Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Gıda üzerinden sinsi oyunlara son verilecek

Hükümet harekete geçti. Yüksek fiyatlara yakın takip! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gıda ve temel ihtiyaç maddelerinde yüksek fiyat ve stokçuluk uygulamalarını yakın takibe aldıklarını ve bu hedefle Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu oluşturduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2022 22:08
Haber Güncellenme Tarihi: 27.11.2022 22:43
https://www.yozgatcamlik.com/
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Gıda üzerinden sinsi oyunlara son verilecek

Fuat Oktay: Gıdada yüksek fiyatları yakından takip ediyoruz. Daha önce döviz kurundaki dalgalanmaları bahane eden fırsatçılar özellikle zincir marketler temel gıdada yüksek fiyat uygulamasına sarıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gıda ve temel ihtiyaç maddeleri başta olmak üzere piyasalarda yaşanan fiyat artışlarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Fiyat istikrarını sağlamak için gereken politikaları hızlı şekilde uyguluyoruz.

Yüksek fiyat artışı ve stokçuluk uygulamalarını engellemek için 'Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu' oluşturuldu."

Fuat Oktay, Fiyat istikrarını sağlamak ve vatandaşımızı enflasyonun altında ezdirmemek için gereken politikaları hızlı şekilde uyguluyoruz.

Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda şöyle konuştu:

Gıda fiyatları ile; enerji, ham madde fiyatları, döviz kuru, girdi maliyetleri, arz ve talep gibi birçok faktör ve eğilimden etkilenmektedir.

Başta gübre olmak üzere, enerji ve yağlar gibi, tarımsal girdi fiyatlarında küresel düzeyde yüksek artışlar dikkat çekmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.