mallorca 6 8
12. Villarreal 5 7
13. Espanyol 6 6
14. Cádiz 6 6
15. Elche 6 6
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 6 3
19. Getafe 6 0
20. Deportivo Alaves 5 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@