Hava Durumu

FBI Seçim Öncesi Hangi Belgeleri İstedi? Elon Musk Öyle Açıklamalar Yaptı ki..

Bilindiği üzere Twitter'ın yeni sahibi olan Elon Musk federal soruşturma bürosu hakkında açıklamalarda bulundu. Bunun ile birlikte kimi Twitter yöneticileri yasal yollar dışında paylaşamayacakları bazı bilgilerin federal güvenlik bürosu tarafından istendiğini ifade etti ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2022 17:04
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2022 17:04
https://www.yozgatcamlik.com/
FBI Seçim Öncesi Hangi Belgeleri İstedi? Elon Musk Öyle Açıklamalar Yaptı ki..

Alınan bilgiler neticesinde Twitter'ın yeni sahibi olan Elon Musk, bağımsız bir gazetecinin ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın dizüstü bilgisayarının ele geçirilmesi konusunda federal soruşturma bürosunun Twitter yöneticileri ile iletişime geçtiğini ispatlayan bir Tweet paylaşarak kurumun üzerindeki baskıya da dikkat çeken bir söylemde bulundu. Bunun ile birlikte Elon Musk, bağımsız bir gazetecinin tweetini retweet yaptı. Twitter dosyaları 7 kısımda yer alan bilgiye dikkat çekilerek özellikle Twitter yöneticileri üzerinde baskı kurarak Hunter Biden dosyası başta olmak üzere bazı konularda yönlendirme yapmaya çalıştığı şeklinde paylaşımlar da gündeme geldi. Yani 2020'nin tamamı boyunca operal soruşturma bürosu ve diğer kollu kuvvetlerinin Amerika Birleşik Devletleri başkanı oğlunun dizüstü bilgisayarı ile ilgili raporları bir Rus hackleme ve sızdırma operasyonu olduğu gerekçesi ile reddetmesi için defalarca hazırlandığı da iddialar arasında yer alıyor. Bunun ardından federal soruşturma bürosu ve benzer istihbarat çevrelerinin veri paylaşımı yönündeki baskılarını Twitter yöneticisinden de açıklamalar gelir iken başka bir Twitter yöneticisinin özellikle istihbarat topluluğunu şirketini daha fazla bilgi paylaşması istediğini belirten bir e-postanın yazılması gerektiğine dair ekran görüntüsüne de paylaşımda yer verildi.
FBI Hunter Biden konusunda Twittera baskı yapmış

Hunter Biden'ın Bilgisayarı Hacklendi mi?
 

Alınan bilgiler neticesinde Bu belgelerin New York postunun Hunter Biden'ın şüpheli deniz aşırı iş ilanları ile ilgili makalesini yayınlamasından saatler önce federal soruşturma bürosu ajansının Twitter yöneticisi ile temasa geçtiğini gösterirken aynı zamanda Twitter'ın söz konusu makaleyi kısıtlama uygulaması konusunda ipuçlarında ortaya konulduğu ifade ediliyor. Bunun ile birlikte yapılan araştırmalar neticesinde 13 Ekim 2020 tarihinde özel bir tek yönlü iletişim kanalı aracılığı ile Twitter yöneticisi ve en az bir kişiye 10 belge gönderildi Twitter yöneticisi ve meslektaşlarının ise belgeleri aldıklarını doğruladıklarına dair iddialar da gündeme peş peşe geldi. Ayrıca federal soruşturma bürosunun 2022 seçimleri öncesinde Facebook ile iletişime geçerek Rus propagandası konusunda uyarılarda bulunduğunu söylediği videoda adeta viral oldu. Bağımsız bir gazeteci bu konuda açıklamalarda bulunarak ifşa serisinde Hunter Biden'ın yurt dışı ticari ilişkilerinin ifşa edilmesine yol açan dizüstü bilgisayarındaki bilgilerin ele geçirilmesi ile ilgili Twitter'dan defalarca yabancıların müdahalesi konusunda deli istediğini de söyledi. Twitter dosyaları 7. kısım paylaşımlarında Twitter yöneticilerin defalarca platformda çok az Rus faaliyeti olduğu belirttikleri dikkatlerden kaçmadı.
FBI Israr mi Etti?
Ayrıca Twitter yöneticilerinin yasal Yollar dışında paylaşamayacaklarını söyledikleri bazı bilgilerin federal soruşturma bürosu yetkililerin ısrar etmeye devam ettikleri de vurgulanır içen Temmuz 2020'de yaklaşan seçimlere yönelik tehditler hakkında bilgi paylaşılması adına Twitter yöneticileri için geçici olarak çok gizli güvenlik izlerini ayarladığını ortaya koyan e-postaya da delil olarak yer verildiği ifade edildi. Elon Musk ise son 2 haftadır Twitter kurum içi belgeleri araştıran ve aynı zamanda Twitter'da paylaşan bir grup gazetecinin ifşalarını desteklemeye devam eder iken bağımsız gazetecilerin Twitter dosyaları olarak adlandırılan bu tweet dizisini Twitter'ın eski yönetimini siyasi görüşleri nedeniyle muhafazakarları kasıtlı olarak susturduklarını kanıtlama çabası olarak değerlendirdiğini de ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.