Hava Durumu

Evde Sabun Paketleme İş İlanı Gerçek mi? Uzmanlar Resmen Uyardı!

Alınan bilgiler neticesinde birçok haber sitesinde ev kadınlarına yönelik işlerin olduğu hakkında bilgi paylaşımı gündeme gelse de kimi ev kadınları bu gibi işlemlerin doğru olup olmadığını sorguluyor ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2022 02:08
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2022 02:08
https://www.yozgatcamlik.com/
Evde Sabun Paketleme İş İlanı Gerçek mi? Uzmanlar Resmen Uyardı!

Bilindiği üzere genellikle sosyal medya üzerinden ev kadınlarına yönelik iş ilanları gündeme gelir iken kimi ev kadınları bu tür iş ilanlarına başvuruda bulunduklarını fakat bu iş ilanlarına başvuruda bulunduktan hemen sonra ücretlerini alamadıklarını ifade ediyor. Alınan bilgiler neticesinde kimi iş ilanı sitelerinde evde sabun paketleyen kadınların aylık olarak 12.000 TL'ye kadar kazandığına yönelik haberler gündeme gelir iken bu ilanlara başvuruların İŞKUR üzerinden olmaması dikkatlerden kaçmadı. Bu ilanların çoğalmasının ardından uzmanlar ise bu konu hakkında açıklamalarda bulundu ve başvuruda bulunan vatandaşları uyardı. Bu ilanlara inanılmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan uzman isimler özellikle Instagram ya da diğer sosyal mecralardan yapılan iş ilanlarının gerçek olmadığını ifade ederken güvenilir sitelerden başvuru yapılması gerektiğini de söyledi. Bu ilanları başvuruda bulunan birçok kişi ise ücretlerini aylık çalışmalarına rağmen alamadıklarını ifade eder iken ilgili firmanın kendilerine sabun gönderdiğini ve sabun paketleme işleminin ardından ise belli bir ücretin hesaplarına yatmadığını ifade etti. Bu gibi yorumların çoğalmasının ardından uzman isimler ise u gibi ilanlara sadece İŞKUR üzerinden başvuru yapılması gerektiğini söyledi ve vatandaşları uyardı.
 

Evde Sabun Paketleme İşi!
 

Birçok internet sitesinde evde sabun paketleyerek ayda 12.000 TL ev kadınlarının kazandığına yönelik haberler gündeme geliyor. Bunun ile birlikte uzman isimler bu tür iş ilanına sadece İŞKUR üzerinden başvuru yapılması gerektiğini söyledi.

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar 2022 TELEFON NUMARASI

Bu tür iş ilanlarına müracaat edilmemesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar birçok sitenin bu tür haberler yaptığını fakat bu tür iş ilanlarının sadece işkuru üzerinden başvurulması gerektiğini ifade ederek ev kadınlarının İŞKUR'a giderek iş ilanlarına başvurması hususunda uyardı. Güvenilir sitelerden başvuru yapılması gerektiğini ifade eden uzman isimler birçok firma görünümlü kişinin sabun paketleme bahanesi ile kişinin banka kartını aldığını ve böylece o kişiyi dolandırdığını da dile getirdi. Bu tür durumlarda dikkatli olunması gerektiğini dile getiren uzman isimler kesinlikle güvenilir siteler üzerinden başvuru yapılması gerektiğini ifade ederken aynı zamanda vde sabun paketleme dahi diğer iş ilanlarına sadece İŞKUR üzerinden kendi şifreniz ile giriş yaparak başvurabileceğinizi dile getirirken aynı zamanda İŞKUR'a bizzat giderek de başvuru yapılacağını dile getirdi. Bunun ile birlikte ilinmeyen İnternet sitelerinden herhangi bir numara ile iletişime geçmenin sağlıklı olmadığını çünkü o numaranın herhangi bir firmanın üzerinde kayıtlı olmadığını da ifade eder iken aynı zamanda iş başvurusunda bulunan kişinin banka hesabını kesinlikle karşı taraf ile paylaşmaması gerektiğini de söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.