Hava Durumu

By Çamlık yazdı; Ucu yanık SMS

Kadem: Ey gidi günler ey… Ne de güzel olurdu sevdana yazdığın mektuplar. Beklemeyi öğretirdi, sabır telkin eder ve dahi tavsiyelerde bulunurdu.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2022 05:02
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2022 12:59
https://www.yozgatcamlik.com/
By Çamlık yazdı; Ucu yanık SMS

Ucu yanık SMS

Kadem: Ey gidi günler ey… Ne de güzel olurdu sevdana yazdığın mektuplar. Beklemeyi öğretirdi, sabır telkin eder ve dahi tavsiyelerde bulunurdu. Seninle dertleşir, sırdaşlık ederdi. Hele birde ucu yanık oldu mu değme bendeki sevince…..

Kelami: Bak sen gardaşıma, neler söyler durur. Ama bir anlam verdin mi desen inan bir şey söyleyemem. Hayrola nereden çıktı şimdi bu girizgâh.  

Kadem: Çarşıda dolanırken kulağıma gece gündüz demeden atılan mailler, mesajlar vs. lafları geldi, hem de acilindenmiş. Bende emmi ye lafı açtım. Bana ucu yanık olandan mı diye sordu. Şaşa kaldım.

Kelami: Gardaşım, adam üşenmemiş mesaj mı yazmış arasa olmaz mıydı? Emmi ne diyor bu mevzuya…

Emmi: Söz uçar yazı kalır. Dediğimize demedi derler. Biz işimizi sağlama alalım kabilinden, evvela yazar sonra ararız. Ha bu kısım önemli mi derseniz elbette önemli. Ben demiştim, uyarmıştım, dediğimi yapmadınız bakın ne oldu, sonra dinle dur. Herifçioğlu, yavuklusundan ucu yanık mektup almış heyecanı ile ayakları yerden kesilmiş memlekete sığmaz olmuş. Bizde sorduk sual ettik. Kimden ola ki bu nağme? Duyduklarımız bizi şaşırtmadı desem yalan olur. Oturaklı bir makamdanmış. Hem de çuk cinsinden. Peki sms’in ucunu neden yakmış ola ki…..Başına devlet kuşu konduracaksın ve bunun haberini verirken sakin olacaksın öyle mi? Biraz alla pulla sonrada salla. Bizim efendi, habere ne kadar sevindi dersiniz. Ayaklar yerden bir kesilmiş hop Ankara. Sonrası hayal dünyasında bir gezinti. Hadi ben kapıyı araladım, gerisi sende, sırtını sıvazla ve gönder. Gelen ağam giden paşam bizim diyarlarda. Uşaklar, şöyle sırtımı verdim saat haneye, gizemle daldım caddeye, farkında mıyım bilmem ama dilimden dökülenlere şahit olanlar varmış;

Aklını başına al, gerçi akıl olaydı, “Akılları pazara çıkarmışlar, herkes yine kendi aklını almış”.      

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.