Hava Durumu

Belediyeler ve Kaymakamlıklar 2023 Yılında Sosyal Yardım Verecek mi? Detaylar Belli Oldu

Alınan bilgiler neticesinde sosyal yardım başvurularının 2023 yılında uygulanıp uygulanmayacağı merak söz konusu olur iken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyal yardımlara başvurularını devam edeceğini dile getirse de vatandaşlar kaymakamlıklar ve belediyeler tarafından sosyal yardımların yapılıp yapılmayacağını sorguluyor ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 06.01.2023 06:15
Haber Güncellenme Tarihi: 06.01.2023 06:15
https://www.yozgatcamlik.com/
Belediyeler ve Kaymakamlıklar 2023 Yılında Sosyal Yardım Verecek mi? Detaylar Belli Oldu

Küresel salgın döneminde başlayan ve 2022 yılında da yapılmaya devam edilen sosyal yardımlar alınan bilgiler neticesinde muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşlara 2022 yılında yapılmaya devam edilirken muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşlar 2023 yılında sosyal yardımların belediyeler ve kaymakamlıklar tarafından yapılıp yapılmayacağını araştırıyor.
Sosyal yardım başvurusu nasıl ve ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı  Erdoğan'dan sosyal yardım açıklaması - Son Dakika Haberleri İnternet

Belediyeler ve kaymakamlıklardan resmi açıklama
 

Belediyeler 2023 yılında sosyal yardımlara başvurularda bulunan vatandaşların muhtaçlık seviyesinin altında olması durumunda yardım yapacaklarını ifade ederken aynı zamanda kaymakamlıklar da muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşların başvurmaları durumunda gerekli yardımların yapılacağını ifade etti.
 

Sosyal yardımlar devam ediyor
Aile Destek Programı parasını nereden alabilirim?' Aile Destek Programı  ödemeleri nereye yatacak?

Alınan bilgiler neticesinde gerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yapılan sosyal yardımlar gerek ise kaymakamlıklar ve belediyeler tarafından yapılan sosyal yardımlar 2023 yılında da yapılmaya devam edilirken muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşlar ise sosyal yardım yapan kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.