Hava Durumu

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, STK ziyaretlerini sürdürüyor

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, STK ziyaretlerini sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2022 13:57
Haber Güncellenme Tarihi: 24.11.2022 13:58
https://www.yozgatcamlik.com/
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, STK ziyaretlerini sürdürüyor

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, STK ziyaretlerini sürdürüyor. Yurtlu, Yozgat’ın Çekerek İlçesinde bulunan dernek yöneticileri ile bir araya gelerek sivil toplum bilinci, kurumsal kimlik ve birlikte iş yapma gibi bir çok önemli hususlarda bilgiler paylaştı.

Dernek yöneticilerine  rehberlik etmek, kamu ve STK işbirliğini geliştirip güçlendirmek ve yaşanan mevzuatsal sorun ve önerileri  tespit etmek amacıyla sürdürülen program kapsamında kısa adı ÇİMDER olan Çekerek İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği yöneticileriyle bir araya gelen İl Müdürü Yurtlu, derneklerin kişi topluluğu olduğunu vurgulayarak, “Elbirliği, gönül birliği içerisinde birlikte iş yapma, kamu kurum kuruluşlarıyla işbirliğinde bulunma, karar mekanizmalarında yer alma  ve katılımcı ve temsili demokrasi”  konuları üzerinde durdu.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu,   karaparanın aklanmasının önlenmesi ile  terörizme finansmanın önlenmesi  konularında da değinerek, en azından, gerek faaliyetlerde gerekse banka hesap işleri gibi mali konularda birden fazla kişinin yetkilendirilerek, suistimalin önlenmesi ve olası yanlışlıklara mahal verilmemesi gerektiğini vurguladı.

ÇİMDER yönetim kurulu başkan yardımcısı Recep KIZILTAŞ, yönetim kurulu ve üyeleri adına İl Müdürü Yurtlu’ya  ziyaretinden  ve paylaşımlarından dolayı şükranlarını sundu. Murat Karatekin

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.