Hava Durumu

Bozok üniversitesinden yurt açıklaması BARINMA SORUNU YOK!

Yozgat Bozok Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven’in gündeme getirdiği ve ulusal basında da yer bulan Çekerek’te yurt sorunu iddiaları ile açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2022 10:03
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2022 10:03
https://www.yozgatcamlik.com/
Bozok üniversitesinden yurt açıklaması  BARINMA SORUNU YOK!

Yozgat Bozok Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven’in gündeme getirdiği ve ulusal basında da yer bulan Çekerek’te yurt sorunu iddiaları ile açıklama yaptı.

İlçede okuyan öğrencilerin barınma sorunu bulunmadığına vurgu yapılan açıklamada, “26.10.2022 tarihinde Ulusal bir basın kuruluşu tarafından yapılan “Fuat Oktay Adını Taşıyan Okulun Öğrencileri Açıkta Kaldı” başlıklı habere istinaden açıklama yapma gereği duyulmuştur. Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılında aktif olarak toplam 387 öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerimizin 276’sı kız 111’i erkek öğrencidir. Öğrencilerden 82 (50 erkek, 32 kız) ailesi ile birlikte Çekerek’te yaşamakta Bunun dışında Çekerek’e günübirlik gidiş-geliş yapan, yurtta barınma ihtiyacı olmayan, Yozgat il sınırlarında ikamet eden 15 (8 erkek, 7 kız) öğrenci bulunmaktadır. Bu kapsamda barınma ihtiyacı olan 290 öğrenci (53 erkek, kız) bulunmaktadır. İlçemizde bulunan Türkiye Diyanet Vakfı’na ait kız yurdunda toplam 142 öğrenci barınmaktadır. Ayrıca Çekerek Belediyesi kız öğrencilerine yönelik toplam 150 kişilik yurt tahsis etmiştir. Fakat bu yurda 27 öğrenci kayıt yaptır ve 123 kişilik boş kontenjan kalmıştır. Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda okuyan ve aileleri ile birlikte ikamet eden ve Yozgat merkezden gidiş-geliş yapan 58 erkek öğrencinin dışında kalan 53 erkek öğrenci için ise çekerek Kaymakamlığı Çekerek Belediyesi tarafından apartman ve öğretmenevi tahsis edilmişti. Haberde yer alan hususlar gerçeği yansıtmamaktadır. Çekerek Kaymakam Çekerek Belediyesi ve Üniversitemiz iş birliği ve sağlanan imkanlar dolayısıyla ilçemizde okuyan öğrencilerimizin barınma problemi bulunmamaktadır” ifadeleri yer aldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.