Hava Durumu

Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Murat, Ön yargıları Yıkıyoruz!

Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Murat, Genç Yozgatlılar Derneği’nin Genç kardeşlerle kurulmuş dernek olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2022 09:05
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2022 09:25
https://www.yozgatcamlik.com/
Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Murat,  Ön yargıları Yıkıyoruz!

Murat, “Burada insanlarımızın, genç kardeşlerimizin hayatlarına dokunmak istiyoruz. Kalıcı ve faydalı işler yapmak istiyoruz. Biz büyümek değil hizmet etmek için büyümek istiyoruz. 3 yıldır vardık ama resmi olarak 2 sene önce kurduk. Alt yapısını oluşturalım istedik. Sonrasında da bir gönül birlikteliğini resmileştirelim istedik ve derneğimizi kurduk” dedi.

KENDİLERİNİ YALNIZ HİSSETMESİNLER

İstanbul’da gençliğin çok olduğunu belirten Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Murat, “Üniversiteler noktasında okumaya gelen kardeşlerimiz var. Buraya gelen genç kardeşlerimiz İstanbul’da kendilerini yalnız hissetmesinler. Biz varız. Bizim büyüklerimiz de, STK’larımız da var. Biz aracı olalım istiyoruz. Bunu da yapıyoruz. Büyüklerimizin de ilgi ve alakaları vara. Bu anlamda destek oluyorlar. Çevre illerimizde de var. Biz aslında genel olarak hizmet veriyoruz. Biz teşkilatlanıyoruz. İstanbul olarak bu işe bakmayıp ulusal olarak bu işi yapıyoruz. Gönül birlikteliği yaptığımız kardeşlerimiz var. Kocaeli’nde, Ankara’da genç avukat kardeşimiz var. Bunları da resmileştireceğiz. Gaziantep’te Genç Yozgatlılar Derneği’nin temsilciliği var. Tekirdağ’da, Konya’da var”

ÜNİVERSİTELERDE TEŞKİLATLANIYORUZ

Murat, “Biz üniversitelerde de teşkilatlanıyoruz. Üniversitelerde stantlar açmayı düşünüyoruz. Çünkü Pazar günü gençlik zirvesi yaptık. Üniversitelerde çok Yozgatlı kardeşlerimiz varmış. Yoğun bir ilgi vardı. Bu zirvelerde yüzde 52’si yeni genç kardeşlerimizdi. Bunları biz kazandık. Biz bunları yerinde görelim ve bize ulaşsınlar istiyoruz” dedi.

MANEVİYAT KADAR MADDİYAT DA ÇOK ÖNEMLİ

STK’larda maddiyatın da çok önemli olduğunu ifade eden Murat, “Maddiyat olsun ki biz genç kardeşlerimize faydalı işler yapalım ve faaliyetler yürütelim. Buradan sağ olsunlar gerçek manada hemşehrilerimiz destek oluyor. Yurt dışından hemşehrilerimizden bize gerçekten destekler geliyor. Biz burada genç Yozgatlılar derneğini tanışınlar. Biz desteğe ihtiyacı olan bir derneğiz. Çünkü hepsi gençlerden oluşan bir kuruluşuz. Biz genç kardeşlerimizden üye aidatı alamayız ve bizler genç kardeşlerimize destek olmalıyız”

BURS VERİYORUZ

Murat, “Biz burs veriyoruz. Neden bize başvuran kardeşlerimizin yüzde 70’ine verip yüzde 30’una vermeyelim. Bizde genç Yozgatlılar Derneği olarak istiyoruz ki gençler kültüründen kopmasın. Destek versinler ki bizde buradan gençlerimizi Yozgat’ımıza götürelim ve tanıtalım. Gerçek manada gençlerimiz kültüründen kopuyor” dedi.

ÖNYARGILARI KIRIYORUZ

Üye sayılarının her geçen gün arttığını belirten Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Murat, “İnanıyoruz ki 2023 yılında 6 bin veya 10 bin arasında üye sayısına ulaşacağız. İstanbul dışında bu sayı daha da artacak” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.