Hava Durumu

Eksikleri Olsa Da Yozgat’ta Mutluyuz

Yozgat, Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete ev sahipliği yapan kadim şehirlerden bir tanesi.

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2023 05:24
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2023 14:58
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Yozgat, Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete ev sahipliği yapan kadim şehirlerden bir tanesi. En önemli sorunlarının başında işsizlik, göç gelse de Yozgatlılar, bu küçük, kadim şehirde yaşamaktan mutlu. Kimisi yıllar önce farklı illere gitse de sonunda huzuru memleketinde buluyor. Kimisi işsizlikten, soğuktan, sosyal yaşantıların eksikliğinden yakınsa da Yozgat’ın huzur şehri olduğunu belirtiyor. Yozgat’ta mikrofon uzattığımız vatandaşa da “Yozgat’ta yaşamaktan mutlu musunuz? Yozgat huzur kenti mi?” sorusunu yönelttik. İşte aldığımız yanıtlar;

Zülfikar Doğan: Yozgat’ta yaşamaktan mutluyum. Diğer şehirlere bakarak küçük şehir olması sebebiyle daha huzurlu bir şehir. Asayiş olayları çok fazla olmuyor. Efendime söyleyeyim işsizlik biraz sıkıntı sadece. Onun dışında gayet mutlu huzurluyuz.

İsmini vermek istemeyen hanımefendi: Yozgat’ta olmaktan mutluyuz. Yozgat’tan başka neremiz var.  Yozgat huzur. Huzurlu ve mutlu. Bu yüzden en kıymetli Yozgat’ımız. Başka yerlerde yaşayamayız biz anca burada yaşarız.

Ömer Sarıaslan: Yozgat’ta olmaktan mutluyum. Her şey gayet normal. Yozgat bir huzur kenti. Herhangi kötü bir olay yok . böyle olaylar olmadığı için de Yozgat huzur şehri.

Kamil Özer: Yozgat’ta yaşamaktan mutluyum. Burası küçük yer olduğu için hırsızlık yok, sağlıkta bir problem yok.  Bu yönlerden Yozgat gayet iyi. Ama bazı konularda Doğudan bile geri kalmış bir durumda. Gelişmişlik sıfır. Türkiye’nin tam ortasında nasıl böyle geride kalır ben bilmiyorum.

Mehmet Güneş: Ben 30 yıl Manisa da kaldım. Memleketim olduğu için tekrar Yozgat’a geldim. Ama umduğumu bulamadım. Burada iyi bir sanayi yok ve iyi iş imkanı yok. Politikacılarımıza sesleniyorum. Bir sanayi kursunlar buraya, fabrika kursunlar. Bu millet burada iş bulamadığı için gidiyor. Burası artık yaşlılar şehri haline geldi. Buranın gençleri farklı şehirlere kaçıyor. Bunu kurtaralım. Doğu da bile bbu kadar geri kalmışlık yok. İcraat yapılsın.

Veli Mustafa Gülabi: Tabi ki burada olmaktan mutluyum. Yozgat gibi nadide, delikanlının ve insanın, haysiyetin, onurun, şerefin olduğu bir il Yozgat’tan başka görmedim de tanımadım da. Aşağı yukarı dünya da 25 ülke, Türkiye’nin de her iline ve birçok ilçesine ve köyüne gitmiş bir insanım. Benim memleketim kadar güzel bir memleket, benim memleketimin insanı kadar şerefli, onurlu, haysiyetli bir memleket insanı görmedim. Bunun için Yozgat’ta yaşamaktan çok memnunum ve mutluyum. Yozgat kesinlikle bir huzur kenti. İstatistik sıralamalarında da zannediyorsam ilk 3’e giriyor ya da 5’e giriyor asayiş güvenlik anlamında. Bu vesileyle Yozgat Emniyet Müdürüne de teşekkür etmiş olayım. Son zamanlar da mahalle aralarında devriye araçlarının sayısı arttı.  Bu durum beni oldukça mutlu ediyor benden de ziyade evde tek yaşayan teyzeler ve amcalar var onları da çok mutlu ediyor. Onlar bu sayede kendilerini baya bir güvende hissediyorlar.

Rukiye Tufan: Biraz küçük bir şehir ama mutluyum. Geçim sıkıntısı yaşamıyoruz. Büyük şehirler de bu durum biraz daha zor oluyor. Yol masrafı oluyor.  İstanbul’a gittim ben mesela orada yaşayamam dedim. Çünkü çok kalabalık. Havası temiz, kimse kimseye karışmıyor o yüzden huzurlu yani. Sakin bir hayat, kalabalık yok seviyorum yani. 10 sene de Kayseri de yaşadım. Orası da güzel bir şehir ama burası daha güzel.

İsmini vermek istemeyen beyefendi: Yozgat’ta olmaktan memnun değilim. Sosyal hayat bile yok. Her tarafı dağ tepe. Huzur kenti çünkü sakin bir yer ama yaşanacak pek bir şey yok yani. Yerleşim düzgün değil, dinlenme tesisleri yok. Caddesi desen cadde değil.

Tevfik Fikret: Yozgat’ta olmaktan mutluyum. Aslen ben Ankaralıyım anne tarafım buralı. Ben de 1980’de geldim buraya. Sessiz sakin bir şehir. Havası, suyu çok güzel. Masrafsız bir vilayet. Büyük kentlerde ki yol parasına burada rahmani bir insan geçinebilir. Ev kiraları da ucuz. Tam bir emeklinin yaşayacağı şehir. Yozgat bir huzur şehri. Haberlerde başka yerleri görüyoruz saçma sapan trafik kazaları, cinayetler, hırsızlık. Burada asayiş harbiden berkemal. İnsanları korkuyla düşündürecek sıkıntılı olaylar olmuyor.

Ayla Demir: Yozgat’ta yaşamaktan çok mutluyum. Burada eski arkadaşlarımız var onlarla görüşüyoruz. Güzel bir şehir Yozgat.  Bence Yozgat huzur kenti. Her şey güzel, her şey iyi. Her şey gayet hesaplı. Çok yere gittim ama Yozgat güzel bence.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.