Hava Durumu

Hepimiz Birer Engelli Adayıyız

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Her birimizin birer engelliler adayı olduğunun unutulmaması gereken bu günde Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2022 05:31
Haber Güncellenme Tarihi: 03.12.2022 05:31
https://www.yozgatcamlik.com/
Hepimiz Birer Engelli Adayıyız

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Her birimizin birer engelliler adayı olduğunun unutulmaması gereken bu günde Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bir dizi etkinlik düzenlenecek. Saat 11:00’da gerçekleştirilecek olan program El sanatları sergisi ile başlayacak, çeşitli etkinliklerle devam edecek.

VATANDAŞA SORDUK

Çamlık Medya olarak bu önemli günde vatandaşa, Sizce Yozgat'ta Engellilerin hayata erişimleri kolay mı, zor mu? Sorusunu yönelttik. İşte Yozgatlıların bu konu hakkındaki düşünceleri;

Kahraman Yakar: Engellilerin yaşam standartları bana göre normal. Engelli rampalarına araçlar çekiliyor. O da var. Ama diyeceğim şoför olmayan şoförlüğü bilmeyen çeker. Yerinde zaten engelli rampası veya işaret varsa park edilmemesi lazım. Onunla ilgili emniyet yetkilileri ve otopark görevlileri çektirse sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Sümeyye Kübra İbiş: Denetim olmadığı için biraz zor. Trafik kurallarına uymayanlar, engelli yerlerine park edenler de çok. Avm girişlerde sıkıntılar oluyor. Engellilerin ulaşamadığı yerler de illa ki oluyor.

Abdullah Oğuz: Engellilerin hayata erişimi zor. Yaya geçidi yaptırıldı ama engellilerin geçeceği yer yok.

Duran Ceylan: Engellilerin hayata erişiminde kolaylık var. Engelliler devlet maaş veriyor ve bakıyor. Daha ne olacak. Benim hayatımdan kolay.

Mahmut Zorbaz: Şu durumda normal. Gidecekleri yerlerde camilere girişlerde güzel yerleri var. Kolaylıkla erişim sağlayabiliyorlar.

Şenol Demir: Bence zor. Örneğin engelli yeri yapılıyor. Engelli geçmek istiyor. Araç bıraktıkları için engelli geçemiyor. Geçen gün gördüğüm Büyük Cami tarafında aracını bırakmış bir vatandaş. Engelli oradan geçemedi başka yöne gitti. Vatandaşımız engellilere karşı duyarsız. Onun için çaba gösterilmesi lazım.

Salime Açıkgöz: Bence zor. Dedem felçli. Bir yerlere zor çıkıp inebiliyor. Hayatları sıkıntılı geçiyor.

Bekir Batur: Öncelikle 3 Aralık dünya engelliler günü kutluyoruz. Engelli olmak Allah’ın takdiri. Ama zor şartlarda da olan engelli kardeşlerimiz var. Kamu kurumlarında ve rampalardan geçemiyorlar. Onun için yetkililere de seslenmek istiyoruz. Engellilere daha refah ve çağdaş gelir elde edilsin.

Mehmet Akbulut: Hayata erişimleri biraz zor. Engellilerimiz var. Köylerde kasabalarda yaşayan engellilerin durumları zor. Hayatları ise zor geçiyor. Geçim sıkıntısı da çekiyorlar. Kendileri bütçelerine göre gidiyor. Bizlerde Bozok Engelliler Derneği olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.