Hava Durumu

CHP'li Büyükşehir Belediyelerinden Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'ne saha desteği

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, ilçeye 25 kuruş harcama yapmadan CHP’li büyükşehir belediyelerin katkısı ile halı saha kazandırdıklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2022 12:22
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2022 12:22
https://www.yozgatcamlik.com/
CHP'li Büyükşehir Belediyelerinden Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'ne saha desteği

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, ilçeye 25 kuruş harcama yapmadan CHP’li büyükşehir belediyelerin katkısı ile halı saha kazandırdıklarını söyledi.

Yozgat’ın Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, açıklamasında, “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılçdaroğlu’nun koordinesinde; ilçemiz Kaynarpınar mesire alanına belediyemiz bütçesinden 25 kuruş harcama yapılmadan CHP’li büyükşehir belediyelerimizin destekleriyle bölgemizin en büyük, en donanımlı kapalı halı sahasını yapıyoruz” dedi.

Açıklamasında spor kompleksinin özellikleri hakkında da bilgi veren Codar, şunları söyledi: “Halı saha standartların üzerinde 35x50 metre ebadında olacak. Oturarak ve ayakta toplam 500 kişilik seyirci tribünü, tribün altı soyunma odaları, wc ve duş alma odaları ile depo, seyirci tribününde dahil olmak üzere komple kapalı sistem olarak projelendirdiğimiz tesisimizin kapladığı alan 2000 metrekareden oluşuyor.”

Projenin 8 milyon maliyetle Çayıralan Belediyesi tarafından kazandırılan en büyük proje olduğuna dikkat çeken Başkan Codar, tesis inşaatından önce genişletmesi amaçlı mesire alanı batı kısmında 35 bin metrekare yerin kamulaştırma işlemine başlandığını duyurdu.

Belediye Başkanı Ömer Codar, kapalı halı saha yer seçiminin encümen ve belediye meclisinde daha önceden görüşülerek Kaynarpınar mesire alanı olarak belirlenmesinin nedenlerini de açıkladı.

Codar, şu bilgileri verdi: “İlçe merkezine yürüyüş mesafesinde olması, Kaynarpınar mesire alanımızda 12/24 saat görevli personelimizin iş gücünden faydalanılarak ayrıca personel istihdamının gerektirmediği, Kaynarpınar da faal olan ÇEKAŞ restorana müşteri desteği sağlaması gibi gerekçelerimizdir. Kapalı halı sahamız yüklenici firma tarafından hava şartlarının durumuna göre 60 gün içinde belediyemize teslim edilecektir. Sayın Genel Başkanıma ve bu projemize destek olan tüm belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Sağ olasın Sayın Genel Başkanım. Sağ olasın katkı sunan tüm belediye başkanlarım. Gelişmeleri süreç ilerledikçe kamuoyu ile paylaşacağız. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.